השר כץ: "תחבורה ציבורית בשבת? תבקש מבוז'י"

בתגובה ל"לוח טרמפים" שפורסם בעמוד הפייסבוק של ישראל כץ במחאה על היעדר תחבורה ציבורית בשבתות ובחגים, כתב השר כץ: "לפנות לבוז'י הרצוג, מפגן הצביעות של השמאל הוכח בבחירות האחרונות"

ישראל כץ / צילום: תמר מצפי
ישראל כץ / צילום: תמר מצפי

שר התחבורה ישראל כץ, המכהן בתפקידו ב-6 השנים האחרונות, הגיב בעמוד הפייסבוק שלו בזעם ליוזמה של הפעלת טרמפים במהלך סוף השבוע הקרוב, בו לא תהיה תחבורה ציבורית מיום חמישי אחר-הצהריים ועד מוצאי שבת. השר כתב שהדרישות מגיעות מאנשי שמאל, שמפגינים צביעות.

"בסוף השבוע הארוך הבא עלינו לטובה, ניפגש בדף הטרמפים של המדינה, הדף של שר התחבורה, ח"כ ישראל כץ, כדי למצוא טרמפים אחד עם השני, או עם ישראל וחבריו, במהלך 48+ שעות בהן נהיה נעולים באזורנו ללא תחבורה ציבורית. הזמינו ושתפו את חבריכם/ן! שביעי של פסח הוא בחמישי, ורבים מאיתנו נהיה במצור ולא יוכלו לבקר את משפחתם", נכתב בעמוד של כץ באחת התגובות לפוסט שפרסם על סיור שערך בתחנת רכבת בעפולה.

"מזל שיש לנו שר תחבורה נהדר שמסוגל לדאוג לכולנו, זקנים, נכים וסתם אנשים שלא יכולים או רוצים להחזיק רכב, ולסדר לכולנו טרמפים במהלך העוצר הממושך/ אל תשכחו להיות מנומסים ואדיבים, ואל תשכחו להודות ולתייג לשר כץ הנדיב שמאפשר זאת", הוסיף הכותב.

השר כץ, או מי שמפעיל מטעמו את עמוד הפייסבוק שלו, הגיב לפרסום בזעם: "אענה פעם אחת בנושא. תפנה לבוז'י הרצוג שיתחייב לא לשבת בממשלה שלא תשנה את הסטטוס-קוו, מפגן הצביעות שלך ושל חבריך לשמאל, מושכי המשכורות בעמותות "למען התחבורה הציבורית" הוכח בבחירות האחרונות, וקיבל את התשובה ההולמת בקלפי".

המחבר ענה וטען כי הוא "שייך למפלגת בעלי הרב-קו בישראל. זו מפלגה של אנשים המשתמשים תחבורה ציבורית כל חייהם ותלויים בה, ממש כמו שבעלי רכבים תלויים ברכבם. התשובה פשוט לא מתייחסת לגופו של עניין. מה הקשר לבוז'י הרצוג? הוא בתפקיד כלשהו? הוא שר התחבורה? הוא ראש הממשלה? עמותות שמאל? אתה חושב שרק שמאלנים משתמשים בתחבורה ציבורית? אני מזמין אותך לסיור איתי בתחבורה הציבורית, שם תראה את כל המדינה".

כץ: "בבחירות הבאות תקים מפלגה, בינתיים תפסיק את הצביעות"

"עמדותיך הפוליטיות ברורות", השיב בשנית השר. "מאחר שאתה מיתמם, אבהיר לך בשנית: הסטטוס-קוו בקשר לשבת מעוגן בחקיקה שנוהגת מקום המדינה ולהסכמים פוליטיים, ולא קשורה למדיניות אישית של שר תחבורה. אף מפלגה לא התחייבה שלא לשבת בממשלה בלי שישונה הסטטוס-קוו. בבחירות הבאות תקים מפלגה ותבקש את אמון הציבור, ובינתיים תפסיק את מפגן הצביעות".

הגולש ענה לכץ - אך הפעם כבר לא זכה לתגובה. יש לציין כי תגובתו של השר כץ אינה מדויקת: השבתת התחבורה הציבורית בשבת מקורה במכתב ששלח דוד בן-גוריון לפני הקמת המדינה לרבנים, בה התחייב כי במדינה העתידה לקום המצב שהיה קיים בתקופת המנדט יישמר, אך הדבר מעולם לא עוגן בחקיקה בישראל.

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988