כאלה עוד לא ראיתם: השירותים החדשים במטוסי בואינג

מכירים את התחושה הלא נעימה כשאתם עומדים להיכנס לשירותים במטוס נוסעים? פיתוח חדש של יצרנית המטוסים האמריקאית בואינג עתיד לפתור בקרוב בעיה שכולם נתקלים בה ■ צפו בווידאו

שירותים שמנקים את עצמם, בואינג, מטוס נוסעים / צילום: יח"צ
שירותים שמנקים את עצמם, בואינג, מטוס נוסעים / צילום: יח"צ

כולנו מכירים את הרגע הזה כשצריך להתפנות לשירותים שבמטוס: אתם עומדים בתור, שלא נעים בפני עצמו, בדרך לשירותים הקטנים והצפופים, הנוסע שלפניכם מוריד את המים, שוטף ידיים ויוצא מחדרון השירותים. אתם נכנסים אחריו, פוחדים לנשום ומצפים לטוב. ולא תמיד זה נגמר בטוב.

התרחיש הזה יכול להיעלם בעתיד הקרוב, בזכות פיתוח חדש של יצרנית המטוסים האמריקאית בואינג, שהכריזה בסוף השבוע האחרון על פיתוח שירותים המסוגלים לנקות את עצמם. איך בדיוק? בזכות קרינה אולטרה סגולה שמסוגלת לנקות כמעט 100% מהחיידקים בחלל השירותים בתוך 3 שניות בלבד. הקרינה לא תופעל בזמן שתהיו שם, אלא אחרי שתצאו - המושב ירים את עצמו באופן אוטומטי והקרינה תציף את החדר.

בנוסף, הפיתוח כולל גם צמצום המגע האנושי שלכם עם החפצים בתא למינימום האפשרי. לא תצטרכו לגעת בכפתור ההדחה, במיכל הסבון, בברז וגם לא בפח. הכל יעבוד בעזרת רגליות דריכה או באופן אוטומטי - מה שיימנע מכם לגעת בעוד מקומות מועדים לפורענות מבחינה בקטריאלית.

האם נראה את הפטנט החדש והמבורך גם במטוסי אל-על? נוכל לדעת זאת בקרוב, שכן בואינג תציג אותו באפריל בתערוכת עיצוב פנים לכלי תעופה בהמבורג, שם תוכל חברת התעופה הישראלית לרכוש את הפטנט למטוסי הבואינג שברשותה.

 

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988