גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

הראל-בוכריס מצטרפת לדירקטוריון דיסקונט, רונן אגסי מסתפק בפחות

וגם: "העולה החדשה" לבורסה המקומית, מטומי, פתחה היום את המסחר לרגל הצטרפותה הרשמית למסחר בתל-אביב במסגרת הרישום הכפול

רונן אגסי  / צילום:בן יוסטר
רונן אגסי / צילום:בן יוסטר

הראל-בוכריס מצטרפת לדירקטוריון דיסקונט

יודפת הראל-בוכריס מחליפה את ריצ'רד מוריס רוברטס

הנהלת בנק דיסקונט מינתה את יודפת הראל-בוכריס לדירקטורית. הראל-בוכריס, לשעבר מנכ"לית טמרס קפיטל בבעלות פויו זבלודוביץ', תחליף בתפקידה את הדירקטור הפורש ריצ'רד מוריס רוברטס.

הראל-בוכריס עוזבת את טמרס קפיטל בנסיבות שאינן מפתיעות. לפני מספר חודשים נתגלע סכסוך בינה לבין זבלודוביץ', לאחר שלטענתה, זבלודוביץ' לא שילם לחמשת עובדי טמרס בישראל בונוסים בהיקף של 1.5 מיליון שקל, וזאת למרות שהתחייב לכך כבר בשנת 2011, כחלק ממכירת חלקה של טמרס בקניוני בריטיש ישראל למליסרון. חלקה של הראל-בוכריס בעסקה אמור היה להסתכם ב-1 מיליון שקל. מאז הגיעו השניים להסדר, אולם נראה כי האווירה העכורה לא התפוגגה. 

הראל-בוכריס שימשה בעברה כמנהלת בחברת אורבוטק, והיא מכהנת עד היום כדירקטורית גם בחברת פרוטליקס. הראל-בוכריס היא אשתו של פנחס בוכריס, ששימש בעברו כמנכ"ל משרד הביטחון, מנכ"ל בזן ומפקד יחידת 8200.

יודפת הראל בוכריס / צילום:עוסי כהן

רונן אגסי מסתפק בפחות

שכר מנכ"ל קבוצת הביטוח הראל נמוך משל קודמיו

קבוצת הביטוח הראל מבקשת לאשר למנכ"ל החדש, רונן אגסי, שכר חודשי של 150 אלף שקל ומענק שנתי בגובה של עד 7.2 פעמים השכר השוטף (קרוב ל-1.1 מיליון שקל), שיוענק לו בתנאי שהחברה תעמוד בתנאים פיננסיים מסוימים.

אגסי נכנס לתפקידו בתחילת השנה במקום המנכ"לים המשותפים מישל סיבוני ושמעון אלקבץ, ולדברי החברה, תנאי העסקתו אינם שונים מהותית מתנאי העסקתם, "ובמרבית הפרמטרים הם פחותים מהם".

לפי הדיווח של הראל, עלות העסקתם של סיבוני ואלקבץ אשתקד עמדה על 6.6 מיליון שקל ו-5.5 מיליון שקל, בהתאמה. היחס בין העלות הכוללת של תנאי העסקתו של אגסי (ללא השפעות חד-פעמיות) לשכר החציוני בקבוצה הוא 28.5. ב-2016, עוד לפני המענק, עלות שכרו תגיע ל-3.4 מיליון שקל - שכר ותגמולים אחרים.

רונן אגסי  / צילום:בן יוסטר

המותג 8200 ישנה את העולם

בשבוע שעבר ערכה תוכנית ההאצה החברתית של עמותת בוגרי 8200 את אירוע השיא בפעילותה, במסגרתו נבחרו 10 סטארט-אפים המבקשים לספק פתרונות טכנולוגיים לבעיות חברתיות. במהלך אירוע הפיץ' הוצגו המיזמים, וזאת בכדי לנסות ולגייס הון ראשוני ו/או משקיע שיעזרו להם להגשים את החלום, וכך אולי לתרום לחברה.

במהלך האירוע ציין ניר למפרט, מנכ"ל מר תעשיות ויו"ר עמותת בוגרי 8200, כי "אנחנו מרגישים תחושה של שליחות ממש, לנצל את השם, המותג והניסיון של חברי עמותת בוגרי 8200 על-מנת לשפר ולו במעט את החיים בישראל".

בין המיזמים ניתן היה לראות את EyeControl - סטארט-אפ שפיתח משקפיים שמאפשרים לחולי ALS ולנכים לתקשר עם סביבתם בכל מקום באמצעות מצמוץ ותנועות אישונים המתורגמים למשפטים; ואת Talk It - אפליקציה בעלת יכולת להחזיר לאנשים בעלי דיבור לקוי את היכולת לתקשר.

באירוע נכחו בין היתר: אוריה לין, מנהל התוכנית החברתית; עו"ד גיל ברנדס, שותף מנהל במשרד עורכי הדין נשיץ-ברנדס-אמיר; דני חן, המשנה למנכ"ל כיל; יאיר סרוסי, יו"ר דירקטוריון בנק הפועלים; יריב נורנברג, ראש נציגות הבנק השווייצרי יוליוס בר; ואחרים. 

נורברג לין למפרט סרוסי וחן / צילום: אפי יוספי

לגמליאל אין אשליות בקשר ללונדון

אגי"ב, ארגון-הגג של הישראלים בבריטניה, ערך בשבוע שעבר במרכז הקבלה בלונדון אירוע המוקדש להעצמה נשית. לאירוע התייצבו כ-120 נשות עסקים מכל רחבי בריטניה וישראל, בהן מירי מיכאלי, שליחת ערוץ 10 באנגליה; רונית ריבק-מדרי, סגנית ויצו אנגליה; ענת קורן, יו"רית אגי"ב; והשרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל, שהגיעה לעיר בכדי להיפגש עם חברי וחברות פרלמנט ונשות ויצ"ו אנגליה.

גמליאל למדה במהלך הביקור כי אחוז נשות העסקים בבריטניה גבוה יחסית למדינות המערב, וזאת הודות למדיניות הממשלתית. היא, מצידה, סיפרה על הדרך שלה. "בפוליטיקה, כמו בעסקים, מתחילים מלמטה, עובדים קשה ומסמנים מטרות ושואפים תמיד גבוה", אמרה גמליאל.

היא לא שכחה להזכיר להן כי "למרות שבחרו לחיות בחו"ל, אין כמו ישראל, והן תמיד יוכלו לחזור ולשגשג בעסקיהן גם בארץ".

ריבקין מדרי גמליאל וקורן / צילום:תמי קזדן

גאווה ישראלית בבורסה - 1

חברת הטכנולוגיה מטומי מצטרפת לבורסה בתל-אביב

"העולה החדשה" לבורסה בתל-אביב, מטומי, פתחה היום (ג') את המסחר לרגל הצטרפותה הרשמית למסחר בתל-אביב במסגרת הרישום הכפול, בנוכחות יו"ר הבורסה אמנון נויבך והמנכ"ל יוסי ביינארט.

מטומי, שמספקת טכנולוגיה לפרסום מבוסס ביצועים, נסחרה עד כה רק בבורסה של לונדון, בה הונפקה לפני כשנה וחצי.

"כשהקמנו את מטומי ב-2007 רצינו להקים חברה ישראלית, רווחית ומובילה", אמר המנכ"ל עופר דרוקר. "רצינו להוכיח שבישראל אפשר להקים לא רק סטארט-אפים אלא גם חברות מובילות ומהותיות. היום אני גאה להיות במעמד הזה ולהגיד שמטומי היא חברה מובילה בתחומה, רווחית וצומחת. אנו גאים ונרגשים להיות במעמד הזה, ומודים למשקיעים הישראלים שכבר מביעים אמון בחברה ומבקשים להודות לבורסה על הליווי והסיוע בתהליך. אנו קוראים לחברות ישראליות איכותיות נוספות להצטרף לבורסה".

מנכ"ל הבורסה בתל-אביב, יוסי ביינארט, התייחס להקלות שיש לתת לחברות ישראליות ואמר כי "מדינת ישראל, אחרי הרבה מחשבה, הבינה שצריך לתקן את העיוות שחברות ישראליות נסחרות רק בחו"ל ולתת להן הקלות, כך שיוכלו לעשות רישום כפול. לאחרונה שרת המשפטים חתמה על שורה של הקלות רגולטוריות, ומדינת ישראל חוקקה את חוק המו"פ שמאפשר גם הוא הקלות לחברות טכנולוגיה שנרשמות למסחר בבורסה".

הוא הוסיף כי הוא מקווה שחברות היי-טק ישראליות נוספות "ימצאו את הבורסה כבית חם עבורן".

אמנון נויבך ועופר דרוקר / צילום: גיא אסייג בלום

גאוה ישראלית בבורסה - 2

שבוע היהלומים הבינלאומי נפתח ברמת-גן

כ-500 יהלומנים ובכירי תעשיית היהלומים בעולם, הגיעו אתמול (ב') לבורסה ליהלומים ברמת-גן לרגל פתיחת שבוע היהלומים הבינלאומי. לכבוד המאורע, ואולי גם ברוח הוולנטיין, הובא לאירוע יהלום ענק במשקל 74 קראט המעוצב בצורת לב. היהלום שייך ליהלומן אבנר צופיוף, ולאור כובד משקלו, הוא מיקד תשומת-לב רבה, מאחר שהוא זכה לאבטחה צמודה 24/7 של שני מאבטחים. רק לאחר משא-ומתן נאות צופיוף להוציא את היהלום מכספת התצוגה לבקשת תכשיטן מלונדון.

את האירוע הנוצץ פתח יורם דבש, נשיא בורסת היהלומים, שהבהיר: "תקופה זו מחייבת אותנו לחיסכון ויעילות, ואנו מבטיחים לעשות זאת ולהחזיר את בורסת היהלומים הישראלית להיות מובילה עולמית".

בערב נערך אירוע גאלה במלון ליאונרדו סיטי, שם הוענק אות ההערכה הגבוה ביותר של בורסת היהלומים (Israel Diamond Exchange League of Honor) לתכשיטן סטיבן וובסטר, המוכר כמי שאמון על תכשיטיה של מדונה.

עוד הגיעו: קובי קורן, נשיא התאחדות היהלומנים; שמואל שניצר, יו"ר מכון היהלומים; אלי אבידר, מנכ"ל בורסת היהלומים; גיטאנו קבליירי, נשיא פדרציית התכשיטים העולמית; אלי אייזקוב, יו"ר המרכז הבינלאומי ליהלומים ותכשיטים בפנמה; אדם לאו, מנכ"ל ארגון היהלומים והתכשיטים של הונג-קונג; פטריסיה סידווד, מנכ"לית מועצת היהלומים העולמית; ומואיז סייאנס, נשיא בורסת היהלומים במילאנו. 

אבידר וובסטר ודבש / צילום:אלעד גוטמן

עוד כתבות

עז מסתובבת בעיירת החוף הנופש כְלַנְדִידְנו בצפון ווילס / צילום: Pete Byrne/PA, AP

עוד יבואו ימים אחרים: 10 תמונות מהשבוע של העולם בצל הקורונה

כמו ארגון טרור שנשקו העיקרי הוא האימה והשפעתו המיידית היא הפחד והשיתוק – כך פועלת הקורונה על אזרחי העולם ● גלובס מציג את השבוע שהיה מסביב לעולם בתמונות

לא נוגעים באורח החיים. סטוקהולם, בשבוע שעבר / צילום: David Keyton, AP

בשבדיה חיים כמעט כאילו אין קורונה: האם זה ייגמר באסון?

בתי הספר פתוחים, המסעדות מלאות והרחובות שוקקי חיים ● ראש הממשלה התנצל מעומק לבו כשהודיע שמעתה מותר לשבת במסעדות רק סביב שולחנות ולא על הבר ● ליאורה לויאן עוברת את משבר הקורונה בגטבורג ונפעמת מהסירוב המוחלט של השבדים לצאת מהשגרה ● האזינו לפודקאסט "דברים שרואים משם"

יצחק קלפטר /  צילום: מילנר משה - לע"מ

הקלפטר בן 70: זה הזמן לחזור ל"יצחק", אלבום הבכורה

אלבום הבכורה של יצחק קלפטר חוגג השבוע יום הולדת עגול, אלבום  שהופך את ההסתגרות הביתית להרבה יותר נסבלת.

יוסי כהן, המוסד, איל וולדמן, מלאנוקס, אמיר גל אור, INNONATION, שי ויניגר,  למונייד / צילום: Gali Tibbon, AP, כדיה לוי, קובי קנטור, שלומי יוסף

מזוודות מלאות דולרים במזומן, שומרי ראש וניסיונות שוד: כך הופך שוק הציוד הרפואי לשוק שחור

אנשי הרכש הרפואי יושבים בדרך-כלל במשרד ומתמודדים עם טפסים ורגולציה, אבל ימי הקורונה שינו לחלוטין את המצב ● העסקאות מבוצעות במזומן, ומי שממצמץ מפסיד את הסחורה ● המרוץ הבינלאומי גורם לזינוק במחירים ולמרדף נואש אחרי מכונות הנשמה ומסכות

שר הבריאות יעקב ליצמן / צילום: Ariel Schalit, Associated Press

פרשנות - האדמו"רים נעלמו, המנהיגים התמהמהו: כל הדרך למשבר בחברה החרדית

בשיאו של המשבר, הבינו אנשי רפואה שכדי לגרום לציבור החרדי להפנים את צו השעה יש לרתום את בכירי הקהילה למשימה • וגם: בדרך להקמת ממשלה נתניהו מוותר על מוקדי הכוח שטיפח במשך שנים

פעולות חיטוי נגד נגיף הקורונה בעיר העתיקה של ירושלים / צילום: Mahmoud Illean, AP

7,428 מקרי קורונה בארץ; 2,874 אנשי צוות רפואי בבידוד

357 חולים החלימו מהנגיף ● 113 במצב קשה, כולל 96 מונשמים ● מספר המתים בארץ הגיע ל-39 אנשים

מטוסי אל על חונים בנתב"ג, שהתרוקן מנוסעים / צילום: Ariel Schalit, AP

שעון החול הולך ואוזל: חברות התעופה זועקות לסיוע ממשלתי. מה עוצר אותו?

ממשלות שונות ברחבי העולם כבר העבירו סיוע כספי משמעותי לחברות התעופה שפועלות בארצן, אך בישראל הנושא עדיין נמצא בדיונים עם משרד האוצר ● בחברות התעופה הישראליות חוששים שעד שיתנו אור ירוק להלוואות, כבר לא יהיה למי לתת אותן

דונלד טראמפ / צילום: Alex Brandon, Associated Press

דעה: המשל על הנמלה, הצרצר, המגפה והפדרל רזרב

הנמשל העולה מהמעשייה המפורסמת - האחריות האישית של כל אדם למעשיו –היה אחד מאבני היסוד של האבות המייסדים של אמריקה ● מאז קמה "אמריקה התאגידית", שבה חברות הענק ומנהליהן לא נדרשים לשאת באחריות לכישלונותיהם ● הקורונה והכלכלה - מה הלאה?", כתבה שנייה בסדרה

חנויות סוגרות בניו יורק / צילום: David Boe, AP

מגפת הקורונה הפכה את ניו יורק לגן עדן לפורצים ולגנבים

משטרת ניו יורק דיווחה על עלייה של 75% בפריצות לנכסים מסחריים בין ה-12 במרץ ל-31 במרץ ●  במקביל, ישנה ירידה בשיעורי מקרי האונס, הרצח והתקיפות בעיר

נתניהו וכחלון / צילום: מארק ישראל סלם - ג'רוזלם פוסט

הממשלה מבקשת לאשר: תוספת תקציב של עד 90 מיליארד שקל

האוצר הפיץ לפני כניסת השבת את טיוטת החוק לתיקון חוק יסוד משק המדינה, לפיו תוכל הממשלה לחרוג ממסגרת התקציב שקובע חוק היסוד בעד 90 מיליארד שקל ולהעביר 17.7 מיליארד שקלים מסכום זה לביטוח הלאומי לצורך תשלום דמי אבטלה

מרכז הסחר העולמי בוול סטריט, ניו יורק, העמוס בדרך כלל, שומם / צילום: John Minchillo, Associated Press

מספר המתים בניו יורק צפוי לעקוף הלילה את זה של אסון התאומים

מושל ניו יורק מדווח על "הזינוק הגדול ביותר ביום אחד במספר המתים מאז תחילת המגפה" – 562 הרוגים, מ־2,373 אתמול ל־2,935 היום ● באסון התאומים נהרגו 2,977 איש

ספרים מומלצים ברוח התקופה

"ניסו, אתה מפוצץ באגו": ספרים לימים מערערים

העדכני, המצויר וההיסטורי ● ספרים מומלצים ברוח התקופה

חובש של מד"א לפני ביצוע בדיקת קורונה / צילום: Ariel Schalit, AP

מתנדב מד"א נפגע מאבנים שהושלכו במאה שערים; מספר המתים מהנגיף בישראל עלה ל-43

מספר החולים בארץ עומד על 7851 אנשים. מספר החולים במצב קשה עומד על 115, מתוכם 98 חולים מונשמים ● מספר הנדבקים בקורונה ברחבי העולם עומד על 1,141,425 איש. 61,205 מתו מהמחלה ● חולץ היום על ידי המשטרה מטייל ששבר את רגלו בעת טיול בנחל כזיב בניגוד להוראות, בכנרת נאלצו הפקחים להרחיק 50 איש שלא נשמעו להוראות הסגר

מנכ"ל רשות החדשנות אהרון אהרון / צילום: איל יצהר

סימני השאלה סביב בדיקות הקורונה וגיוס ההון החריג בזמן המשבר: השבוע בהייטק

המדינה עומדת להשיק תוכנית סיוע לתעשיית ההייטק - האם צריך לסייע לסטארט-אפים ברוטשילד? ● מה חושבים בקרן בלאמברג על תעשיית הפינטק בזמן המשבר, ולמה משרד הבריאות הקפיא את ההסכם עם מיי הריטג' ● מה קרה השבוע בהייטק

רמי גראור / צילום: איל יצהר

מנכ"ל שירות התעסוקה: "אף אחד לא חזה כזה צונאמי של אבטלה"

מנכ"ל שירות התעסוקה, רמי גראור, מספר על הרגע שבו התברר שיהיו יותר ממיליון מובטלים, על החלשים שפוטרו ראשונים ועל הרופאים הפרטיים שהגיעו ללשכות, ומעריך כי מאות אלפים יתקשו לחזור למעגל העבודה ● פורטפוליו

קרנית פלוג / צילום: איל יצהר

קוראים לזה היסטרזיס: הקורונה תעבור, השאלה היא איזה נזק יישאר לכלכלה

קוראים לזה היסטרזיס: גם מיתון חולף יכול להשאיר חותם מתמשך בכלכלה ● האתגר הדחוף, כך מסבירה שורת כלכלנים, היא למנוע מהנזק הכלכלי להתמשך גם אחרי שמגפת הקורונה תחלוף

הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

הבורסה עברה לירידות במדדים המובילים; מניית קבוצת דלק קופצת 17%, מדד הנפט והגז נוסק ב-8%

המדדים המובילים מאבדים כ-0.6% ● מחיר הנפט זינק בקרוב ל-40% בשני ימי המסחר האחרונים ● עליות חדות במניות אנרג'יאן, דלק קידוחים, פז ותמר פטרוליום ●

לירון ברייר–דנציגר / צילום: תמונה פרטית

"החודש שילמתי דמי ביטוח לאומי ומע"מ והכול. זה לא יחזור אליי בשום צורה"

לירון ברייר-דנציגר, צלמת ואמנית שהתרגלה ליומן עמוס בשגרה, מצאה עצמה עם גל ביטולים והפסקה חדה בפעילות ● "להיות עצמאי בישראל זה קשה. ולהיות אישה עצמאית, זה עוד יותר קשה. לא מרגישים שדואגים לנו"

משה ברקת/ צילום: רפי קוץ

ברקת יאפשר למוסדיים לדחות אג"ח ולהחליף חוב בקלות לחברות לוות שנקלעו למשבר

מנייר התייעצות שתפרסם רשות שוק ההון עולה כי התוכנית שלה לשיקום החברות הטובות שנקלעו לקשיי החזר באג"ח תכלול בין היתר דחייה של עד שנה בתמורה לתוספת בריבית של 0.55% ועד 3.5%, ללא תספורת בחוב 

ניתוח/צילום:shutterstock

אקזיט בצל הקורונה: בכמה נמכרה חברת המכשור הרפואי אפיפיקס

החברה מקבוצת טרנדליינס פיתחה מערכת פחות פולשנית לניתוחי עקמת לבני נוער ● הרוכשת, רוב הסכום ישולם במניות של Orthopediatrics, העוסקת בתחום האורתופדיה לילדים