מהיום: השכר החודשי של חיילי צה"ל מזנק בכ-50%

לאחר מאבק עיקש שנמשך קרוב ל-5 שנים, כל חייל בצה"ל ירגיש היום את העלייה בשכרו בחשבון הבנק ■ לוחמים ירוויחו למעלה מ-1,600 שקל, תומכי לחימה יותר מ-1,100 שקל, וחיילים עורפיים כ-800 שקל

שר האוצר משה כחלון / צילום: אוריה תדמור
שר האוצר משה כחלון / צילום: אוריה תדמור

החל מהיום (ב') יגלו חיילי צה"ל שמשכורתם הצבאית עלתה באופן משמעותי - זאת לאחר שבנובמבר האחרון אישרו השרים תוספת של 50% לשכרם של החיילים - בשורה שהגיעה לאחר מאבק שהתנהל במשך קרוב ל-5 שנים.

שכרו של לוחם יעלה מ-1,077 שקל ל-1,616 שקל. תומך לחימה, שהשתכר עד היום 784 שקל מדי חודש, יקבל מעתה 1,176 שקל. חיילים עורפיים, ששכרם הוא 540 שקל, יקבלו 810 שקל.

לפני כחודשיים אישרה הממשלה באופן רשמי את העלאת שכר החיילים - זאת לאחר שהושגה הסכמה בין משרדי הביטחון והאוצר ובדיקה של ועדה מיוחדת שהוקמה וקבעה את הסכומים החדשים שירוויחו החיילים.

הוועדה הוקמה עקב ויכוח שהתפתח בין שר האוצר כחלון לבין שר הביטחון יעלון, שהעדיף שההעלאה בשכר תינתן לחיילים במענק השחרור. כחלון, לעומתו, העדיף שההעלאה תינתן מדי חודש בתלוש השכר הצבאי.

המאבק להעלאת שכר החיילים החל הודות לפעילות ארגון "בית חם לכל חייל" וסדרת הכתבות של שי גל על מצבם הכלכלי הקשה של חיילי צה"ל ששודרה כאן ב"אולפן שישי" בשנים האחרונות.

"כשיצאנו למאבק לפני יותר מ-4 שנים, איש לא האמין שנצליח, אולם לאחר מאבק עיקש, הצלחנו להעלות את שכר החיילים ועכשיו לאחר התוספת הנוכחית, הוא יהיה כמעט פי שלושה לכל חייל או חיילת ביחס למשכורתם בתחילת הדרך", אומרת מנכ"לית הארגון, שפרה שחר.

"המאבק הקשה ביותר היה המאבק התודעתי, לגרום לצה"ל ולמשרד הביטחון להודות שיש בעיה. לאחר שהצלחנו בכך, תוספות השכר שהיו מוקפאות יותר מעשור, היו רק עניין של זמן", הוסיפה.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988