נעילה חיובית בוול סטריט לאחר פרסום פרוטוקולי הפד

תביעות האבטלה השבועיות ברמה הנמוכה מאז יולי ■ פרוטוקולי ישיבת הריבית האחרונה של הפד הצביעו על חשש מפני הרעה בתנאים הכלכליים ■ בורסת סין עלתה "רק" 3% ■ DELL מנהלת מו"מ למיזוג ענק עם EMC

וול סטריט / צילום: יוסי ניסן
וול סטריט / צילום: יוסי ניסן

המסחר בוול סטריט ננעל היום (ה') במגמה חיובית, לאחר פרסום פרוטוקול פגישת הפד האחרונה, ממנו עולה כי בכירי הבנק חששו מהרעה בתנאים הכלכליים.

"העובדה שהם דיברו על אינפלציה אומרת שהם לא הולכים להעלות את הריבית בדצמבר", אמר בתגובה לפרסום הפרוטוקול פיטר קרדיליו, אנליסט שווקים ראשי ברוקוול גלובל קפיטל.

בזירת המאקרו פורסמו היום נתוני התעסוקה השבועיים, שהצביעו על ירידה בתביעות הראשונית לדמי אבטלה ל-263 אלף - הרמה הנמוכה מאז חודש יולי. הצפי היה לירידה ל-217 אלף תביעות מ-277 אלף בשבוע קודם לכן. התביעות המתמשכות לדמי אבטלה עלו ב-9,000 ל-2.2 מיליון.

בכירי הפדרל ריזרב דחו את העלאת הריבית בספטמבר מכיוון שרבים מהם האמינו שהסיכונים לכלכלה גברו, כך עולה מפרוטוקול פגישת הבנק המרכזי של ארה"ב בספטמבר, שפורסם היום. למרות שהדעה השלטת הייתה שתחזית הצמיחה הנמוכה בסין והירידה במחירי המניות לא יזיקו מאוד לכלכלה האמריקנית, בכירי הפד החליטו שיהיה נכון לחכות עם העלאת הריבית. חלק מבכירי הפד אמרו שההתפתחויות הללו לא הגדילו את ביטחונם בכך שהאינפלציה תחזור ליעד של 2%.

בספטמבר, נזכיר, הודיע הפדרל ריזרב כי הוא מותיר את הריבית על כנה ברמה אפסית נכון לעכשיו, בשל התנודתיות בשוק המניות בארה"ב וההאטה בסין. ועדת השוק הפתוח של הפד הצביעה אז בעד הותרת הריבית על כנה ברמה אפסית, שם היא נמצאת מאז דצמבר 2008, ברוב של 9 תומכים מול מתנגד אחד - ג'פרי לאקר, שקרא להעלות את הריבית ברבע אחוז. עם זאת, מתחזיות הפד עולה כי השנה כן תהיה העלאה של הריבית - ממוצע התחזיות של חברי ועדת השוק הפתוח עומד על עלייה של 0.4%. זה אומר שיהיה צורך בהעלאה של הריבית באוקטובר או דצמבר.

סין חזרה היום למסחר לאחר כשבוע שבו היא לא פעלה לרגל חגים לאומיים, ועלתה "רק" 3% - מה שלא הספיק לסוחרים והשפיע לרעה על הסנטימנט. שאר שוקי אסיה ננעלו בירידות, ובורסות אירופה בעליות.

היום תיפתח באופן לא רשמי עונת הדוחות לרבעון השלישי של 2015 (למרות שמספר חברות כבר דיווחו) עם תוצאותיה של ענקית האלומיניום אלקואה לאחר סיום המסחר. התחזיות הן כי הרווחים יירדו לעומת אשתקד לראשונה מזה 6 רבעונים. האנליסטים בוול סטריט מעריכים כי עונת הדוחות הזו תהיה הגרועה ביותר מזה 6 שנים.

 

מניות דויטשה בנק הנסחרות בוול סטריט נסחרו תחת לחץ לאחר שצנחו במסחר בפרנקפורט. זאת, לאחר שהבנק הצהיר על חיובים חד פעמיים של 6.5 מיליארד דולר עקב מחיקות ענק בחטיבת הבנקאות להשקעות שלו, שימנעו ממנו לחלק דיבידנד השנה.

ענקית הטכנולוגיה DELL מנהלת מו"מ למיזוג ענק עם חברת EMC לפי דיווח בוול סטריט ג'ורנל.

אמזון ריכזה עניין על רקע דיווחים כי היא שוקלת להשיק שירותי טלוויזיה אונליין.

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובלי ושוקי עולם?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988