קרן גידור של 10 מיליארד ד' מהמרת על "שידור חוזר" של 2008

ריצ'רד פרי, המנהל את קרן הגידור Perry Capital, מתכונן למשבר אשראי גדול בסגנון המשבר ב-2008 ■ הקרן רכשה חוזי ביטוח כנגד חדלות פירעון ( CDS) על אג"ח קונצרניות בדירוג השקעה

בורסה / צילום: רויטרס
בורסה / צילום: רויטרס

קרן הגידור Perry Capital, המנהלת נכסים בהיקף של 10 מיליארד דולר, מתכוננת למשבר אשראי נוסף בסגנון המשבר שפרץ ב-2008.

פרי קפיטל, המנוהלת ע"י ריצ'רד פרי, בכיר לשעבר בגולדמן זאקס, רכשה חוזי ביטוח כנגד חדלות פירעון (CDS) על אג"ח קונצרניות בדירוג השקעה (investment-grade) של כ-10 חברות מובילות, כך דיווח לאחרונה ה"וול סטריט ג'ורנל".

לאג"ח קונצרניות בדירוג השקעה קיים דירוג של BBB או גבוה יותר בסוכנות S&P, או Baa3 ומעלה בסוכנות מודי'ס. כלומר, מדובר באג"ח של חברות יציבות ומבוססות יחסית. פרי ירוויח אם סוכניות הדירוג יפחיתו את דירוג האג"ח של אותן חברות או במקרה הקיצוני שבו החברות ייקלעו לחדלות פירעון.

נזכיר כי לפני המשבר ב-2008, מספר מנהלי קרנות גידור כגון המיליארדר ג'ון פולסון, הצליחו לזהות בזמן את ניצני המשבר וגרפו רווחים של מאות מיליארדי דולרים. הם הימרו על קריסת שוק הנדל"ן והאשראי בארה"ב ורכשו CDS כנגד האג"ח מגובות המשכנתאות.

פרי מעריך שבדומה ל-2008, גם הפעם סוכניות הדירוג אינן מדרגות בצורה נכונה את החוב של הרבה חברות בוול סטריט. "אני חושב שקיימות מספר דוגמאות מעניינות לכך שבהן סוכניות הדירוג נמצאות שנה או שנתיים מאחור ועדיין יש להן דירוג שאינו מתאים לאג"ח קונצרניות בדירוג השקעה", אמר פרי.

פרי הוסיף עוד כי "קיימות הזדמנויות מעניינות לרכוש הגנה על החוב של חלק מהחברות, בעוד אנו מאמינים שיתרחש אירוע אשראי". לטענתו, כאשר משבר האשראי יפרוץ, כמו ב-2008, מי שירכוש CDS יהיה בטוח כאשר השווקים יתחילו לצנוח. "יש לכם פוזיציית שורט גדולה במקום, שמגנה עליכם בזמן שאתם מתחילים לאסוף סחורה".

 

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובלי ושוקי עולם?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988