נהג אמבולנס גנב אייפון 5 וכסף מהרוג בתאונה - מה עונשו?

יהודה פרץ, תושב ראשון-לציון, הורשע במסגרת הסדר טיעון בשתי עבירות של גניבה בידי מורשה ■ העונש? עדיף שלא תשאלו

תאונת דרכים / צילום: תמר מצפי
תאונת דרכים / צילום: תמר מצפי

יהודה פרץ, תושב ראשון-לציון, הורשע במסגרת הסדר טיעון בשתי עבירות של גניבה בידי מורשה בצוותא, לאחר שגנב מגופות ביחד עם נאשם אחר, מישל שמו, שההליכים נגדו עדיין מתנהלים, אייפון 5, טבעת זהב וכסף מזומן.

לפי כתב האישום, הנאשם פרץ הועסק כנהג בחברת אמבולנסים פרטית, שעובדת עם משטרת ישראל ומפנה גופות. מישל הועסק בחברה כעוזר נהג. ביום 2.3.14, בשעה 22:25, הגיעו שני הנאשמים לבית בראשון-לציון בו נפטר יוסף מושוביץ ז"ל. למקום הגיע גם עובד נוסף של חברת האמבולנסים, מיכאל חיימוב.

מיכאל שוחח עם משפחת המנוח, ואילו שני הנאשמים נכנסו לחדר בו שהה המנוח כדי לעטוף את הגופה. לפי כתב האישום, מישל הסיר טבעת נישואין העשויה זהב שהייתה על אצבעו של המנוח, אולם כאשר בני המשפחה נכנסו לחדר ולהיפרד מהמנוח, הבחינה בתו של המנוח כי הטבעת חסרה. לאחר ויכוחים בין בני המשפחה לבין פרץ, מישל ומיכאל, עזבו האחרונים את המקום מבלי שפינו את הגופה.

לאחר האירוע, במועד שאינו ידוע במדויק למאשימה, מכר מישל את הטבעת ושילם עבורה לנאשם סך של 40 שקל. פרץ הורשע בסעיף זה בביצוע עבירה של גניבה בידי מורשה.

לפי האישום השני, ביום 8.2.14 בשעות הבוקר בתחומי העיר ירושלים נהרג ניר גדון ז"ל בתאונת אופנוע. בשעה 10:50 הגיע למקום התאונה רכב של אותה חברת אמבולנסים, בו עבדו אותה עת פרץ ומישל. גופתו של המנוח באישום השני הופקדה בידם, והם פינו אותה לאמבולנס ונסעו לכיוון המכון.

לפי האישום, בעוד פרץ נהג באמבולנס, חיטט מישל בגופת המנוח במטרה לחפש רכוש ונטל מארנקו של המנוח 150 שקל וכן מכשיר אייפון 5 אשר היה בכיס מעילו של המנוח. את הכסף חילק מישל באופן שווה בינו לבין פרץ. כמו כן הוא מסר לפרץ 1,000 שקל על האייפון. פרץ הורשע גם באישום זה.

שני הנאשמים הודו במעשיהם במסגרת הסדר טיעון, בו נידונו ל-6 חודשי עבודות שירות וקנס של 4,000 שקל שישולם לשתי משפחות המתים שנפגעו ממעשיהם.

התיק התנהל בבית משפט השלום ברמלה, בפני השופט הישאם אבו שחאדה. (ת"פ 45092-04-14).

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא דין וחשבון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988