מסתמנת פשרה עם הגולש שכינה את מירי רגב "זונה"

אחרי שביהמ"ש סירב להותיר את חסינות השרה, שנתבעה בחזרה ע"י גילי גולן, שאותו תבעה בגין לשון הרע, הגיעו הצדדים כפי הנראה לפשרה הכוללת התנצלות הדדית ■ פרקליטי רגב: "מברכים על כך שביהמ"ש רואה בחומרה את הדיבה עליה"

מירי רגב / צילום: רמי זרנגר
מירי רגב / צילום: רמי זרנגר

אחרי ששרת התרבות מירי רגב תבעה את הגולש גילי גולן על כך שכינה אותה "זונה" בעמוד הפייסבוק שלו, מסתמנת פשרה בין הצדדים.

בחצי השנה האחרונה נלחמה רגב בבתי המשפט להותרת חסינותה כחברת כנסת, לאחר שגולן תבע אותה בחזרה משום שחשפה את פרטיו האישיים ברשת, מה שהוביל לאיומים על חייו.

לאחר שמאמציה של רגב לא צלחו, ובית המשפט קבע כי חסינותה אינה עומדת לה במקרה זה, הצדדים הודיעו היום (ג') לבית המשפט כי בכוונתם להתפשר, ובמסגרת הפשרה יתנצל גולן על דבריו, ורגב תגנה את האיום באלימות כלפיו.

עורכי הדין של גולן, אורון שוורץ, יוגב נרקיס ודורית בלר דה-בר, מסרו כי אם השרה תיטול אחריות על מעשיה, תגנה האלימות נגד גולן ואת האיומים על חייו, התנצלות הדדית תסיים את הפרשה בלא צורך בפיצוי כספי. "גולן ביקש להתנצל כבר בתחילת הפרשה, ויאות לעשות כן גם בסופה. אם חרב התביעה הכספית המאיימת על חופש הביטוי תוסר אף היא, ניתן יהיה לסיים פרשה זו", מסרו עורכי הדין.

פרקליטיה של השרה רגב, עו"ד יניב לנקרי ואמיתי בן-נון, טוענים מצידם כי הפשרה הוצעה לרגב מצד בית המשפט, וכי בכוותה לבחון את ההצעה ולקבל החלטה. "השרה תלמד את הצעת בית המשפט, שלפיה מר גולן יביע התנצלות אמיתית ולא מכובסת על דברי-הבלע כלפיה, ותמסור את עמדתה בזמן הקרוב", מסרו הפרקליטים בתגובה. "אנו מברכים על כך שבית המשפט רואה בחומרה את הדיבה הקיצונית שהופנתה אל השרה. נזכיר כי ההליך, מעבר להיותו אישי, מהווה שליחות ציבורית של השרה לאופן הביטוי כלפי נבחר ציבור בישראל. לפיכך יש לזכור כי דמו של נבחר ציבור איננו הפקר".

עורכי הדין הוסיפו כי אם הצדדים לא יגיעו להסכמות כנות בנוגע להתנצלות מטעמו של גולן, הם יעמדו על מלוא סכום התביעה, "אשר חלק הארי שלהם ייתרם לעמותות צדקה. בית המשפט לא התרשם מתביעת הנגד הרפה שהוגשה כדי לנסות ולהשתיק את כבוד השרה מפעולותיה המוצדקות".

הסיפור החל באוקטובר 2014, אז הגישה רגב, שהייתה חברת כנסת באותה תקופה, תביעה נגד גולן, שכינה אותה "זונה" בתגובה לסטטוס שפרסמה בדף הפייסבוק שלה נגד הנשיא לשעבר שמעון פרס. "מירי רגב! אני אגיד לך משהו! מי את בכלל שתלכלכי על שמעון פרס??? את בסך-הכול זונה עם פה ג'ורה!!! עפת על עצמך מעל ומעבר, יא אנאלפביתית עלובת נפש!!!", נכתב בהודעתו של גולן.

בתגובה התלוננה רגב במשטרה נגדו בגין העלבת עובד ציבור. גולן נעצר ונחקר, אולם התיק נגדו נסגר מחוסר אשמה.

רגב החליטה להגיש תביעת לשון הרע נגד גולן בסכום של 330 אלף שקל, ובה כתבה כי האחרון "ניצל את רשת האינטרנט כדי להכפיש אותה וכדי להאשים האשמות חסרות בסיס המלוות בדברי עלבון מבזים".

גולן הגיש תביעה משלו על אותו סכום בדיוק, ובה נטען כי רגב חשפה את כתובתו של גולן בחשבון הפייסבוק שלה, ומשום כך "מאז חייו אינם חיים".

על כך כתבה רגב בתגובה כי היא "פעלה בתום-לב, ללא כל כוונה לפגוע במשיב, הסירה את המכתב מדף הפייסבוק שלה 29 דקות לאחר הדרישה להסירו וכשעתיים בלבד מרגע פרסומו". עוד הלינה רגב כי גולן כינה אותה בראיון: "זונת מיקרופונים".

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא דין וחשבון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988