גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

הרשת החברתית: מיהו הישראלי שחגג השבוע עם משפחת קרדשיאן?

וגם: מה קיבלה קלרה חורי שרון, אשתו הטרייה של שמואל פלאטו שרון, כמתנת חתונה?

קים קרדשיאן ותומר פרידמן/  צילום: יחצ
קים קרדשיאן ותומר פרידמן/ צילום: יחצ

פארק לאומי

בנק לאומי חנך השבוע סניף עסקי ראשון בפארק העסקים והתעשייה קיסריה. רקפת רוסק-עמינח, מנכ"לית הבנק, אמרה במעמד ההשקה שהתקיימה במסעדת "וילה נונה" בלב הפארק, כי "ההחלטה להקים סניף בקיסריה היא טבעית, לאור המגמה של הבנק להרחיב את הפעילות ולתת מענה למגזר העסקים הבינוניים".

שלמה ינאי, מ"מ יו"ר קרן רוטשילד קיסריה, אמר: "אנחנו שמחים על פתיחת הסניף בפארק קיסריה הנמצא בתנופת התפתחות מואצת".

עוד השתתפו באירוע: מיכאל כרסנטי, מנכ"ל החברה לפיתוח קיסריה; קובי הבר, ראש החטיבה העסקית-מסחרית של בנק לאומי; שמוליק ארבל, ראש המערך המסחרי בבנק; רונן מורי, מנהל מרחב מסחרי צפון; ישראל אמיר, מנהל סניף עסקים קיסריה; ואחרים.

בנוסף, לאומיטק, זרוע בנקאות ההיי-טק של קבוצת לאומי, אירחה אתמול (ג') את ועידת הפינטק הבינלאומית הראשונה של הבלוג הפיננסי Bank Innovation במלון דן בתל-אביב.

הגיעו לשמוע את דבריהם של גיל ברנדס, שותף נשיץ-ברנדס-אמיר; ויקראם פאנדיט, מנכ"ל Citigroup לשעבר; טום גלוסר, מנכ"ל רויטרס לשעבר; ואחרים: משה ליכטמן, סגן נשיא מיקרוסופט לשעבר ושותף בקרן IGP; דב קוטלר, מנכ"ל ישראכרט לשעבר; ואחרים.

יפעת אורון, מנכ"לית לאומיטק, אמרה באירוע: "תחום הפינטק הוא אולי הצומח ביותר בתעשיית ההיי-טק הישראלית בשנים האחרונות. אנו רואים בסקטור זה מנוע צמיחה לתעשיית ההיי-טק, וחשוב לנו לחבור אליו".

טום גלוסר, יפעת אורון וויקראם פאנדיט/ צילום: מקסים גולובנוב

הצד הישראלי של הקרדשיאנס

בנות משפחת קרדשיאן חגגו השבוע יום הולדת 60 לאימן במסיבה מתוקשרת בהוליווד.

למסיבה, שעוצבה בהשראת הסרט "גוטסבי הגדול" ועלתה כ-2 מיליון דולר, היה גם נציג משלנו: תומר פרידמן, סגן נשיא בכיר של סותבי'ס נדל"ן הבינלאומי, חברה-בת של בית המכירות הפומביות סותבי'ס, וסוכן הנדל"ן של המשפחה שתיווך באחרונה את רכישת הדירה שהקרדשיאנים רכשו ברחוב הירקון בתל-אביב.

 קים קרדשיאן ותומר פרידמן/ צילום: יחצ

נתן מעניק

המאבטח שמחה חודדטוב ז"ל, שעלה לישראל לפני מספר שנים ממוסקבה ועבד כמאבטח, נורה למוות בטעות בירושלים כי נחשד למחבל. בסוף השבוע ביקר נתן שרנסקי, יו"ר הסוכנות היהודית, את אמו הקשישה המתגוררת בדירה שכורה בירושלים.

האם, שעלתה לישראל רק לאחרונה, טרם הסדירה את זכויותיה ונמצאת בסכנת פינוי מהדירה וגירוש מישראל.

שרנסקי מסר לאם המחאה על סך 4,000 שקל לצורך תשלום שכר הדירה, ושלשום הודיע כי תקבל מענק נוסף של 25 אלף שקל בסוף החודש.

לביקור התלוו: הרב יצחק וגנר מפרויקט חב"ד בעליה, שהכיר את חודדטוב בתקופה שלפני עלייתו לישראל; ועו"ד מרדכי ציבין, המטפל בהתנדבות בייצוג המשפחה בכל הקשור לאירוע בו נהרג חודדטוב.

יצחק וגנר, נתן שרנסקי ומרדכי ציבין / צלם:מיכאל אורין

מחיר אי-השוויון

כמה עולה לנו אי-השוויון ומהם הקשרים הסמויים בין אי-שוויון, צמיחה וגלובליזציה? ד"ר קרוליין פרוינד, חוקרת בכירה במכון פיטרסון לכלכלה בינלאומית, תגיע לוועידת ישראל לעסקים 2015 של עיתון "גלובס" ותשתתף במושב מיוחד שיעסוק בנושא אי-השוויון העולמי.

ד"ר פרוינד מתמחה בנושאים של סחר בינלאומי, יזמות וצמיחה כלכלית באזורי המזרח התיכון ואפריקה. בעבר היא שימשה ככלכלנית ראשית למזרח התיכון וצפון אפריקה בבנק העולמי (World Bank), וקודם לכן שימשה כלכלנית ראשית במחלקת המחקר של קרן המטבע העולמית והדירקטוריון של הבנק הפדרלי האמריקאי.

ספרה של פרוינד, "אנשים עשירים, מדינות עניות", העוסק בעלייתם של טייקונים וחברות גדולות בשווקים מתפתחים, עתיד לראות אור בקרוב.

פרוינד חברה בוועדת העורכים של הדוחות הכלכליים של הבנק העולמי ובוועדות מדעיות של המכון למחקר של הכלכלה הבינלאומית בפריז ופורום המחקר הכלכלי בקהיר. כמו כן, פרוינד חברה בוועדת הייעוץ של בנק סחר החוץ האמריקאי והמרכז למחקר של מדיניות כלכלית.

ועידת ישראל לעסקים 2015 של עיתון "גלובס" תתקיים ב-6-7 בדצמבר בתל-אביב ותארח את בכירי המגזר העסקי, מקבלי ההחלטות, אנשי ממשל, בכירי המשק, דמויות מפתח מהעולם ועוד, לדיונים ייחודיים ואקטואליים.

ד

קיבל פלאפל

רוברט קורי, יו"ר חברת התרופות מיילן, הגיע בשבוע שעבר לביקור קצר בישראל על-מנת לחגוג את רישום החברה למסחר בבורסה בתל-אביב, ובעיקר כדי לשכנע את בעלי המניות של חברת התרופות פריגו להיענות להצעת הרכש של מיילן.

קורי עלה לכותרות בישראל כשנאבק בניסיון ההשתלטות של טבע על מיילן וכתב מכתבים פומביים חריפים ועוקצניים נגד טבע. אחרי שטבע ויתרה על מיילן, הוא ממקד את זמנו בניסיון ההשתלטות של מיילן על פריגו.

בין הטקסים בבורסה, הפגישות עם המשקיעים והראיונות לתקשורת, קורי מצא זמן גם לנשנש בתל-אביב את המאכל הלאומי: פלאפל.

רוברט קורי/ צילום: יחצ

נושא ונותן

שמואל פלאטו שרון בן ה-85 נשא באחרונה לאישה את קלרה חורי שרון. אתמול היא קיבלה כמתנת חתונה ג'יפ לקסוס דגם RX 350 שמחירו כ-400 אלף שקל לפני הנחת סלב ששרון קיבל.

הזוג שרון עובדים וחיים יחד כ-30 שנה, אך רק באחרונה כאמור מיסדו את הקשר. עבור שרון אלה הם נישואים מספר 3, ועבורה נישואים ראשונים.

שמואל פלאטו שרון וקלרה שרון חורי/ צילום: יחצ

דרום זה הירוק החדש

בימים שבהם תחום האנרגיה בישראל מבעבע ומספק כותרות חדשות, יש מקום גם לחדשות טובות. אתמול, בנגב המערבי, הוסר הלוט מעל פרויקט אנרגיה סולארית גדול - פרויקט חלוציות. הפרויקט, שהוקם בהשקעה של כחצי מיליארד שקל, צפוי לספק חשמל נקי וירוק המיוצר באמצעות אנרגיית השמש ל-18,000 משפחות.

נהנו מאנרגיה מחשמלת של 55 מגה-וואט והפריחו בלונים לבנים לאוויר במקום גזירת הסרט המסורתית: ד"ר יובל שטייניץ, שר האנרגיה והשתיות; איש העסקים שאול אלוביץ', בעל השליטה בקבוצת יורוקום המחזיקה באנלייט, מקימת הפרויקט; אור אלוביץ', יו"ר אנלייט; גלעד יעבץ, מנכ"ל אנלייט; פיני כהן וגיל-עד בושביץ, ממנהלי קרן נוי השותפה בפרויקט; שאול מרידור, מנכ"ל משרד האנרגיה; יפתח רון-טל, יו"ר חברת החשמל; ואחרים.

השר שטייניץ ציין כי "פרויקט חלוציות מהווה סגירת מעגל בשבילי. היום אני קוצר כשר האנרגיה את מה שזרעתי בכהונתי כשר האוצר".

בושביץ כהן יעבץ שטייניץ יפרח מרידור ורון טל/ צילום: אלי דסה

זזים

דניאל אלפן מונה למנכ"ל פיליפ מוריס, חברה-בת ישראלית של פיליפ מוריס אינטרנשיונל אינק.

השגריר לשעבר יוסי גל מונה לסגן נשיא לקשרי חוץ ופיתוח משאבים באוניברסיטה העברית.

תומר קומורוב מונה למשנה למנכ"ל מטרו מוטור.

בשמת שדה מונתה לסמנכ"לית השירות בדואר ישראל.

עדית חן מונתה לסמנכ"לית מערכות מידע בדואר ישראל.

איציק כהן מונה לסמנכ"ל הלוגיסטיקה בדואר ישראל.

קלי כהן מונה למזכ"ל תנועת הצופים במקום גל בן-שימול.

אסי לויתין בן-עמרם מונתה למנהלת חטיבת אלדר ריטייל.

שרון בן-דוד מונתה למנהלת תקשורת שיווקית בקבוצת אלוני האפט

אופיר יעקוביאן מונה לסמנכ"ל הכספים של קבוצת תנובה.

עוד כתבות

שאול אולמרט / צילום: איל יצהר

״כשירדתי מאולימפוס הבנתי שהצלחה לא הופכת אותי לגאון, ולהיפך": שאול אולמרט מסכם תקופה בפלייבאז

שמונה שנים לאחר שהקים את פלייבאז, שאול אולמרט התפטר בשבוע שעבר מתפקיד המנכ"ל ● בראיון ל"גלובס" הוא מספר על המעבר מההצלחה המסחררת וההפלגות ביאכטות של מיליארדרים למציאות הכואבת של סטארט-אפ שנאלץ לפטר כשליש מעובדיו ולהמציא את עצמו כל פעם מחדש

מארק הרד, מנכ"ל אוראקל המנוח / צילום: Robert Galbraith, רויטרס

מארק הרד, מנכ"ל חברת התוכנה אורקל, מת בגיל 62

הרד מונה למנכ"ל אורקל בספטמבר יחד עם צפרא כץ ● בעבר כיהן כמנכ"ל HP ועזב בשנת 2010 לאחר שערוריית הטרדה מינית

גמר גביע העולם בכדורגל.  beoutQ הערוץ הפיראטי beoutQ / צילום:HANDOUT  רויטרס

כך מאיים ערוץ טלוויזיה פיראטי ואלמוני על הכסף הגדול של קטאר

ערוץ טלוויזיה לא חוקי שפועל מסעודיה ומעביר לכל העולם שידורי ספורט מקטאר, מסעיר את האמירות וגורם לה להרהר אם להמשיך לשלם מיליארדי דולרים בשנה עבור שידורי התחרויות • החשש: הקטארים ינטשו את שידורי הספורט וענפים שלמים יתמוטטו

מאיר שמגר / צילום: איל יצהר, גלובס

זכרונות של מתמחה קטן מאיש גדול: בצילו של מאיר שמגר

ההתמחות אצל מאיר שמגר הייתה מנקודות השיא של חיי. איש מואר. כמוהו לא פגשתי, עד אז או מאז ● עו"ד דוד תדמור נפרד 

אזוב מצוי/ צילום: פרופ' נתיב דודאי

שיח מפלג: איך אפילו ביטול האיסור על קטיף של זעתר הפך לקרב נרטיבים בין יהודים וערבים

גם אחרי שרשות הטבע והגנים ביטלה את האיסור המוחלט על קטיף הזעתר והעכוב, יש מי שמשוכנעים יותר מתמיד שבסוף כל החלטה מקצועית שלה יושב ערבי עם נרגילה ● הסופר עודה בשאראת: "ברור שהמדינה רצתה ליצור ניכור בין הערבים לבין הטבע, רוצים שהערבי ישתגע במדינה הזאת"

מרקוס בקינגהאם / צילום: יח"צ

מומחה הניהול מרקוס בקינגהאם מציג: במה טעינו עם העובדים שלנו

לוחצים עליכם לטפל בחולשות שלכם בעבודה? מומחה הניהול העולמי מרקוס בקינגהאם ינסה להוריד אתכם מזה ● בראיון ל"ליידי גלובס" הוא מספר על האלגוריתם שפיתח לבדיקת אפקטיביות בעבודה, ומנסח כתב אישום נגד שיטות הניהול החדשניות: "כשאנחנו מכריחים עובדים לציית לתרבות ארגונית מומצאת, אנחנו מדכאים את היצירתיות שלהם וגורמים לבזבוז אדיר של זמן"

ארומה תל אביב / צילום: מתוך ערוץ היוטיוב של ארומה תל אביב

ויליגר: "מצרים על מחול השדים שנוצר וניסיונות השווא של ארומה ת"א להתנער מאחריות"

ממצאי בדיקת משרד הבריאות מנקים את האחריות מספקית הטונה ויליגר ● היסטמין הגבוה נבע מאופן הטיפול בטונה לאחר פתיחתה ● ארומה ת"א: "נעשה הכול על-מנת שתקלה מסוג זה לא תחזור" ● אדם נוסף הגיע לחדר מיון לאחר שאכל כריך טונה בקיוסק בנמל ת"א

מטוס בואינג 787 דרימליינר של אל על / צילום: יח"צ

עקב תקלה: טיסת אל על מניו יורק תנחת ב-48 שעות עיכוב

נוסעי טיסת אל על מספר 008 ימריאו לישראל רק מחר בערב במקום היום בצהריים, וצפויים לנחות בישראל לאחר החג ● הסיבה: תקלה טכנית בהעמסת תא המטען

 מאזדה 3 סדאן / צילום: יחצ

שאיפות פרימיום: מאזדה 3 החדשה זכתה לשדרוג מרשים ביחס לדור היוצא

מאזדה 3 מתברכת בשלדה מהנה לנהיגה, בתא נוסעים איכותי, ובביצועים מכובדים • אבל תג מחיר שאפתני מציב אותה במיקום בעייתי מול ההיברידיות והקרוס-אוברים האופנתיים

איילת שקד / צילום: רפי קוץ

מפינוי להסדרה: מה מספרת המדינה לבג"ץ

שקד מתפארת שבתפקידה כשרת המשפטים הפכה את גישת המדינה למאחזים על ראשה • העובדות מלמדות כי בתקופתה פיתחו הרשויות שלל תרופות משפטיות ומנהליות כדי להשאיר מבנים לא חוקיים במקומם • אבל בדיקה מעמיקה מראה כי התפנית התחילה עוד הרבה לפניה ● המשרוקית של גלובס

רנו / צילום: רג'י דוביגנאו, רויטרס

ב-3% עד 4%: ההכרזה שגרמה למניית רנו לצנוח

לאור ביצועים חלשים, רנו קוצצת בתחזית הרווחים שלה ● רנו גם חתכה את התחזית שלה למרווח התפעולי לאזור ה-5%, לעומת התחזית הקודמת ששמה את המרווח התפעולי ב-6%

לאגר אנד אייל   / צילום: אנטולי מיכאלו

“לאגר אנד אייל", בירות טובות במחיר מצוין. מתברר שאפשר

כשנפתח "לאגר אנד אייל" הייתי בטוח שלא יעברו כמה חודשים והוא ייסגר ● וראה זה פלא, המקום לא רק שורד אלא אף משגשג

ראש ממשלת בוריס ג'ונסון בהצבעת הפרלמנט אתמול / צילום: Jessica Taylor, רויטרס

דיון מכריע בפרלמנט הבריטי: האם לאשר הסכם ה"ברקזיט"

זוהי הפעם הראשונה שהפרלמנט הבריטי יושב בשבת מאז המלחמה עם ארגנטינה ב-1982 ● הסיכויים שהעסקה תאושר גברו בשעות האחרונות, אחרי שקבוצת האולטרה-שמרנים בתוך המפלגה השמרנית, שקראו ל"ברקזיט" נוקשה יותר והתנגדו לעסקה של תרזה מיי, הודיעו כי יתמכו בעסקה של ג'ונסון

הג'וקר/ צילום: באדיבות טוליפ-אינטרטיי

צפוי להפליא ולא אמין להחריד: ג'וקר קלף לא ממש מנצח

מבחינה טכנית, "ג'וקר" הוא סרט מרשים במיוחד ● מבחינה תוכנית, הוא קליפה ריקה

ראש ממשלת לבנון סעאד חרירי / צילום: Aziz Taher, רויטרס

המס על הוואטסאפ הצית הפגנות זעם בלבנון

המס עצמו כנראה יבוטל אבל ההפגנות לא שוככות ● ראש ממשלת לבנון סעד אל-חרירי ביטל את ישיבת הממשלה שאמורה הייתה לדון בהצעת התקציב לשנה הבאה, והקציב לקואליציה שלושה ימים לפתור את המשבר ● מנהיג חיזבאללה, חסן נסראללה: "נגד מסים חדשים, אבל לא תומך בהתפטרות של הממשלה"

דיאנה גולבי/ צילום:  כפיר זיו

"יש לי את היכולת לשלוף את קלף הרוסייה לטובתי"

השירות הצבאי מנע מדיאנה גולבי למנף את הזכייה ב"כוכב נולד" ● אולי התפקיד של חיילת רוסייה במחזה "אפס ביחסי אנוש" יהיה מעין תיקון

ג'ונסון אנד ג'ונסון./ צילום:  רויטרס

שוב צרות בג'ונסון אנד ג'ונסון? החברה מודיעה על ריקול בארה"ב

הריקול יוגבל לאצווה אחת של בקבוקי טלק לתינוקות שיוצרו והופצו בארה"ב ב-2018

אתר בנייה סגור בפתח תקווה / צילום: גיא ליברמן, גלובס

הקבלנים: הפסד יומי של 380 מיליון שקל בשל הטלת הסגר על יו"ש

ערב תקופת החגים שיגרו בהתאחדות בוני הארץ מכתב לראש הממשלה ושר הביטחון נתניהו בו הפצירו שיחריג מהסגר עובדים בענף ● המכתב לא נענה ● מבדיקת "גלובס", עולה כי ערב חג הפסח שוגר מכתב דומה שבו נאמד ההפסד היומי מאי כניסת פועלים ב-350 מיליון שקל

שחקני NBA / צילום: רויטרס

מלחמת הסחר בין סין לארה"ב מאיימת להטביע גם את ה-NBA

ציוץ אחד של הג'נרל מנג'ר של יוסטון רוקטס שהביע תמיכה במחאה בהונג קונג נגד השלטון בסין, הביא בן רגע למשבר חמור בין ה-NBA לבין המדינה שבה היא תולה תקוות כלכליות גדולות ● וליגת הכדורסל הטובה בעולם אינה לבד: עולם הספורט מושפע כעת יותר מתמיד מיחסים בינלאומיים ומשברים גיאופוליטיים

משה יעלון ומשה כחלון / צילום: אמיל סלמן-הארץ

ערעור לבית המשפט העליון: חשפו את הסכם כחלון-יעלון

מדובר בנספחים להסכם שנחתם בנובמבר 2015 בין שר האוצר משה כחלון לשר הביטחון משה יעלון שאותם סרב משרד הביטחון לחשוף במסגרת פנייה לפי חוק חופש המידע ● המידע בנספחים החסויים הוא בעיקרו תחשיבי שכר וגמלאות לאנשי הקבע בצה"ל אך במשרד הביטחון טענו כי נתונים אלה מאפשרים ללמוד על סדרי הכוחות בהווה בעתיד