ביהמ"ש: ערוץ הילדים יוכל לשדר את הפרק על פורנו של "מתבגרים"

המחוזי קבע כי לא בסמכותו לדון בנושא, וכי הוא מקבל את סמכות מועצת הכבלים והלוויין בקביעתה בעניין ■ עפ"י ההכרעה, אם העותרים ירצו למנוע את שידור הפרק בכל זאת - הם יכולים לפנות לבג"ץ

ערוץ הילדים לוגו / צילום: יחצ
ערוץ הילדים לוגו / צילום: יחצ

בית המשפט המחוזי בתל-אביב הסיר את הצו המונע את שידורו של פרק התוכנית "המתבגרים" של ערוץ הילדים העוסק בנושא פורנוגרפיה.

בית המשפט קבע כי לא בסמכותו לדון בנושא, וכי הוא מקבל את סמכות מועצת הכבלים והלוויין בקביעתה בעניין. על-פי ההכרעה, אם העותרים ירצו למנוע את שידור הפרק בכל זאת - הם יכולים לפנות לבג"ץ.

ב-17 בדצמבר הוציא בית המשפט, לבקשת המכון לטובת הילד, לימור בר-און ונורית רפאלי, צו האוסר את שידור הפרק בשעה 20:30 אלא רק משעה 22:00 ואילך, והפרק לא שודר בסופו של דבר.

התוכנית "המתבגרים", בה מתייחסים בני-נוער לעניינים המטרידים את בני גילם ובהם נושאי מיניות וזוגיות, אושרה על-ידי מועצת הכבלים והלוויין, בראשות ד"ר יפעת בן-חי-שגב, לשידור בעבור גילאי 8 ומעלה.

"אין חולק כי הסדרה אינה כוללת סצנות מיניות או פורנוגרפיות, אלא מדובר בצילום בני-נוער המשוחחים מילולית על נושאי מין", נכתב בהכרעת הדין. "השגה על החלטה מעין זו של המועצה לשידורי כבלים ולוויין אינה בסמכותו של בית משפט לעניינים מינהליים... נותרה סמכות השיפוט הבלעדית לדון בבקשה במסגרת עתירה לבג"ץ". 

מערוץ הילדים נמסר בתגובה כי "ערוץ הילדים מברך על החלטת בית המשפט לביטול צו המניעה שניתן בהיעדר סמכות. ערוץ הילדים ימשיך להיאבק על זכותם של ילדי ישראל לקבל תוכן איכותי מבוקר ונחוץ, העוסק גם בנושאים רגישים אך הכרחיים ובוערים בקרב הילדים ובני-הנוער.

"בעידן בו הילדים חשופים מגיל כה צעיר לתכנים רבים ומסוכנים ברשת ואינם גדלים בסביבה סטרילית כפי שהיינו חולמים - דווקא במציאות זו ישנה חשיבות אמיתית לתיווך הנושאים שכה מעסיקים אותם באחריות, ובמטרה לתת בידיהם כלים לזהות ולהתמודד עם הסכנות העומדות בפניהם". 

תנועת "שומרים על הילדים" מסרה בתגובה: "המאבק שלנו הוא נגד תכנים שעוסקים בפורנוגרפיה לצפיית בני 8. הגיל הצעיר מדי הוא לב העניין. אמנם לערוץ הילדים יש משאבים גדולים משלנו, שקונים עורכי דין, יח"צנים ופרסום, אבל אנחנו נמשיך את המאבק בעתירה לבג"ץ, ובהמשך גיוס האהדה והתמיכה הציבורית להגנה על הילדים שלנו מהבגרות המואצת שערוץ הילדים כופה עליהם". 

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא נתח שוק וצרכנות?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988