כחלון: "יש לנו תוכניות איך להוריד את מחירי הדיור"

יו"ר "כולנו" בנאום בחירות: "מפלגת 'כולנו' הציבה לעצמה מטרה - שמינהל מקרקעי ישראל יהיה בידיה - ואז נוכל להוריד את מחירי הדיור" ■ "לא יכול להיות שקבוצות כוח עושקות את הציבור - נעמוד מולן ביושר, בלי פחד ובניקיון כפיים"

משה כחלון / צילום: תמר מצפי
משה כחלון / צילום: תמר מצפי

"מפלגת 'כולנו' הציבה לעצמה מטרה - שמינהל מקרקעי ישראל יהיה בידיה. רק אם המינהל יהיה בידינו נוכל להוריד את מחירי הדיור - יש לנו תוכניות מפורטות איך לעשות זה ולהוריד את מחירי הדיור" - כך אמר הערב (ב') משה כחלון בכנס מדע המדינה במכללה האקדמית גליל מערבי.

לדבריו, "דירות לזוגות צעירים הן עוגן כלכלי וחברתי. בשביל לטפל בהזנחת שוק הדיור צריך לטפל במונופול מינהל מקרקעי ישראל".

כחלון דיבר גם על חברות הסלולר, ואמר כי "החברות לקחו כל שנה מיליארד שקל מהכיס של הציבור, השקיעו אותו בפרויקטים כמו לאס וגאס וקרדיט סוויס והפסידו אותו. הן הפסידו את הכסף כי במקומות הללו יש תחרות. לא יכול להיות שכל חודש קבוצות כוח עושקות את הציבור. תפקידו של מנהיג הוא לעמוד מול קבוצות הכוח הללו ביושר, בלי לפחד ובניקיון כפיים. במנהיגות הניסיון משחק תפקיד ומנהיגות נבחנת בעשייה. הפוליטיקה היא לא תנועת נוער ולא ישיבת הסדר, היא מקום שצריך בו מנהיגות חזקה ואמיצה".

"אנחנו מדינה עשירה", הוא הוסיף, "עם תוצר לנפש ותוצר גולמי מהגבוהים שיש. מדינה עשירה שקבוצות כוח עשירות מרוויחות בה מיליארדים והפערים רק הולכים ונפתחים. חלוקת המשאבים לא נכונה ומשהו כאן לא עובד".

כחלון הוסיף: "אנחנו מרגישים שהדור של הילדים שלנו הולך ונחסם בגלל הריכוזיות, המונופולים, הקרטלים וקבוצות הכוח שסוגרות את הכל בפני האזרחים ומכניסות רק אנשים מהמעגלים שלהם. מי מכם שלא מחובר לקבוצות הללו לא ייכנס לשם. ריכוזיות היא מחלה של משק והתרופה היחידה היא לפתוח בפני כולם את השוק".

עוד אמר יו"ר "כולנו": "המדינה חייבת לעודד גם בפריפריה מקומות עתירי תעסוקה ובעלי שכר ראוי. רק השקעה בהשכלה, פיתוח מוסדות אקדמיים וסיוע לסטודנטים הם ערובה לפרנסה טובה עבור הדור שנחסם. רק השכלה היא מפתח לחיים טובים יותר ועתיד טוב יותר".

לדבריו, "כבר 67 שנים קוראים לעיירות פיתוח - 'עיירות פיתוח'. איך יכול להיות שהעיירות הללו בפיתוח כבר 67 שנה? איזה סטארט-אפ לוקח לפתח 67 שנה? נכשלנו בפיתוח הפריפריה. הגיע הזמן לבצע השקעות אמיתיות שיביאו למקומות תעסוקה ושכר הוגן".

עוד אמר כחלון: "לכל מדינה נורמלית בעולם יש 4 מרכזי חיים. עד שלא יהיו 3 מרכזי חיים נוספים בישראל, ספר בעכו ייגבה לפחות 50 שקל פחות מספר בתל-אביב. זה קורה כי הצמיחה במדינה לא מאוזנת. רק אם נקים מרכזי חיים נוספים, מלבד תל-אביב, נצליח לחזק את הפריפריה ולא לרוקן אותה על-ידי השקעה בתשתיות וכבישים.
מפלגת 'כולנו' לקחה על עצמה להזכיר לאזרחים שהמדינה היא של כולנו ולא של קבוצות הכח".

כחלון סיים ואמר, כי "הבחירות הקרובות הם לא בין ימין לשמאל, הן בין עשייה ויישום לבין דיבורים והבטחות. יש בפנינו שתי אפשרויות - או שהאופק ייחסם לגמרי או שהוא יהיה פתוח בפנינו. הייאוש הוא המתנה הגדולה ביותר שאתם יכולים לתת לטייקונים, ולפתק שתשימו בקלפי יש יותר כח מכל מונופול ומכל טייקון. אתם הרבה יוותר חזקים מהם".

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988