גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

"אין לתאר את החרמנות של לני ושלי כשאנו בוחנים יינות ואוכל; נתניהו עושה הכל כדי לחסל את גן העדן כאן"

אחרי הגירושים מהשחקן ליאור אשכנזי, הצהירה השחקנית שירה פרבר שלא תתחתן שוב לעולם, מה שלא מפריע לה להינשא בשנית - הפעם לאיש אצולת הממון לני רקנאטי ■ ערב נישואיה היא מדברת על הכול בראיון ל"ליידי גלובס"

שירה פרבר / צילום: אסנת רום
שירה פרבר / צילום: אסנת רום

שירה פרבר, שהצהירה בעבר שיש סיכוי אפסי שתתחתן שוב כי היא "לא אוהבת לחזור על טעויות פעמיים", עומדת כעת על סף חופתה השנייה, הפעם עם לני רקנאטי, 61, גרוש פלוס שלושה ילדים בוגרים, מבעלי יקבי רקנאטי ודור שלישי למשפחת אצולה ועסקים ישראלית מהמפורסמות בישראל. החתונה תתקיים בקרוב, לא בישראל, וללא הרבנות. פרבר ורקנאטי שומרים את כל הפרטים בסודיות, אפילו מחבריהם.

"מכיוון שהיו ידיעות בלי סוף בדבר חתונתנו, וכולן שקריות, החלטנו שלא נתחתן בארץ ולא נספר, אלא רק אחרי. אני יכולה רק להגיד בוודאות שהרבנות לא תהיה מעורבת. גם בפעם הראשונה שלי לא היה רב. כל עוד המדינה שלנו היא לא מדינה דמוקרטית, שלא עושה הפרדה בין דת ומדינה, לא אתן להם לא לחתן אותי ולא לקבור אותי".

שירה פרבר / צילום: אסנת רום

- למה בכלל להתחתן, אחרי שהצהרת שלא תחזרי על אותה טעות?

"לא האמנתי שזה יקרה. די ויתרתי על עניין הזוגיות, אמרתי 'זה לא קריטי'. נוכחות של אהבה זה לא משהו שתמיד ממלא אותך, ואני לא בן אדם זוגי במהותי. אני יודעת את זה על עצמי. הרבה פעמים היעדר האהבה בחיי גם הזין את היצירה שלי. את לא יכולה לשבת על פסגת האולימפוס, לאכול קרם ברולה ולכתוב על מכמונות לבך, זה לא עובד. מאז הגירושים הייתה לי זוגיות כזו או אחרת, והיו לי גם שתי מערכות יחסים רציניות, אבל כשזה הגיע לשלב 'יחסינו לאן' ולשלב של לגור ביחד, התקפלתי".

הפעם הראשונה שפגשה ברקנאטי הייתה בדיוק כשעלתה עם הצגה לפני ארבע שנים. הם נפגשו באירוע של חברים משותפים ונוצרה שיחה ("לני טוען שפטפטנו ארוכות ויותר מזה, אבל אני לא זוכרת כלום"). עברו עוד שנתיים, לני פנה אל החברים המשותפים וביקש לפגוש אותה. זה היה יום שישי אחר הצהריים, והוא התקשר.

"לא ממש זכרתי אותו, אבל הסכמתי, אמרתי לו 'בוא נלך לשתות קפה עכשיו, ואז נתפזר לארוחות שישי'. ישבנו בבית הקפה ופתאום אנחנו קולטים שכל הכיסאות מורמים והמלצרים עומדים בצד, מסתכלים עלינו במבטים נואשים. לארוחת שישי אצל אמא שלי כבר לא הגעתי. ככה זה היה במשך כל החודש הראשון. כל פעם המפגש נגמר בכיסאות מורמים ובמלצרים מיואשים".

- מה מחבר ביניכם?

"הסקרנות. הסקרנות שלו נורא גדולה. שנינו אוהבים את הים ושנינו אוהבים לשתות. החרמנות שלנו כשאנחנו בוחנים תפריט יינות ואוכל זה משהו שאי אפשר לתאר. אני, בדירתי הצנועה, החזקתי שנים מקרר יין גדול ותמיד חזרתי מחו"ל עם יינות מיוחדים".

- ולני איש ים. כבר שנים מטייל ברחבי העולם על יאכטה.

"נכון, ושנינו צוללים ואני גם שוחה. כל בוקר שני קילומטר בגורדון או בים. יש לי קבוצת שחייה שמורכבת מחבורת גברים ואנוכי, ואיתם אני נכנסת לים. כשאני מתרחקת מהם מספיק, אני מורידה את החלק העליון. אני לא אוהבת פסי שיזוף".

- מה עוד מחבר אתכם?

"האהבה למדינה הזו. שנינו כואבים את אובדן המדינה. יש לנו ראש ממשלה סכסכן שמסכסך בינינו לבין עצמנו, בינינו לבין הפלסטינים ובינינו לבין שאר העולם. אנחנו חיים בגן עדן, במקום נפלא שאפשר לרדת בו כל יום לים, עם טבע פנטסטי והכול, והאיש שבראשו עושה הכול כדי שלא תהיה כאן מדינה. כשאני אומרת שקורה כאן אסון גדול, אני מדברת בשם שנינו. ביבי יגמור את גן העדן הזה ושנינו כואבים את זה. הכול היה יכול להיות אחרת, אבל כשהקיצונים שולטים בשני הצדדים, זה מצב אפוקליפטי".

- יש ביניכם הפרש של 15 שנה. זה מורגש?

"לא, בדרך כלל לא. היה לי גם בן זוג שצעיר ממני בעשור, והאמת היא שהוא היה הרבה יותר מבוגר ממני. גיל זה לא אינדיקציה. לני הוא פרטנר מצוין שיודע לאזן אותי, הוא יותר רגוע ממני. הוא אדם מאוד זוגי ואני לא קלה. אני דורשת אותנטיות כל הזמן, ויש לי עדיין את המקום של הלבד שמאוד חשוב לי. אבל אנחנו גרים יחד כבר שנה וזה נפלא".

- זוגיות שנייה, על אילו טעויות כבר לא חוזרים?

"הבנתי שצריך למצוא בן אדם שאתה מכבד ושיהיו לכם אותן אמות מוסר. הוא יכול להיות שונה ממך, אבל הערכים צריכים להיות שווים לשלך. זה דבר שלא ידעתי, תמיד נמשכתי לאנשים שגיליתי שערכי המוסר שלהם שונים משלי. זה קרה לי כמה פעמים וזו תמיד הייתה אכזבה גדולה. הבנתי שיש דבר כזה להתאהב ליום-יומיים או לשבוע, אבל שזוגיות ואהבה זה משהו יותר גדול מזה".

שירה פרבר / צילום: אסנת רום

"נישואים כושלים זה לכל החיים"

פרבר, 45, נולדה בתל אביב לאם שהיא דוקטור למידענות ומרצה באוניברסיטת בר אילן ולאב ארכיטקט. מגיל אפס ידעה שתהיה שחקנית, והלכה בנתיב שהוביל אותה לשם - תלמה ילין, להקה צבאית, ניסן נתיב. "כבר בגן הייתה לנו ילדה לא בסדר, ששילבו אותה בכיתה שלנו, ומבוקר עד ערב חיקיתי אותה בבית מול המראה. לא מתוך רצון ללעוג לה, אלא כדי להיכנס לדמות. ביסודי כבר נלחמתי על תפקידים".

אחרי בית ספר למשחק ושנתיים על הבמות עשתה פאוזה והלכה ללמוד קולנוע. בשנות ה-90 שיחקה בתיאטרון הרפרטוארי (הבימה, בית ליסין ותיאטרון באר שבע) וגם בסרטים, בהם 'בסמה מוצ'ו' של יוסף פיצ'חזדה ו'צלקת' של חיים בוזגלו. אחרי לימודי הקולנוע כתבה תסריטים לכמה סדרות ילדים וגם טורים אישיים בעיתונים.

שנות האלפיים הרחיקו אותה מהתיאטרון הממוסד והיא שיחקה בעיקר בפרינג'. בנוסף, לימדה ועדיין מלמדת בבית הספר למשחק של ענת ברזילי, במכינה של ניסן נתיב ואפילו בבית הספר לברמנים, שבו היא מעבירה קורס בשם 'הברמן כשחקן'. הכסף הגדול נמצא בתיאטרון הרפרטוארי, אבל פרבר מתעקשת: "היום עם ההצגה שלי שרצה אני לא מקבלת משכורת מאף אחד. זו הצגה שלי, אני מופיעה בקאמרי ומתחלקת איתם ברווחים. משכורות הענק לא מדברות אליי. גם במצבים קשים, תמיד בחרתי לשחק רק בדברים הטובים. אני עם האופניים שלי, הדירה השכורה והים. כסף לא היווה אצלי אף פעם קונפליקט או דילמה".

כשהזוגיות מתפרקת

פרבר ידועה בטמפרמנט הסוער שלה. אגדה אורבנית מספרת שכשהייתה דיילת אוויר בצעירותה, שפכה על נוסע שהטריד אותה קנקן תה רותח. "זה נכון, הייתי בת 20 והוא חטף. עד היום אני קצת אימפולסיבית, אבל למדתי לנשום. בתקופות שאני מתרגלת ויפסאנה זה מצליח לי יותר. בתקופת הלימודים הייתי גם מלצרית, והיה איזה שולחן של גברים שהטריד אותי ערב ערב. לילה אחד זה נגמר בזה שהפכתי עליהם את השולחן כולו. מנהל המקום התנצל בפניי ואמר שהוא מוכרח לפטר אותי, כי הם מחזיקים לו את המקום, והעברתי את שרביט המלצרות לחברתי לכיתה שהייתה לא פחות לוחמנית ממני, אורנה בנאי".

נישואיה הראשונים לשחקן ליאור אשכנזי הגיעו לסיומם ב-2005 אחרי שבע שנים. הוא היה אז בשיא הקריירה שלו, אחרי 'חתונה מאוחרת' של דובר קוסאשווילי. כשהזוגיות התפרקה, החלה מסכת השמצות הדדיות בתקשורת. הוא סיפר על דיכאון והתמכרות לסמים, היא סיפרה שהוא אהב לדבר רק על עצמו. לשניים בת משותפת, עלי, בת 15. "לצערי, זה הגיע לבתי משפט, אבל לא מהצד שלי - והעיתונות חגגה", אומרת פרבר.

- הוא אמר שהוצאת לו צו עיכוב יציאה מהארץ ובגלל זה נמנעה ממנו האפשרות לקריירה בינלאומית.

"החופש של בן אדם בישראל הוא אחד מעמודי התווך של המדינה הזו, אז תחשבי מה צריך לעשות בשביל לקבל צו עיכוב יציאה. אף אחד לא טרח אף פעם לבדוק מי תבע את מי ומי מירר את חייו של מי. עברתי תקופה מזעזעת, אבל יש לי ילדה מקסימה אז אני לא יכולה לקטר על טעויות העבר".

- אני מניחה שבתקופה הזו חווית את הצד הפחות נעים של הפרסום.

"אני לא סלב ואף פעם לא הייתי. אני הולכת לאירועים יחצניים רק בגלל שאני מיודדת עם מספר מצומצם של יחצנים. המילה סלב מגעילה אותי, לא השתתפתי בריאליטי או בטלנובלה, אז תני לי ליהנות מזה שלא התבוססתי שם. תני לי ליהנות מהמעט שהצלחתי להימלט ממנו. מבחינתי, זה לא כורח המציאות לשתף פעולה עם זה, אבל לפעמים זה לא בשליטתך. אם הייתי חוזרת לתבוע את כל העיתונאים שכתבו עליי שקרים, הייתי עובדת בזה. במקום זה אני מחכה שיעטפו עם זה דגים מסריחים".

- עכשיו, כשעברתם כברת דרך וגם לו יש משפחה חדשה, שמתם את זה מאחוריכם?

"נישואים כושלים זה לכל החיים".

מועדון הממון

עלי, תלמידה במגמת תיאטרון בעירוני א', היא גאוותה של פרבר. היא מתארת את רגע לידתה כרגע מכונן בחייה, ובניגוד ללחץ המשולהב בישראל להביא יותר מילד אחד, היא ממש מאושרת מהקיים. "אני שלמה לגמרי עם זה שיש לי רק את עלי. לא רוצה עוד ילדים, זה לא מתאים לי. היו פעמיים אחרי הגירושים שזה עמד על הפרק והתחושה שלי הייתה שלא. נורא טוב לי עם עלי, למרות שהיא ילדה מתבגרת - רגע אחד היא הבייבי שלי ומתכרבלת בתוכי, ורגע אחד היא מתנגדת לי. כשאנחנו הורמונליות, וזה תמיד קורה ביחד, זו פצצה מתקתקת".

לאחרונה נסעו שירה, לני ועלי לברזיל, שם עברה עלי קורס צלילה כדי שתוכל להצטרף לחוויות המשפחתיות מתחת למים. אפשר לתאר, שאפילו מי שמאוד משתדלת להמשיך ולשמור על אורח חיים פשוט, תתקשה לעשות זאת כשהיא נשואה לבן למשפחה שהקימה את קבוצת אי.די.בי (ומכרה אותה לדנקנר ב-2003 תמורת 3.8 מיליארד שקל), ועד היום ממשיך להשקיע בסטארט-אפים, כשבאמתחתו כבר כמה אקזיטים מרשימים כמו זה של פיקסקאוט, שנמכר לענקית התמונות גטי אימג'ס תמורת 20 מיליון דולר.

- ההצטרפות ל'מועדון הממון' מייצרת קונפליקטים חדשים עבורך?

"אני סוציאליסטית בנשמתי וזה לא הולך להשתנות. אני שייכת למעמד הביניים מבחינה כלכלית, ותמיד אהיה שם. פערים גדולים הם נזק לחברה שלנו ואני בעד שוויון בנטל, אבל אין קונפליקט. אני לא אגיד לך מה לני ואני הצבענו בבחירות, אבל הצבענו לאותה מפלגה. סביר שלא הייתי מתאהבת במי שלא הייתי רואה בו בן אדם הומני ושוויוני ורואה בזכויות האחר זכות וחובה".

בתור מי שמקיימת כבר שנים אורח חיים תל אביבי מאוד, כולל 52 דירות שכורות שעברת ביניהן, רולר בליידס, אופניים וים - לעבור לווילה בהרצליה פיתוח הייתה אופציה?

"ממש לא. הבאתי את לני לתל אביב. זו העיר הנפלאה בעולם והוא התאקלם נהדר. הוא רוכב על אופניים ואנחנו הולכים המון ברגל. קשה לו עם הטינופת כאן, כי זו באמת עיר לא נקייה כמו הרצליה, אבל הוא מאוד מבסוט".

הכסף של לני רקנאטי יכול לשמש אותך למיזמים אמנותיים.

"בחיים לא הלך לי קל, תמיד היה לי מאוד קשה. זה לא שעכשיו כשאני עם לני, אז יש לי כסף בהישג יד. אני חיה מהכסף שאני מרוויחה ומגדלת את הבת שלי באמצעותו. ככה אני מחנכת אותה, והיא סוציאליסטית יותר ממני. היא חומלת כל דבר, היא צמחונית, היא עובדת למחייתה והיא שונאת פלצנות ומסעדות יוקרה.

"מה שבאמת מפרנס אותי זה לא ההצגות, אלא ההוראה. אני מלמדת שנים וזה דבר יציב שלא תלוי בשום דבר ונותן לי חופש לעשות דברים אחרים. בשנים האחרונות יכולתי לוותר על מקומות ההוראה הפחות מהנים ולהשאיר לי את אלה שאני יותר אוהבת. יש לי ילדה ותמיד יש לי איזו חרדה כלכלית. אני מפחדת שדברים ייגמרו ולא תהיה פרנסה. יש לי הורים והכול בסדר, וזה לא מאיים עליי ברמה הזו שאני אהיה ברחוב, כי ההורים שלי יכולים לדאוג לי כלכלית, אבל מאוד חשוב לי החופש הכלכלי, שייתן לי את המקום ליצור בצד הפרנסה.

"לא הייתי פקידה יום בחיי, אני מתפרנסת ממה שמעניין אותי ואני מודה למי שצריך על זה. אני לא מרגישה שהעובדה שאני עם לני מאפשרת לי להפסיק לדאוג ולהרגיש חופש כלכלי - אני עדיין מפרנסת את עצמי. נכון, אני נוסעת לחופשות טובות יותר במלונות יפים יותר - ולא אשקר, אני אוהבת להתפנק בטיולים מדהימים ובמסאז'ים, אבל זה לא מה שחשוב לי בחיים. החופשה הכי מדהימה בעיניי היא בחושה בסיני".

שירה פרבר ולני רקנאטי / צלם: יוסי כהן

לייצר חופש כלכלי

- איך העלית את עצמך על המסלול לעצמאות פיננסית?

"מגיל צעיר הייתי מחושבת. גדלתי במשפחה מחושבת, וככה חונכתי. בחיים לא הייתי באוברדרפט. תמיד ידעתי להוציא רק מה שיש לי, ואף פעם לא הייתי צריכה לללוות כסף. ברגע שהפכתי את עצמי לגוף בלתי תלוי, מצבי השתפר. המופע שלי לא תלוי באף אחד, אף אחד לא יחליט אם להוריד אותו או לא. אני כבר לא תלויה באף תיאטרון שעבורו אני אשב בבית ואחכה לעבודה".

עוד כתבות

ג'אק סבג, מנכ"ל שותפות רא"מ / צילום: אסף לב

המחשבה להפיק נפט בישראל פרנסה לא מעט סאטיריקנים: ראיון עם האיש שרוצה להחזיר אותה לאופנה

המחשבה להפיק נפט מאדמת הארץ ישראל פרנסה לא מעט סאטיריקנים, אבל לאחרונה נראה כי המשקיעים מאמינים מעט יותר להבטחות של השותפות רא"מ ● בראיון ל"גלובס", המנכ"ל ג'אק סבג מדבר על אתגרי המימון שבדרך ועל התקוות להכנסות גבוהות בעתיד

הפגנה באמסטרדם למען המאבק בהתחממות כדור הארץ  / צילום: EVA PLEVIER, רויטרס

ללמוד מהולנד: כך מתכוננות הערים בארץ השפלה למשבר האקלים

הערים הסמוכות לים עלולות להתכסות במים אם מגמת ההתחממות הנוכחית תימשך ● לכן, אין זה מקרי שהן אלה שמקדמות בנייה ירוקה, תחבורה נקייה ופתרונות לניקוז מים

יוני שסטוביץ ואיציק אברכהן / צילום: רפי דלויה

הקרב על הבושם: BE של שופרסל תייבא מותגים של המתחרה שסטוביץ

רשת הפארם Be, מקבוצת שופרסל, תחל לשווק את מותגי הבישום CK, נרסיסו, מון בלאן ואברקרומבי • מבחינת שסטוביץ מדובר באובדן מכירות לרשת הפארם השנייה בגודלה

שר האוצר משה כחלון, ד"ר יפעת שאשא־ביטון, ראש עיריית שדרות, אלון דוידי בחנוכת פרויקט מחיר למשתכן  / צילום: דביר מלכה

הצעירים נהרו בחגים לחתום על רכישת דירות במחיר למשתכן

אוקטובר 2019 ייחשב לחודש שיא מבחינת היקפי מכירת דירות חדשות, על אף חגי תשרי שנחגגו בו ● זאת, עקב כמות גדולה של דירות במחיר למשתכן שנמכרו בחודש זה

עוזי נסים/  צילום: איתן טל

"לפעמים אני לוקח הלוואות גישור כדי לשלם מע"מ"

עוזי נסים (45) הוא עצמאי בתחום המחול ● "בעיית מוסר התשלומים מאוד מקשה" ● עצמאים? "גלובס" רוצה לשמוע מכם מה מטריד אתכם. צרו קשר במייל ATZMAIM@globes.co.il 

ערן אייל, מייסד ומנכ"ל Shopin  / צילום: אתר Shopin

יזם הבלוקצ'יין ערן אייל הודה בהונאה בגיוס של 42 מיליון דולר בהנפקת מטבע דיגיטלי

מנכ"ל ומייסד הסטארט-אפ Shopin הודה באישומי התובעת הכללית בניו יורק, לאחר שהואשם גם על ידי רשות ני"ע האמריקאית כי הונה מאות משקיעים ב-ICO שביצע לפני כשנתיים ● בית המשפט הורה לאייל להשיב כמיליון דולר למשקיעים

 בית חולים הדסה עין כרם / צילום: איל יצהר

הסכסוך בדרך לביהמ"ש? נשות הדסה רוצות לממש את הווטו ולהדיח את רוטשטיין

הארגון, שהוא הבעלים של ביה"ח הדסה בירושלים, מבקש לסלק מתפקידו את מנהל בית החולים בטענה שהוא פועל נגדו • בהדסה דוחים את "הניסיון לגמד את עשייתו" של רוטשטיין • במשרד הבריאות מסכימים שרוטשטיין אינו טיפוס "קל", אבל אומרים שאין לו כרגע תחליף

פרופ' אביעד הכהן, פרופ' איילת בלכר־פריגת והשופטת אסתר חיות / צילום: כפיר קרן

נשיאת ביהמ"ש העליון אסתר חיות מסבירה מה השלכות המחסור בעובדות ועובדים סוציאליים

לרגל ציון 30 שנה לחתימת ישראל על האמנה הבינלאומית לזכויות הילד, נערך בשבוע שעבר במרכז האקדמי "שערי מדע ומשפט" כנס בינלאומי בנושא

הפגנה של "שומרי הבית" ותושבי חוף הכרמל נגד אסדת לוויתן/ צילום: גלים הפקות

האסדה והבהלה: תושבי חוף הכרמל מאיימים לנטוש את הבתים. למה הם לא מאמינים יותר למדינה?

נובל אנרג'י עשויה להתחיל השבוע בשלב נוסף בהרצת אסדת קידוח הגז לוויתן באזור חוף הכרמל, שבמהלכו ייפלטו לאוויר עשרות טונות של חומרים מזהמים • חלק מהתושבים כבר התפנו ועמותת "שומרי הבית" קוראת לכל התושבים לעשות כמוהם

נחום איצקוביץ / צילום: איל יצהר, גלובס

מנהל רשות ההשקעות עזב כנס לאחר מחאה של עשרות משתתפים

כנס משותף למשרד הכלכלה והתעשייה ולעיריית קריית שמונה שהתקיים היום בקריית שמונה התפוצץ זמן קצר לאחר שהחל, וזאת לאחר שעשרות ממשתתפיו התפרצו בצעקות ובשריקות לעבר מנהל רשות ההשקעות, נחום איצקוביץ'

גיא חלמיש /  צילום: איל יצהר

הכירו את הישראלי שאחראי על להכין את בנק ההשקעות ג'י.פי מורגן לעתיד

גיא חלמיש אחראי על חטיבה חדשה ב-J.P. Morgan שאמורה להכין את הארגון לעתיד ● בראיון ל"גלובס" הוא מדבר על האתגר בשילוב חדשנות בארגונים, על הצורך לספק לעובדים כישורים חדשים ועל הרצון להתאים את הבנק למציאות המשתנה: "לא רוצים להגביל את הלקוחות לחשיבה שלנו"

מטוס בואינג 787 דרימליינר של אל על / צילום: יח"צ

קניתם כרטיס טיסה שנופל על יום הבחירות? אל על תאפשר לשנות המועד

אל על תאפשר ללקוחות החברה לשנות את כרטיסי הטיסה שלהם ללא תשלום דמי שינוי וטיפול, על מנת שיוכלו להצביע בבחירות לכנסת ה-23, שיתקיימו ב-2 למרץ 2020 ● עם זאת, במידה והכרטיס במועד החדש יהיה יקר יותר, הנוסעים יצטרכו לשלם את ההפרש במחיר

הבורסה בתל אביב / צילום: רויטרס

נטייה חיובית קלה במדדים תל אביב; איי.אפ.אפ צונחת יותר מ-3%

איי.אפ.אפ דיווחה על הסכם מיזוג מחייב עם עסקי התזונה ומדעי החיים של דופונט ● הכשרת הישוב נחלשת לאחר זינוק של 10% אתמול על רקע הנפקה מוצלחת ● מניית להב עולה לאחר הדיווח אתמול על רכישת השליטה בה בידי מנכ"ל מליסרון לשעבר אבי לוי

מטוס של חברת התעופה האוסטרלית קוואנטס / צילום: שאטרסטוק

החוויה המפחידה של נוסעי קוואנטס: מה גרם למגלשות החירום של המטוס להיפתח?

נוסעי טיסת 575 פונו הבוקר מהמטוס באמצעות מגלשות החירום אחרי שעשן סמיך מילא את תא הנוסעים

משחק מחשב צבא / צלם יח"צ

הסודות מאחורי כלכלת משחקי המחשב. כן, יש דבר כזה

אתם צמודים לסמארטפון, מתוחים ומרוכזים בעוד משחק ממכר ● האם ידעתם שמאחורי החוויה המשחקית שלכם עומד כלכלן משחק? ● מדובר במתמטיקאי – כלכלן, מומחה בסטטיסטיקה, שמשתמש בכליו המקצועיים, כדי להפוך את המשחק למותח, מאתגר ובעיקר רווחי ● האזינו

נפגעי הקורקינטים - סופ"ש 13-14 בדצמבר

בסופ"ש באיכילוב: 15 נפגעי תאונות קורקינט ואופניים חשמליים

מדי יום "גלובס" ובית החולים איכילוב מדווחים על מספר הנפגעים מתאונות שבהן מעורבים כלי רכב חשמליים: אופניים וקורקינטים

גינה ציבורית בחריש / צילום: שלומי יוסף

בדיקת "גלובס": העיר חריש צומחת מהר, אז למה לא כל הדירות נחטפות, ומה הם הפרויקטים החלשים?

היצע הדירות הנרחב בעיר החדשה חריש מסייע לחברות הבונות בה להרחיב את פעילותן, אך בחלק מהמקרים שיווק יחידות הדיור הופך למאתגר ● נתוני המכירות של החברות הציבוריות הבונות בעיר לא מצביעים על קשיים רוחביים, אך כוללים כמה פרויקטים עם היקפי מכירות נמוכים למדי

מפעל כרמית בראשון לציון / צילום: יחצ

כרמית לא נבהלת מרפורמת הסימון האדום: תשכנע הורים לקנות ממתקים לילדיהם

בעוד שענף המזון כולו עוסק בשינוי הרכבי המוצרים כך שיתאימו לעידן הסימון האדום, חברת הממתקים כרמית פונה לילדים עם מוצרים שיסומנו באדום תחת הסיסמה: "כשמדובר בילדים – לא מתפשרים" ● תגובת כרמית: "הקמפיין תוכנן לפני כשנה, הקמפיין החדש יותאם לרוח התקופה"

שי ג'ינפינג, נשיא סין, ודונלד טראמפ, נשיא ארה"ב / צילום: KEVIN LAMARQUE, רויטרס

לקראת השבוע בשווקים: סין וארה"ב צפויות לקבוע מועד לחתימה; "הדרך להסכם סחר כולל עדיין רחוקה"

אחרי זינוק של 11% מהשפל באוגוסט, האם הליש"ט תמשיך לזנק על רקע הברקזיט המתקרב? ● הדרמה בשוק הריפו נמשכת ● שלל נתוני מאקרו יפורסמו בעולם, בהם הריבית ביפן והייצור בסין ● בשוק המקומי, בנק ישראל ימשיך להתערב בשוק המט"ח ● התחזית השבועית של "גלובס"

הבורסה בתל אביב/ צילום: שלומי יוסף

המסחר בבורסה ננעל בירידות; להב אל.אר זינקה ב-18%

אבי לוי, מנכ"ל מליסרון לשעבר, צפוי להפוך לבעל השליטה בלהב אל.אר ● הכשרת היישוב זינקה ביותר מ-10% על רקע הנפקת מניות מוצלחת ● מחזור המסחר הסתכם ב-575 מיליון שקל