בזכות סוף השבוע הגשום: עלייה חדה במפלס הכנרת

גובה פני המים עלה ב-6 סנטימטרים מאז יום חמישי, וכעת הוא עומד על 212.92- מטרים ■ בימים הקרובים תיתכן אף עלייה נוספת, כתוצאה מזרימת מי הנחלים לכנרת

החוף הירוק – חוקוק צפון בכנרת | צילום: אורי נבו
החוף הירוק – חוקוק צפון בכנרת | צילום: אורי נבו

רשות המים הודיעה אתמול כי מפלס הכנרת עמד הבוקר (א') על 212.92- מטרים. בכך, חלה עלייה של 2.5 סנטימטרים בגובה פני המים ביחס לשלשום, ועלייה כללית של 6 סנטימטרים מאז יום חמישי.

מדובר בעלייה החדה ביותר בגובה פני המים מאז תחילת החורף. ברשות המים ציינו כי בימים הקרובים תיתכן אף עלייה נוספת, כתוצאה מזרימת מי הנחלים.

עוד נמסר מהרשות כי במהלך יום שישי ירדו כמויות משקעים חריגות באגן ההיקוות של הקישון, שגרמו לשיטפונות באגן הקישון, כמו גם באגן נחל אורן הסמוך והאגנים המתנקזים לירדן הדרומי - יבניאל, חרוד, תבור ויששכר. בעקבותיהן, הגיעה ספיקת השיא בתחנת המורד שבאפיק הקישון ל-120 מטרים מעוקבים בשנייה, בהפרש קטן יחסית לעומת ספיקת השיא שנמדדה בשטפונות החריגים בקישון לפני שלוש שנים -
178 מטרים מעוקבים בשנייה.

בתוך כך, אתר החרמון נפתח אתמול למבקרים לאחר שביום שישי בלילה ירד שלג במפלס התחתון. עם זאת, הוא לא נפתח לגולשים בשל היעדר תנאי גלישה. בימים האחרונים הצטברו ברכבל התחתון כ-20 סניטמטרים שלג, וברכבל העליון כ-40 סנטימטרים שלג.

כמויות משקעים חריגות נרשמו ביממה הסוערת שלשום בחלקים מצפון הארץ. בנצרת נמדדו מאה מילימטרים, וכמויות גבוהות ביותר תועדו גם בעמק יזרעאל, מפרץ חיפה ואגן נחל הקישון.

בעקבות הגשמים הרבים התפתחו זרימות חזקות בנחלים באזור. יובלים של נחל הקישון עלו על גדותיהם וגם בקישון עצמו נרשמת זרימה חזקה. בגליל העליון ובגולן, כמו גם באגן ההיקוות של הכנרת, ירדו 50-60 מילימטרים של משקעים.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא יומן קורונה?
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988