גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

"לא חייבים להיות עשירים כדי להחזיק מועדון כדורגל בישראל"

סתיו שחם, רואה חשבון במקצועו ואוהד הפועל ת"א במקור, התגלגל להיות הבעלים של הפועל כפ"ס ■ הוא מאמין שהקפיצה של המועדון תגיע ברגע שייבנה אצטדיון חדש ("כבר עובדים על שינוי תב"ע"), מודה שהבעלות עוזרת גם מחוץ למגרש ("זה פותח דלתות ואפשרויות"), ומאמין שהשרון ייכבש בקרוב ("יבוא יום ונהיה הכי גדולים באזור, כרגע יש את נתניה")

סתיו שחם בעלי הפועל כפ"ס / צלם: תמר מצפי
סתיו שחם בעלי הפועל כפ"ס / צלם: תמר מצפי

את סתיו שחם פגשנו השבוע בבוקר המשחק של הפועל כפ"ס בסמי עופר מול מכבי חיפה. שום שריר לא זז בפניו. ככה כבר שנתיים וחצי מאז רכש מבית המשפט את שרידי הפועל כפ"ס, העלה אותה מליגה א' לליגת העל, ומחזיק אותה מעל המים בלי להשתולל כספית וכמובן עם 4 נקודות שלקח ממכבי חיפה, המושקעת, הנוצצת והירוקה לא פחות.

שחם, 43, רואה חשבון, לשעבר בארנסט אנד יאנג. לפני 15 שנה, בגיל 28, הקים את חברת ההייטק סגמנט היושבת ברעננה שעוסקת במערכות ניהול אלקטרוניות. בשמונה השנים האחרונות החברה לא גייסה כספים, ולפני שנתיים השקיעה בחברת ניווט. לפי הערכות בענף, היא רווחית. לאחרונה פתח שחם חברת מחקר לניתוח שווקים.

***

שחם אוהד הפועל ת"א במקורו, יציעים 4-5 בבלומפילד, כשעוד לא היו יציעי אולטראס. "המשכתי לאהוד אותם עד שהגיעה הפנייה מראש עיריית כפר סבא".

- למה אתה?

"הייתה לי הכרות מוקדמת עם יהודה בן חמו, ראש העיר, ואלי יאני דיבר עם שנינו".

- לא היה עדיף להיות הבעלים של הפועל ת"א?

"הפועל ת"א תמיד תישאר בלב שלי, אבל יחד עם זאת אני אוהד הפועל כפ"ס היום והבעלים שלה. הפועל כפ"ס הוא מועדון מיוחד. כשאתה ילד אתה חולם להיות כוכב כדורגל ואחרי שעברת את השלב שאתה יכול להגשים את זה, אז יש הרבה אוהדים שהיו חולמים להיות בעלים של קבוצת כדורגל כי זהו משהו שהוא סקסי, מעניין, מאתגר ויש בו המון תקשורת ופרסום. אם הפועל ת"א היו פונים אלי, לא הייתי לוקח, כי הפועל ת"א הוא מועדון ענק. הפועל ת"א צריכה בעל בית מאוד עשיר כדי לענות על כל הגחמות של אוהדי הקבוצה. אפילו כבירי אמר שבאיזשהו שלב ירצה לראות את המיליארדר שייקח את זה ממנו. הפועל ת"א זה לא רק ניהול, הפועל ת"א צריכה להיות מועדון אירופאי ולא צריכה ליפול ממכבי ת"א בשום פרמטר. בשביל זה היא צריכה כסף, והרבה".

- איפה אתה עומד מבחינה פיננסית בין בעלי קבוצות ליגת העל?

"איפשהוא באמצע. לא צריך לעשות אקזיט בשביל לעשות כסף במדינת ישראל. היו לי אי-אילו אקזיטים כאלה ואחרים אבל לא ברמה שאפשר לרוץ עכשיו לליגת האלופות".

- זה נותן לך פריבילגיה להחזיק את זה לאורך זמן, או כמשמורת עד שיבוא מישהו יותר כבד?

"אתקן לך את הקונספציה הזו. לא חייבים להיות עשירים כדי להחזיק מועדון כדורגל בישראל. צריך לדעת לנהל. אחת המטרות שלי בהפועל כפ"ס - ואני שמח שאני מגיע לזה - זה שהיא תוכל להחזיק את עצמה ממקורות כספיים עצמיים. אין סיבה בעולם שגם מועדונים גדולים מהפועל כפ"ס לא יעמדו בזה. הכסף הגדול צריך להגיע למקרים שקבוצה רוצה לרוץ לאליפות או להגיע לשלב הבתים של ליגת האלופות. עם שכר שחקנים מינימלי, אולי קצת יותר, אפשר להגיע להישגים ואנחנו רואים את הפועל רעננה שמועמדת רצינית לפלייאוף עליון, עם תקציב שהוא לא יותר גדול מהפועל כפ"ס. מה שיפה אצל הפועל כפ"ס שהיא תצליח להגיע לשנה למחזור פעילות של 15 מיליון שקל, שרוב רובו ממקורות עצמיים, בין אם זה בית ספר לכדורגל שמתקרב היום ל-1,500 ילדים, מחלקת נוער, כמעט 2,000 מנויים בשנה והרבה כסף שמגיע ממכירת כרטיסים ומחנות המרצ'נדייז שמכרה השנה ב-700 אלף שקל. עשינו בקיץ קייטנות של 400 ילדים שגם הכניסו 700 אלף שקל".

- אתה עוד בשלב שבו הכסף נכנס בגלל התלהבות. אבל אם הקבוצה תהיה קבוצת פלייאוף תחתון ותקדיש חייה לאיזון כלכלי, האוהדים שהכניסו כסף כבר לא יהיו שם כדי לפרנס אותה.

"הפועל כפ"ס הוא עדיין מועדון בבנייה. ברגע שיהיה לו אצטדיון חדש - ויהיה לו אצטדיון חדש - הוא יגיע למצב שיהיו לו 10,000 אוהדים ואז הוא יוכל למכור 7,000-8,000 מנויים, מה שיאפשר לו להתמודד באמת בצמרת הכדורגל הישראלי. תראה את הפועל ב"ש. עד לפני שלוש שנים נלחמה נגד מכבי נתניה כדי לא לרדת ליגה והיום היא מתמודדת נגד מכבי ת"א על אליפות. האצטדיון החדש בב"ש הוא זה ששדרג אותה בצורה משמעותית. 13,000 מנויים זה 12-13 מיליון שקל, זה אפגרייד מטורף. האצטדיון הוא מילת המפתח לקידום הפועל כפ"ס".

- איזה אצטדיון?

"מזה שנה וחצי אני פועל יחד עם ראש העיר בנושא האצטדיון. לויטה יושב על שטח של 65 דונם שמתאים בדיוק לאצטדיון בסדר גודל של 15 אלף מקומות ישיבה. המיקום שלו הכי מדהים שיכול להיות, קרוב לכביש 6, מרכז הארץ. כרגע השטח הזה הוא בבעלות עיריית כפר סבא ומוגדר לצערנו על-ידי המינהל כשטח ספורט. העירייה פועלת לשינוי התב"ע של האצטדיון ושל כל איזור התעשייה סביבו על מנת להפוך אותו לשטח מסחרי. ברגע שזה יקרה, תוך שבוע יש לנו כבר 5-6 משקיעים שמעוניינים לקחת את האצטדיון הזה כדי לבנות אצטדיון משולב במסחר ומגורים. גם הטוטו כבר נתן לנו אור ירוק. ברור לנו שהעירייה לא תממן את זה מכספי התושבים ולכן אנחנו בונים על כספי המשקיעים שאני אחד מהם. זה יהיה אצטדיון צנוע של עד 12 אלף מקומות שלא יהיה גרנדיוזי כמו נתניה או המושבה. אצטדיון של עד 100 מיליון שקל השקעה. משהו בין הרצליה ולבאר שבע מבחינת מבנה. אפשר להחזיק קבוצה בליגת העל בלי להיות מיליונר, כל עוד מתייחסים למועדון כמו חברה עסקית רגילה".

-  מה יוצא לך מזה?

"אני חי טוב. נשוי, ארבעה ילדים. מרוויח את לחמי ונהנה מהחיים. הכדורגל הוא סוג של אתגר ואני שמח שהשארתי חותם. הסיפוק שיש לך מאתגר כשאתה לא לחוץ כספית ולא טרוד בחיים שלך, הוא ענק. יש דברים שאתה עושה בשביל הנפש שלך. לא אכחיש שעצם היותי בכדורגל תורם לי לעסקים שלי. הרבה אנשים יודעים מי זה סתיו שחם. זה פותח דלתות ואפשרויות. אם תהיה התייחסות בארץ למועדוני כדורגל כגופים כלכליים נטו, כולם ירוויחו מזה".

- למה אתה מתכוון?

"היום מרבית מועדוני הכדורגל מוחזקים על-ידי אנשים שמונעים או מרגש או משיקולים זרים. אסור שזה יקרה. אוהד כדורגל שירכוש את הקבוצה שלו, צפוי שיתרסק, כי הוא יעדיף עוד שחקן. יחתים את בן רייכרט במיליון אירו ומחר את טוטו תמוז בעוד מיליון ולא יחשוב כלכלית. הוא חייב לנתק את הרגש של האוהד מהרגש של המנהל ואם לא יעשה את זה המועדון יידרדר. אני מנתק את הרגש ברגע שזה מדובר בפן הכלכלי. לי חשוב שהפועל כפ"ס בכל רגע נתון תהיה מאוזנת כלכלית, גם אם כל שנה היא תיאלץ להלחם נגד הירידה. הפועל כפ"ס נמצאת במצב כזה שאם חס וחלילה היא תרד לליגה הלאומית היא תעלה אחרי שנה. כלכלית היא הרבה יותר חזקה מכל מועדון אחר בליגה הלאומית. אין שום סיבה ששאר המועדונים - שלא רצים לאליפות - לא יתנהגו ככה".

***

בשנתיים הראשונות למיזם של שחם נשבו רוחות קרירות מצידם של שני השותפים ומי שנחשבים לסמלים הגדולים ביותר של המועדון - שלמה שרף ויצחק שום. את הביקורות של שרף ביציע העיתונות אי אפשר היה לפספס. לאחרונה הם נפגשו, הצטלמו יחד. הסכסוך נגמר? "היום אנחנו ביחסים טובים. שלמה אפילו נפגש איתי ביציע העיתונות לפני שבוע. לוקח זמן אחרי שנתיים של קרבות ואינטרסים, של כל אחד מהצדדים, להתפייס. לא יודע עד היום על מה רבנו אבל הם מפעילים בית ספר לכדורגל בכפר סבא, וזה קצת התנגש באינטרסים שלנו. מבחינתי אין לי בעיה שימשיכו להפעיל את בית הספר שלהם, וכל אחד ירוויח את לחמו. הפועל כפ"ס לא מפחדת היום משום שלוחה ומשום מועדון בסביבה, לא טוברוק ולא עלייה כפ"ס. יבוא יום ונהיה הכי גדולים באזור, כרגע יש את נתניה ומועדונים נוספים".

- ורעננה? יש תחושה שהם תפסו את המקום שלכם בזמן שנעדרתם.

"אשר אלון ודמיאן רויטמן, הבעלים, הם חברים טובים שלי. מחלקת הנוער שלהם היא בבעלות עירונית ולא שייכת להם. זו מחלקה מוצלחת שזוכה להצלחה בעקבות החור שהפועל כפ"ס יצרה עד שהגעתי. יחד עם זאת יש מקום לשתי הקבוצות. הפועל כפ"ס לא צריכה איחוד עם אף קבוצה. אם אשר אלון יחליט מחר לקחת את מכבי נתניה, אז לא תהיה הפועל רעננה. הפועל כפ"ס, אם סתיו שחם יהיה או לא, תתקיים".

- התבטאת בזמנו נגד ועדת ההיגוי של מנהלת הליגה. למה?

"אני חבר דירקטוריון המינהלת, ומתוקף כך אני חושב שאם מקימים ועדת היגוי שהיא ועדה מאוד חשובה לכדורגל הישראלי, מן הראוי שהחלטה על הקמת הוועדה והמשתתפים שלה, יועברו לאישור דירקטוריון המנהלת, דבר שלא נעשה. נבחרו שם אנשים שלטעמי הם לא האנשים הנכונים להמליץ לכדורגל הישראלי לאן ללכת. יש הרבה אנשים טובים וראויים לפניהם, לא בהכרח מתוך הכדורגל. למה הפועל כפ"ס מצליחה? כי הגיע מישהו שלא מבין בכדורגל אבל מבין בעסקים ובניהול והפך אותה מחדלת פרעון לקבוצת ליגת על לגיטימית. אם רוצים להקים ועדת היגוי צריך להביא אנשים שמבינים בניהול, יחד עם מישהו מאירופה שייתן לנו את ראשי הפרקים - אפילו את מוריניו - ולהביא מישהו מקרן הון סיכון או את מנכ"ל כתר פלסטיק או אוסם ולהקים צוות חשיבה וסיעור מוחות אמיתי, איך אפשר לקחת את הדבר הכושל הזה שנקרא כדורגל ישראלי ולהפוך אותו לכדורגל אמיתי".

- המנהלת הכניסה סכום כסף מטורף עבור זכויות שידור ובמקביל הקפידה לדרוש דרישות מקצועיות מהזכיין.

"הכדורגל זה המותג הכי גדול בעולם וצריך להתייחס אליו ככזה. אם נסתכל רק על כמה כסף אנחנו נקבל, אז במכרז הבא נקבל חצי. אולי כדאי לוותר קצת על סכומים בשביל תוכן".

- אתה מתכוון להמשיך להשתמש בשחקנים מושאלים כמו צ'יבוטה או קהינדה?

"הייתי מעדיף להשתמש רק בשחקני בית ולא לקחת אף מושאל. יחד עם זאת אני מציאותי. הכדורגלן הישראלי הוא לא בדיוק הכדורגלן האירופי. השתדלתי גם השנה להימנע מהשאלות אבל לא היתה לי ברירה. בעונה הבאה ננסה להימנע מזה. אנחנו גם יודעים שאם יבואו לאבא של ילד קבוצות כמו מכבי חיפה, מכבי ת"א, הפועל ת"א והפועל כפ"ס, אנחנו יודעים שכפ"ס תהיה בעדיפות אחרונה, כי מה לעשות, ילדים חולמים לשחק בליגת האלופות, ולא בלוויטה. הדעה שלי ושל ג'ורדי קרויף היא אחידה בנוגע למכסת הזרים. אם אנחנו רוצים שהכדורגל הישראלי יצמצם פערים מול אירופה ורואים שב-20 השנים האחרונות אנחנו רק מגדילים את הפערים - אם לא נבטל את מגבלת הזרים, הפערים רק יגדלו. אי אפשר עם חמישה זרים להתמודד באירופה כששם אין מגבלה כלל. זה לא יפגע בכדורגלן הישראלי, נהפוך הוא: אם הכדורגלן הישראלי יבין שמקומו בליגת העל לא מובטח, הואי יתאמץ יותר, יתאמן יותר, יירד בדרישות הכספיות שלו ויפסיק להיות כוכב. היום הם מרגישים בטוחים. זה לא צבא הגנה לישראל, זה לא יחידה 8200, זה כדורגל. תן להם רצון להלחם על כל תפקיד כי לא יכול להיות ששחקן כדורגל בינוני ירוויח כמו מנכ"ל בנק הפועלים".

- מה מבדיל בינך לבין שאר הבעלים?

"מה שחשוב לי זה האתגר והפן הכלכלי ולא גחמות או רצון להלהיב את הקהל ולרוץ לאירופה בכל מחיר בשביל ליהנות מהרגע. אני רץ למרחקים ארוכים. גם כספורטאי לשעבר, הייתי שחיין של 1,500 מטר".

עוד כתבות

ג'ק דורסי, מייסד טוויטר, מול מארק צוקרברג, מייסד פייסבוק / צילום: רויטרס

הגרזן מעל ראשן: למה הרשתות החברתיות לא יעשו כלום כדי להשתנות?

קריצה לפוליטיקאים, התעלמות מבעיות וחשש מפני שינוי חקיקה שיפגע בהכנסות שלהן: כל הסיבות לכך שהרשתות החברתיות נמנעות משינוי באלגוריתמים שלהן

יובל שטייניץ / צילום: איל יצהר

יעד חדש ל-2030: 30% מייצור החשמל יהיה מאנרגיה מתחדשת

שר האנרגיה יובל שטייניץ הציג תוכנית להגדלת היקף ייצור החשמל מהשמש, שתחייב השקעות בהיקף של 80 מיליארד שקל ● מדיניות ממשלתית תעודד התקנת פאנלים על גגות, מאגרי מים ושטחי קרקע בהיקף 140 אלף דונם

מדי מים של ארד. חקירה נגד ארבע חברות באיטליה / צילום: אתר החברה

אקזיט לקיבוץ דליה: מכר כ-12% ממניות ארד למוסדיים ב-156 מיליון שקל

הקיבוץ נותר עם החזקה של 15% בחברת מדי המים, הנסחרת בשווי של 1.4 מיליארד שקל, לצד קיבוץ רמות מנשה המחזיק 27%

דורית קדוש, ראש מחלקת תאגידים ברשות ניירות ערך / צילום: שלומי יוסף, גלובס

לאחר כשנתיים בלבד: המנהלת החיצונית של מחלקת תאגידים ברשות ניירות ערך פורשת

דורית קדוש הייתה הייבוא הבכיר של יו"רית הרשות ענת גואטה, שהביאה אותה מדלויט ● "תסיים את תפקידה בזמן הקרוב"

מארק צוקרברג / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

עובדי פייסבוק נגד צוקרברג: דורשים לחסום את הפרופיל של טראמפ

עובדי פייסבוק, מהזוטרים ועד כמה בכירים, מנסים לשנות את מדיניות החברה: "כל הכבוד לטוויטר" ● עובד בפייסבוק: "רבים מאיתנו מרגישים שהחברה נמצאת בצד הלא נכון"

מוצרי שטראוס/ צילום: תמר מצפי

שטראוס מציעה כסף בתמורה למידע על הקניות שלכם

ל"גלובס" נודע כי חברת המזון השנייה בגודלה בישראל מציעה לצרכנים לצלם את הקבלות בסופרמרקט ולתרגם אותן לקופונים ברשתות מזון ● המהלך צפוי לפתוח לחברה שלל אפשרויות ולצבור יתרון על פני המתחרות

מנכ"ל פלאפון רן גוראון \ צילום: שלומי יוסף

מתווה החזרה בפלאפון: כל העובדים יחזרו מחל"ת ויקבלו מענק חד פעמי

בתמורה הוסכם על ביטול הנופש השנתי שתוכנן בחו"ל ותקציב הרווחה יקטן באופן חד פעמי ● פלאפון תקצה סכום של מיליון שקל שיחולק בין העובדים כמענק

רביד גבריאל, הבעלים של סטודיו Different Pulses לקעקועים בתל אביב / צילום: טרז גוזטפסון

"בעל החנות ויתר לי על שכירות לאורך כל משבר הקורונה"

רביד גרמיאל מתל אביב היא בעלת סטודיו לקעקועים, שרוב הכנסותיו נסמכות על אמנים אורחים מחו"ל ● "זאת הייתה תקופה לא פשוטה. המון הוצאות, בלי הכנסות" ● "גלובס" שם את הסיוע לעסקים קטנים ולעצמאים במרכז

יוסי ושלומי אמיר / צילום: יחצ

מכירות פרשמרקט זינקו ב-60% ברבעון; הרווח יותר מהכפיל את עצמו

רשת המזון שבשליטת האחים אמיר נהנתה מהשלכות משבר הקורונה, עיתוי חג הפסח וההתרחבות שביצעה במחצית השנייה של 2019 ● הרווח הנקי הסתכם ב-30 מיליון שקל ברבעון הראשון ● שיעור הרווחיות הגולמית של הרשת טיפס ל-34.6%

אולם בית המשפט העליון / צילום: ראובן קסטרו

לאחר נזיפת בג"ץ: ועדת הקורונה תהיה מורכבת מ-9 נשים ו-4 גברים

בג"ץ מתח ביקורת על חוסר הייצוג לנשים בוועדת הקורונה הקודמת, וקבע כי אין לקבל מצב של היעדר ייצוג שכזה, גם אם מדובר בשעות משבר קשה ● הוועדה החדשה להיערכות לקראת הגל השני של הקורונה, אם יגיע, תובל על ידי ד״ר ניצה קסיר

אבי בן טל, מנכ"ל רשת 13  / צילום: ינאי יחיאל

עורך הדין של ידיעות ייצג את הנהלת חדשות 13 במאבק מול העובדים

מנכ"ל רשת 13 אבי בן טל החליט להפסיק את ההתקשרות עם משרד פישר בכר  ולהעביר את הייצוג במאבק למשרדו של אריאל שמר ● משרדו של שמר נחשב למשרד המתמחה בדיני עבודה ומזוהה עם קו אגרסיבי מאוד

משה בן שאול / צילום: יחצ

אילקס שוב מנסה לרכוש את אחזקות הציבור במדטכניקה

אילקס רכשה את השליטה במדטכניקה ב-2011 ומאז כבר ניסתה לרכוש אותה במלואה פעם אחת, ללא הצלחה ● בחמש השנים האחרונות עלתה מניית אילקס 514% ואילו מניית מדטכניקה עלתה כ-100% באותה התקופה

גן שעשועים על מסלול ההמראה של שדה התעופה הישן באילת / הדמיה: דרמן ורבקל אדריכלות

ה"תרופה" למכת הקורונה? עיריית אילת מפרסמת מכרז למתחם אטרקציות חדש בשטח שדה התעופה הישן

מדובר בשטח הדרומי של שדה התעופה הישן בעיר ● לאחר הקפאת מכרזי המגורים במתחם בשל הקורונה, מקווים בעירייה שהמכרז יפיח רוח מחודשת בכלכלה המקומית ● להערכת מנכ"ל התאחדות המלונות באילת, ההפסד הכספי לעיר בחודש אפריל לבדו עומד על כחצי מיליארד שקל

מתקן של קבוצת דוראל משאבי אנרגיה מתחדשת   / צילום: Adit-movies

מפסידות ומנפיקות: הנתונים שמגלים תשקיפי חברות האנרגיה המתחדשת דוראל ומשק אנרגיה

תשקיף להשלמה שפרסמה דוראל חושף כי החברה מעוניינת לגייס קרוב ל-140 מיליון שקל, לפי שווי חברה שאפתני של כ-650 מיליון שקל "לפני הכסף" ●  על פי ההערכות, משק אנרגיה מעוניינת לגייס כ-50 מיליון שקל, לפי שווי של כ-200 מיליון שקל

נפגעי הקורקינטים והאופניים החשמליים - חודש מאי

גם בתקופת הקורונה: מאות פצועים מקורקינטים ואופניים חשמליים

"גלובס" ובית החולים איכילוב חוזרים לדווח על מספר הנפגעים מתאונות שבהן מעורבים כלי רכב חשמליים: אופניים וקורקינטים

קרנות ההייטק יכולות לגוון את תיק ההשקעות / צילום:Shutterstock :א.ס.א.פ קרייטיב

כיצד תעמוד תעשיית ניהול תיקי ההשקעות במבחן הקורונה?

בשנים האחרונות נבלמה הצמיחה של תעשיית ניהול התיקים, שבסוף 2019 ניהלה נכסי ציבור בהיקף של כ-295 מיליארד שקל ● יוזמות של רשות ני"ע עשויות לחולל תפנית במגמה

בינה מלאכותית / צילום: Shutterstock/א.ס.א.פ קרייטיב

האו"ם נותן חסות לכלי בינה מלאכותית למקבלי החלטות וקובעי מדיניות

הכלי, ששמו Policy Priority Inference, ישמש ממשלות וקובעי מדיניות בפתרון בעיות כמו רעב, התחממות גלובלית, עוני ואי-שוויון מגדרי

השריפה בבז"ן בדצמבר 2016 / צילום: ד"ר אילן מליסטר, המשרד להגנת הסביבה

קנס של 1.2 מיליון שקל לבזן על רשלנות ועבירות זיהום אוויר

בית המשפט קנס את בזן במסגרת הסדר גישור מול המשרד להגנת הסביבה בגין רשלנות וגרימת זיהום אוויר חמור ● ארגוני הסביבה טוענים שמדובר בקנס נמוך עד כדי "מגוחך", שלא משקף את הפגיעה הבריאותית והסביבתית של פעילות החברה

איתן יוחננוף, מנכ"ל החברה / צילום: תמר מצפי

משבר הקורונה הקפיץ את הרווח של יוחננוף ב-34%

המכירות של קמעונאית המזון, שבשליטת משפחת יוחננוף, צמחו בשיעור של 13% במהלך הרבעון הראשון של 2020 ● בכוונת הרשת להמשיך במכירות האונליין עמן החלה בצל משבר הקורונה גם ב" ימי שגרה"

אישור החוק הנורבגי בוועדת חוק, חוקה ומשפט בכנסת / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

ועדת חוק חוקה ומשפט אישרה את "החוק הנורבגי" לקריאה ראשונה

ההצבעה על החוק במליאת הכנסת צפויה עוד היום ● החוק הנורבגי יאפשר לחברי כנסת שהתמנו לשרים להתפטר מן הכנסת, ולחזור ולכהן כחברי הכנסת מיד עם תום תקופת כהונתם בממשלה ● הוא אושר ברוב של 8 תומכים מול 6 מתנגדים