גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

ביקיני ב-30 שקל: איפה תוכלו למצוא בגדי ים במחירים נוחים?

לא רק בשווקים ובבזארים, גם ברשתות האופנה הגדולות אפשר השנה למצוא בגדי ים ב-30 שקל, בלי להתפשר על איכות ■ המותגים הגדולים משיבים מלחמה ומבטיחים איכות טובה יותר, גזרות מחטבות ובדים ייחודיים

בגדי ים / צילום: רודריגו מייקל, נועה שלטי ואבי ולדמן
בגדי ים / צילום: רודריגו מייקל, נועה שלטי ואבי ולדמן

האם לקנות הרבה ובזול או מותג מוכר בתקציב כפול ומכופל? גם בתחום בגדי הים ניצבים הצרכנים בפני הדילמה הזו לאור טווח מחירים רחב במיוחד: אפשר למצוא סט ביקיני ב-30 שקל או לבחור בבגד ים ממותג במאות שקלים וממנו לטפס לפריט של מעצבי-על ב-2,000 שקל.

מי שיטריח את עצמו לחנויות עודפים או לשווקים דוגמת שוק בצלאל, יוכל למצוא בערימות בגדי הים מציאות של מותגים מעונות קודמות ב-10 שקלים ליחידה, אך היום לא רק שם אפשר למצוא מחירים נמוכים. ברשתות מוזלות כמו תפוז למשל, נמכרים בגדי ים במחירים נמוכים ובמבצעים של 3 ב-100, ברשת הודיס נמכרים 3 חלקים של ביקיני ב-100 שקל במסגרת מבצע, וברשת H&O נמכר סט ביקיני ב-32 שקל (16 שקל לחלק תחתון או עליון).

האם זה בא על חשבון האיכות? הניסיון מגלה שלא, ובגדי הים הללו מחזיקים גם לעונה הבאה.

- איך חותכים את המחירים, אם לא על חשבון האיכות?

"לקחנו מיליון יחידות מהספק, עם כוח קנייה מטורף כזה המחירים נחתכים. אני מוכן להתמודד עם כל שחקן בשוק על האיכות, ואני אנצח", אומר עמיר משה, מנכ"ל H&O.

"בשנה שעברה המחיר היה 30 שקל ליחידה, כמעט פי שניים מהיום. לקוחות רכשו אז 2-3 סטים, והיום קונות 5-7 סטים".

לא כל העוסקים בתחום יסכימו שאין קשר בין המחיר לאיכות. במשביר לצרכן, שלטענתה מחזיקה ב-20% משוק בגדי הים בישראל, מחלקת בגדי הים נחלקת לשתי קטגוריות: הזולה, שבה סט ביקיני עולה 60 שקל (מחיר לביקיני גם ברשת טופ טן), וקטגוריית המותגים במאות שקלים שבה נמצאים שמות כמו גוטקס, גדעון אוברזון, גלית לוי ועוד. טווחי המחירים במשביר הם 60-400 שקל לביקיני ו-150-600 שקל לבגד ים שלם.

"מחיר בגדי הים משקף את איכותו", קובע איתן ליליאן, סמנכ"ל סחר אופנה וספורט במשביר לצרכן. "אצלנו, קטגוריית בגדי הים הזולים שבה חלה ירידת מחירים מהווה נתח קטן יחסית, משום שמרבית הקונות מעדיפות להשקיע מאות שקלים ולקבל מוצרים איכותי יותר, אומר ליליאן, ומוסיף כי השנה בולט ביקוש לבגדי ים שלמים. "אם בעבר נתפס כמבוגר השנה גם צעירות קונות בגד ים שלם".

סט ביקיני ב-100 שקל

ברשתות האופנה המחיר הנפוץ לסט ביקיני הוא כ-100 שקל לסט, לרוב במסגרת "מיקס אנץ מאטש"; ב-H&M מחיר כל יחידה מתחיל ב-30 שקל (לחזייה או חלק תחתון), ברנואר ובטוונטיפורסבן המחיר לסט ביקיני יעמוד על כ-100 שקל. מי שיגדיל את התקציב ימצא ב-ETAM סט של ביקיני מ-260 שקל, בגדי ים של בננה בטווח של עד 250 שקל, בגדי ים של לי קופר ב-300 שקל ועוד.

מותגים: למי שרוצה גזרות מיוחדת

טווחי המחירים של מותגי גוטקס הם כ-200 שקל לבגדי ים של פלפל, 500-800 שקל לבגדי ים של גוטקס, 450-550 שקל לבגדי ים של המותג טורקיז.

רון גרונדלנד, מנכ"ל קבוצת גוטקס מודלס, מבדיל בין בגדי ים שנמכרים ברשתות אופנה ובין בגדי ים של מותגים מתמחים. "מדובר בשתי קבוצות שונות לחלוטין. ברשתות האופנה בגדי הים עשוי מהבד הכי פשוט ובמגוון בסיסי: ביקיני משולש או סטרפלס. זה כמו שמכונית ב-50 אלף שקל תיקח אותך ממקום למקום בדיוק כמו מכונית שעולה 500 אלף, אבל ההבדלים ברורים, לא רק באיכויות שאותן אפשר לראות בקלות אלא גם בגזרות. רשתות ההלבשה עושות 20% מהמגוון שמתאים ל-80% מהנשים. מבחינה חברתית אנחנו מכסים קהל גדול יותר. ברשתות האופנה מי שזקוקה למידה 46 לא תמצא את מבוקשה", הואר אומר ומוסיף, "אנחנו קיימים מזה 60 שנה ומוכרים ב-70 מדינות בבתי הכלבו הנחשבים ביותר. גוטקס הוא מותג חזק כמו ברברי וכמו מיסוני. מי שרוצה גוטקס, שתשלם ותקבל תמורה מלאה עבור כספה בסוג הבד, בעיצוב ובגזרה. התרחקנו ממחיר של 29 שקל שמציעות רשתות האופנה שמביאות קונטיינרים מסין. נכנסו לתחומים רבים כדי לשרוד בגונג'ל של שוק בגדי הים דוגמת בגדי ים מחטבים ומגוון מידות".

- אילו חידושים יש בתחום?

"יש לנו בגדי ים מחטבים עם בד של 40% לייקרה. פיתחנו בד קל ברמה טכנולוגית גבוהה שמוריד את הצורך בבטנות ובריפודים, פיתחנו מידות חזה מיוחדות, וקו לנערות בנות 12-14 תחת המותג פלפל בכ-150 שקל לסט".

מותגים במחיר עממי יותר ופחות

דרך נחמדה לרכוש בגד ים מעוצב וממותג היא באמצעות שיתופי-פעולה של מעצבים עם רשתות: קסטרו מציעה קולקציית בגדי ים של גדעון אוברזון, במסגרתה אפשר למצוא בגד ים שלם (ויפהפה) ב-300 שקל, כאשר בגד ים שלם של אוברזון בקו העצמאי שלו יגיע ל-540 שקל. שיתוף-פעולה אחר מציע את קולקציית בגדי הים של דורית בר-אור למותג דודו במסגרת קולקציה שנמכרת באינטימה ב-400 שקל.

בטווח המחירים של כ-500 שקל ההיצע לא קטן, וכלל למשל סטים של ביקיני ב-600 שקל של המותג Mobo Swimwear. בחברה מנמקים את המחיר בעובדה שמדובר בבגדי ים איכותיים הנתפרים בעבודת יד והכוללים הדפסים ייחודיים, בדי לייקרה ובטנה איכותיים: "ביחס למותגים המקבילים אלינו אנחנו זולים ב-30% במחיר".

בקצה העליון של המחירים אפשר למצוא ברשת פקטורי 54 בגדי ים של מעצבים בינלאומי המגיעים גם ל-2,000 שקל לבגד ים שלם של אלכסנדר וונג או ל-1,300 שקל עבור בגד ים שלם של מיסוני.

לשחייה ולחיטוב

בגדי ים מחטבים הם טרנד בולט בקרב מותגים שונים כמו ספידו. לצו קו בגדי הים לשחייניות, מציע המותג בגדי ים מחטבים המצוידים בטכנולוגיית אנדוראנס, שמשמעותה עמידות חזקה של הבד, טווח המחירים: 250-350 שקל.

מותג אחר המציע בגדי ים מחטבים הוא LIPS; המחיר לבגד ים שלם הוא 220 שקל.

הרשת גועשת

מי שמוכן לוותר על מדידות (או מוכן להתעסק עם החזרות), יוכל להרחיב את המגוון הגדול ממילא עם שלל בגדי ים שנמכרים באתרי אינטרנט מקומיים ובינלאומיים: באתרadika מוצעים בגדי ים לגברים ב-130 שקל, באתר .me-she com נמכרים בגדי ים של המותג האוסטרלי sheridyn בטווח שמתחיל ב-200 שקל לסט ביקיני, ובאתר הבריטי ASOS - החביב על הישראלים - יש מגוון גדול של בגדי ים המתחילים ב-18 שקל לחלק (עליון או תחתון) ומגיעים ל-300 שקל לבגדי הים של המותג. בקנייה אונליין יש להוסיף את דמי המשלוח בשקלול המחיר.

מבצעי סוף העונה יצאו לדרך

היום ניתן האות לפתיחת מבצעי סוף העונה, עם הודעתה של קסטרו על הנחות של עד 30% על הקולקציה, כולל בגדי ים. ב-H&M נמכר פריט שני ב-50%, ובמשביר לצרכן יש מבצע של 1 1 שמתחיל היום (ד') . ב-the children's place בגדי הים נמכרים ב-30% הנחה (טווח המחירים לפני הנחה: 50-80 שקל), ועוד.

ילדים - המבחר גדל, המחיר ירד

גם בתחום בגדי הים לילדים מספר משה על ירידת מחירים. H&O משווקת את המותג אושקוש. "המחיר לסטים הכוללים חולצה וחלק תחתון או בגד ים שלם הם 60 שקל לבגד ים עם מסנן קרינה מהשמש. בשנה שעברה בגד ים כזה עלה 90 שקל.

טווח המחירים ברשתות אופנה בהן המשביר, פוקס והוניגמן קידס נע בין 20 ל-70 שקל, מי שמעדיף לשים דגש על בדים המכילים מסנני קרינה מהשמש ימצא אוברולים חמודים בהם של SUNWAY, או אלפנטן ב-130-160 שקל. עודפים משנים קודמות כוללים מציאות ב-20-30 שקל, לרבות דמויות דיסני הנחשקות: בשווקים ובחנויות העודפים.

בגדי ים

עוד כתבות

דוד אמסלם / צילום: דוברות הכנסת

מתי קיבל נתניהו מנדט ממתפקדי הליכוד בפעם האחרונה

שר התקשורת דוד אמסלם טען כי "ראש הממשלה נבחר ע"י מתפקדי הליכוד לכנסת ה-22 כעומד בראשה". האם זה נכון? ● המשרוקית של גלובס

 

טראמפ וארדואן / צילום: רויטרס - Kevin Lamarque

השווקים לא התרגשו מהאיום של טראמפ "להרוס את כלכלת טורקיה", ומה חושב על זה ארדואן?

נשיא ארה"ב שלף את הנשק החביב עליו בעקבות המתקפה הצבאית של טורקיה בצפון סוריה ● מה כוללות הסנקציות, איך הגיב עליהן הקונגרס, ולמה הלירה הטורקית ובורסת איסטנבול דווקא עלו ● וגם מה כתב ארדואן ל"וול סטריט ג'ורנל" על המתקפה בסוריה

מארק בניוף \ צילום: רויטרס

מארק בניוף: "הקפיטליזם שאנחנו מכירים מת, הגיע הזמן לקפיטליזם הוגן יותר"

במאמר שפרסם ב"ניו יורק טיימס" כתב המיליארדר ומנכ"ל ומייסד סיילספורס כי "הקפיטליזם של העשורים האחרונים, עם האובססיה שלו למיקסום רווחים עבור בעלי המניות, הוביל לאי-שוויון מזעזע" ● עוד הציע להטיל מסים על העשירים ביותר

הבורסה לני"ע בת"א. / צילום: תמר מצפי

הבורסה ננעלה בעליות: מדד ת"א 35 קפץ ב-1.2%, אנרג'יאן זינקה ב-9.6%

המדדים המובילים עלו בדומה לסנטימנט מעבר לים, ת"א 90 הוסיף 0.9% לערכו, מדד הבנקים טיפס ב-0.7% ● תמר פטרוליום דיווחה על חלוקת דיבידנד של 10 מיליון דולר ● טאואר זינקה ב-6.2%, לאומי עלתה ב-1.17%, בזק איבדה 2.5%, קנון זינקה ב-5.3%, מנורה קפצה ב-5.1%, ואנלייט אנרגיה עלתה ב-3.7%

ח״כ אביגדור ליברמן, יו״ר ישראל ביתנו / צילום: טל שניידר

ליברמן: נשמח לשמוע שנתניהו מפרק את גוש הליכוד-חרדים

באשר לאמירות כאילו נתניהו מתעכב עם השבת המנדט לנשיא כי הוא מחכה לשמוע שליברמן מתנער מתמיכה בממשלת גנץ מבחוץ באמצעות הסיעה המשותפת, אמר ליברמן: "היחיד ששיתף פעולה לאורך שנים עם הח"כים הערבים, זה נתניהו"

אתר בנייה בראשל"צ / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

הפתעה: תל-אביב הפכה לשיאנית הבנייה החדשה. ומה קרה לפתח-תקווה ולנתניה?

מאמצע 2015 נבנו בת"א מעל 13 אלף דירות, כשבמקום השני ירושלים עם כ-10.3 אלפי דירות ● תוכנית מחיר למשתכן הכניסה 5 ערים לרשימת שיאניות הבנייה, בהן אשקלון וראש-העין ● ההפתעה: פ"ת ונתניה, שכיכבו בעבר בצמרת הבנייה, נדחקו אחורה ● בדיקת "גלובס"

פנים בניין הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

הבורסה ננעלה בעליות: ת"א 35 קפץ ב-1.2%, טבע זינקה ב-9%

פריגו עלתה ביותר מ-2%, כיל טיפסה ב-1.2%, טאואר זינקה ב-4.66% ומניית אל על זינקה בכ-5% ● טבע הציעה פשרה בפרשת משככי הכאבים האופיואידים ● מדד המחירים לצרכן בספטמבר ירד ב-0.2%, בהתאם לצפי

בנימין נתניהו / צילום: רויטרס

נתניהו לא התקדם עם הרכבת הממשלה, אך מתכנן נסיעה ליפן

20 ימים חלפו מאז קיבל נתניהו את מלאכת הרכבת הממשלה, אך נראה כי המו"מ תקוע ● חדשות 12 פרסמו כי רה"מ שוקל נסיעה ליפן החל ממוצאי שבת

אצטדיון המושבה / צילום: רויטרס

הדיל של עיריית פתח תקווה: שלמו כמיליון שקל בשנה - וקבלו אצטדיון על שמכם

אצטדיון "המושבה" בפתח תקווה עשוי בקרוב לשנות את שמו ● העירייה פרסמה מכרז שבו היא מציעה לחברות מסחריות את שם האצטדיון, בסכום שעשוי להגיע ל-8 מיליון שקל ב-8 שנים ● ניסיונות דומים בנתניה ובאילת נכשלו, ורק בת"א מצליחים להפיק מיליונים

אג"ח ירוקות / צילום: שאטרסטוק

אג"ח ממשלת ישראל - גן עדן למשקיעים זרים

כניסת ישראל למדד האג"ח הממשלתי העולמי WBGI רק מחזקת את הסיבות שיש למשקיעים הישראלים והזרים להחזיק כיום אג"ח ישראלי בתיק ההשקעות

דירות חדשות בבנייה. 20% מהתשלום בעת החתימה על החוזה, ו־80% בכניסה לדירה  / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

מדד ספטמבר ירד 0.2%; מחירי הדיור עלו ב-1.3% בחישוב שנתי

שיעור האינפלציה נסוג ומעמיד את בנק ישראל בבעיה: קצב האינפלציה הנמוך עשוי להצדיק הפחתה של הריבית ● ירידות מחירים נרשמו במיוחד בסעיפי תרבות ובידור (מינוס 2.8%) ● מחירי הדירות בחודשים יולי-אוגוסט עלו ב-0.1% לעומת יוני-יולי, אולם במחירי הדירות החדשות (בעיקר מחיר למשתכן) נרשמה ירידה של 2.8%

קאר שולץ מנכ"ל טבע / צילום: שלומי יוסף

דיווח: טבע תעביר תרופות בשווי מעל 15 מיליארד דולר כפשרה במשפט האופיואידים

לפי דיווח בבלומברג, החברה הציעה להעביר תרופות גנריות בשווי של יותר מ-15 מיליארד דולר במשך 10 שנים ● טבע היא אחת משורת יצרניות ומפיצות תרופות שנתבעו על שיווק אגרסיבי של משככי כאבים אופיואידים, שהובילו למגיפת התמכרות ולמוות של משתמשים רבים ● בעבר טענה שלא תחתום על הסכמי פשרה משום שאין לה כסף

סוחרים בבורסת ניו יורק/ צילום: רויטרס, Brendan McDermid

נעילה חיובית בוול סטריט: פתיחה חזקה לעונת הדוחות לרבעון השלישי

הנאסד"ק עלה ב-1.2%, S&P 500 טיפס ב-1%, והדאו ג'ונס הוסיף 0.9% ● מחיר הנפט ירד ב-1.5% ● ג'י.פי מורגן, סיטיגרופ ובלאקרוק עקפו את התחזיות ברבעון השלישי של השנה ● יונייטדהלת' העלתה את תחזית הרווח לשנה לאחר הדוחות ● ג'ונסון אנד ג'ונסון עקפה את התחזיות ● זינוק מחיר בשר חזיר הקפיץ את האינפלציה בסין לשיא של 6 שנים ● מדד המחירים לצרכן בסין עלה ב-3% בספטמבר ● פולקסווגן מעכבת בניית מפעל בטורקיה בצל תקיפת הכורדים

שואשי קיאננגואו / צילום: רויטרס Jason-Lee

הדרך החדשה של סין לאסוף מידע על אנשים: תרגום של מידע פומבי מ-65 שפות שונות

במערב חוששים כי הממשל הסיני אוסף מידע ונתונים באמצעות טכנולוגיות סלולר, אך מחקרים חדשים מעלים כי הריגול כולל גם שימוש בטכנולוגיות פשוטות יחסית

הרברט דיס, מנכ"ל פולקסווגן / צילום: REUTERS/Axel Schmidt

פולקסווגן מעכבת החלטה לבניית מפעל רכבים חדש בטורקיה בעלות של 1.4 מיליארד דולר

על רקע התקיפה הצבאית של טורקיה את כוחות הכורדים בגבול סוריה הצפוני, יצרנית הרכבים הגדולה בעולם נוקטת עמדה ● בהמשך להטלת מכסים ע"י טראמפ על פלדה מיובאת מטורקיה, הלירה הטורקית מתאוששת לאחר שבשוק ציפו למכה נוקשה יותר

בוריס ג'ונסון / צילום: רויטרס SIMON DAWSON

דיווחים: פריצת דרך במגעים לגיבוש הסכם ברקזיט כבר השבוע

עפ"י הדיווחים, צוותי המו"מ של שני הצדדים המתכנסים הערב בבריסל "קרובים להגעה לטיוטה מוסכמת"

רכבי יבוא בנמל אשדוד/ צילום: תמר מצפי

פסק הדין שמסעיר את עולם הרכב: היבואנים הרשמיים ייאלצו להעניק אחריות גם ליבוא מקביל

ביהמ"ש קיבל את עמדת משרד התחבורה והיבואנים המקבילים, לפיה היבואנים הישירים מחויבים בלעדית למימוש האחריות בעת תקלה ברכב ● המשמעות: עלות תיקון הרכב תושת על היבואנים הישירים גם אם הרכב לא נרכש דרכם

ישראל זינגר / צילום: שלומי יוסף

ראש עיריית ר"ג לשעבר תובע חצי מיליון שקל ממחליפו בתפקיד

ישראל זינגר הגיש תביעת דיבה נגד ראש עיריית ר"ג המכהן כרמל שאמה-הכהן, בטענה כי יזם חקירה פלילית נגדו ואף ליווה וליבה את החקירה בפייסבוק ● טוען כי לפרסומים השליליים של שאמה-הכהן נגדו היה חלק משמעותי בהפסד שלו בבחירות לעירייה ב-2018

שי נשר / צילום: יוסי כהן

פוצץ המו"מ בין עובדי הקולנוע והטלוויזיה לבין המפיקים

המחלוקת: הדרישה להפוך את העובדים לשכירים ● באקט טוענים כי ההסכם הקיים מגדיר את היחסים בין עובדי הארגון למפיקים כ"נותני שירות", אך ההגדרה אינה תואמת את מהות יחסי העבודה ● מנגד, המפיקים טוענים: "אין כל רצף עבודה של עובדי התעשייה שמצדיק הפיכתם לשכירים"

רון לאודר / צלם: יונתן בלום

פלואנס של רון לאודר נערכת לגיוס של 30 מיליון דולר אוסטרלי בהנפקה פרטית

חברת הטיפול במים ובשפכים הנסחרת באוסטרליה נמצאת בהפסקת מסחר שם עד להשלמת התהליך מחרתיים