הסכם קיבוצי בפרטנר: תוספות שכר ושיפור התנאים הסוציאליים

ההסכם יחול על כ-3,000 עובדי החברה ויהיה תקף עד סוף השנה הנוכחית ■ עפ"י ההסכם, עובדים שהשלימו 18 חודשי עבודה בחברה יהיו זכאים בשנת 2016 לתוספת שכר דיפרנציאלית ■ בנוסף, העובדים יזכו לבונוסים וקרן השתלמות

איציק בנבנישתי / צילום: יונתן בלום
איציק בנבנישתי / צילום: יונתן בלום

לאחר מו"מ שנמשך יותר משנה, ההסתדרות, הנהלת פרטנר ונציגי העובדים בחברה חתמו אמש (א') על הסכם קיבוצי ראשון, שיחול על כ-3,000 עובדים. ההסכם כולל בין היתר תוספות שכר, שיפור התנאים הסוציאליים והגדלת ההפרשות הפנסיוניות.

על מנת להבטיח את יציבות החברה בתקופת המיתוג מחדש, חלקו הכלכלי של ההסכם הקיבוצי תקף עד סוף השנה הנוכחית וכבר בחודשים הקרובים יימשך המשא ומתן בין הצדדים על מנת להבטיח תוספות כלכליות נוספות שיעוגנו בהסכם שייחתם בהמשך, ויהיה תקף עד סוף שנת 2018.

על פי ההסכם שנחתם, עובדים שהשלימו 18 חודשי עבודה בחברה, יהיו זכאים בשנת 2016 לתוספת שכר דיפרנציאלית, על פי פרמטרים של גובה שכר וותק, תוך מתן עדיפות לעובדים ברמות השכר הנמוכות.

ההסכם מתייחס גם ל השתתפות העובדים ברווחי החברה. מחצית הסכום שבו תעלה ה-EBITDA (רווח לפני ריבית, מסים, פחת והפחתות) לשנת 2016 על ה- EBITDA של 2015 (עד לתקרה של 50 מיליון ש"ח), יוקצה לטובת העובדים.

ההסכם כולל בנוסף סעיף לפיו העובדים יזכו להפרשות פנסיוניות בגין תשלום תמריצים שונים. כמו כן, ההסכם מקנה מנגנון מובנה לשמירה על היקף התמריצים.

כל עובד שהשלים 3 שנות עבודה בחברה, יהיה זכאי להצטרף ל קרן השתלמות לפי בחירתו, כאשר שיעורי ההפקדות מטעם המעביד לעובדים הזכאים יעמדו על השיעור המקסימלי של 7.5% מהשכר.

ההסכם מסדיר נוסחה שקופה שלפיה יחולק הבונוס השנתי לעובדים. זאת ועוד, עובדים בעלי ותק של שנתיים יקבלו קצבת ביגוד בסך מאות שקלים בשנה. כחלק מההסכם, ערך יום ההבראה בחברה יעלה ל-500 שקל, וכלל העובדים ייהנו גם מימי חופש על חשבון החברה בערבי החג.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, בירך על ההסכם ואמר כי: "ההסכם הקיבוצי בפרטנר משלים את המהפכה בקרב חברות הסלולר הגדולות בענף, שכל עובדיהן מאוגדים בהסתדרות. בתום תהליך הידברות מורכב, הצלחנו להגיע להסכמות שמאפשרות לשפר את תנאי העובדים ולחזק את ביטחונם התעסוקתי, וזאת מבלי לערער את יציבות החברה בתקופה רגישה ומשמעותית. העובדה כי ההסכם נתן דגש לחיזוק העובדים ברמות השכר הנמוכות, משקפת את ערכי השוויון ותורמת לצמצום הפערים בחברה. אני רוצה לברך את ועד העובדים בראשות קרן אופק, על כך שהוכיח בגרות ואחריות בדרך להסכם שמטיב עם העובדים ומסמן תקופה חדשה בחברה. תודתי נתונה גם להנהלת פרטנר בראשות איציק בנבנישתי, על הסכם ששם דגש על טיפוח ההון האנושי".

מנכ"ל פרטנר איציק בנבנישתי, הוסיף: "אני מברך על כך שבסופו של דבר הושג הסכם שמאזן בין צרכי העובדים, לבין צרכי החברה. ההסכם הזה הוא תחילתה של דרך, לפנינו משימה להוכיח שההנהלה והוועד יכולים לעבוד יחד לטובת הישגי החברה, ואני בטוח שאנו יכולים לעשות זאת בכוחות משותפים. רק אם נעבוד יחד נצליח להביא את החברה לפסגות חדשות. אני מאמין בכך, שככל שהחברה מרוויחה יותר כך גם העובדים צריכים להרוויח יותר, והמנגנון לשיתוף ברווחי החברה שעליו סוכם מראה שהאמונה הזאת מגובה גם במעשים".

 

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובס טק?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988