מספר חברים בפדרל ריזרב מעדיפים העלאת ריבית ביוני

מפרוטוקול פגישת הפד האחרונה, בחודש מארס, עולה כי חברים אחדים בפד מאמינים שיוני הוא מועד מתאים, בעוד אחרים תומכים ב-2016 ■ הרף להעלאת הריבית ירד - אין צורך לראות עלייה במדד הליבה של האינפלציה

ג'נט ילן / צילום: רויטרס
ג'נט ילן / צילום: רויטרס

מספר חברים בפדרל ריזרב מעדיפים להעלות את הריבית כבר בחודש יוני הקרוב, כך עולה מפרוטוקול הפגישה האחרונה של הבנק המרכזי האמריקני בחודש מארס, כפי שפורסם היום (ד').

עם זאת, חברים אחרים בפד מאמינים שאין להעלות את הריבית עד מועד מאוחר יותר השנה, שכן מחירי הנפט הנמוכים והדולר החזק מקשים על האינפלציה להרים ראש.

זאת ועוד, חלקם אף חשבו שיש לחכות עד 2016 כדי להעלות את הריבית.

עם זאת, יש לציין כי ייתכן והדעות בקרב הבכירים השתנו לאחר פרסום דוח התעסוקה החלש בסוף השבוע שעבר, אשר גרר אחריו תגובות רבות בנוגע למועד הרצוי להעלאת הריבית, גם מקרב חברי הפד.

מהדיונים בפגישה עולה כי בכירי הפד הורידו את הרף להעלאת הריבית, כך שאין צורך לראות עלייה במדד הליבה של האינפלציה לפני העלאה כאמור. כך, שיפור נוסף בשוק העבודה, והתייצבות מחירי האנרגיה והדולר, עשויים להוות רמזים מספיקים.

כזכור, 126 אלף משרות בלבד נוספו לשוק העבודה (המגזר הלא חקלאי) של ארה"ב בחודש מארס, לעומת תחזיות ל-245 אלף משרות. הנתון של מארס מראה את העלייה הקטנה ביותר במספר המשרות מאז סוף 2013.

כמו כן, נתוני הצמיחה בתעסוקה עבור ינואר ופברואר עודכנו כלפי מטה במספר משרות כולל של 69,000.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובלי ושוקי עולם?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988