קוקה-קולה חוזרת לספק למגה, ברשת ממתינים ליתר הספקים

החברה המרכזית למשקאות החליטה לשוב ולספק למגה לאחר שקיבלה ביטחונות כספיים מהחברה-האם של הרשת, אלון רבוע כחול

סניף מגה בול מגהבול / צלם: תמר מצפי
סניף מגה בול מגהבול / צלם: תמר מצפי

כשבוע אחרי עצירת אספקת הסחורה, החברה המרכזית למשקאות (קוקה-קולה ישראל) חוזרת לספק סחורה לרשת מגה - כך מסרה מגה בסוף השבוע. ברשת אומרים כי מוצרי החברה, לרבות מוצרי טרה וקוקה-קולה, יסופקו לסניפי הרשת באופן שוטף וסדיר. מגה קרובה גם להבנות עם קבוצת שטראוס, שבשבוע האחרון סיפקה לרשת סחורה באופן מצומצם.

החלטתה של החברה המרכזית לשוב ולספק למגה התקבלה לאחר שהיא קיבלה את הביטחונות הכספיים שדרשה מהחברה-האם של הרשת, אלון רבוע כחול, למרות שהצדדים לא פירטו במה דברים אמורים.

עצירת האספקה באה לאחר שבחברה חששו שהערבות הכספית שניתנה להם על-ידי אלון רבוע כחול תהיה חסרת תוקף ובכל מקרה אמורה לפוג בקרוב.

קודם לכן, בפגישה שקיים ביום חמישי האחרון מנכ"ל קבוצת אלון אביגדור קפלן עם הספקים, הוא אמר כי לא יפלה אף ספק לטובה.

הפגישה נערכה לבקשתו של קפלן, והשתתף בה גם מנכ"ל מגה, רביב ברוקמאייר.

ספקים שהשתתפו בפגישה אומרים ל"גלובס" כי "לא שמענו בפגישה שום דבר חדש שלא קראנו עליו קודם בעיתון. קפלן אמר משהו בסגנון 'הגענו להסכם עם מחזיקי האג"ח והבנקים, ועכשיו תורכם'". בכך כיוון קפלן לדרישת הרשת מהספקים לחזור ולספק לה סחורה בהתאם לתנאי האשראי שנהגו ברשת טרם המשבר של הקיץ האחרון.

גורם במגה אומר ל"גלובס" כי הרשת אינה מסוגלת להמשיך ולתפקד ללא חזרה לימי האשראי הקודמים, וכי "יום ראשון הוא יום המבחן הגדול של הרשת. נראה מי יספק סחורה ומי לא".

ביום שישי האחרון העבירה מגה תשלום של קצת יותר מ-100 מיליון שקל לספקים ולפניו תשלום נוסף של כ-70 מיליון שקל. במגה אומרים כי יעמדו גם בתשלום זה. ספקים רבים המתינו לסוף השבוע כדי לוודא כי מגה אכן עומדת בתשלומים, ועל בסיס זה לקבל החלטות על אופן המשך העבודה עם הרשת.

בסוף השבוע האחרון ניכרו חוסרים רבים במדפי הרשת במוצרים של מגוון חברות, כמו למשל ויסוצקי, יוניליוור, דיפלומט, קבוצת נטו, כרמל מזרחי, ליימן שליסל ועוד. החוסרים ברשת פגעו במכירות, ולפי הערכות, אלה ירדו בשבוע שעבר בשיעור של כ-7%.

רשת מגה מצדה מסרה בסוף השבוע כי "עם ההגעה להסכם עם מחזיקי האג"ח והבנקים של חברת-האם אלון רבוע כחול והודעת בעלת השליטה על עמידה בכל התחייבויותיה לרשת מגה כפי שנקבע בהסדר בית המשפט, מגה ממשיכה בפעילות שגרתית רגילה ופועלת בהתאם לתנאי הסחר והאשראי הרגילים שנקבעו עם כל ספק טרום ההסדר בבית המשפט. אנו ממשיכים ביישומה של תוכנית ההבראה, וזוהי שעתם של ספקי הרשת לתת את אמונם בחברה, מתוך הבנה כי מגה חזקה הינה חיונית להמשך קיומו של שוק תחרותי ואיתן".

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא נתח שוק וצרכנות?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988