כיצד עסקים קטנים יכולים לגבות חובות בצורה אפקטיבית?

כאשר "השוטף פלוס" הופך ל"שוטף פלוס אף פעם", בעלי עסקים קטנים נאלצים לבזבז משאבים רבים בניסיון לקבל את התשלום המגיע להם

שם רוית גרוס/יח"צ
שם רוית גרוס/יח"צ

***הכתבה בשיתוף פוקסי מדיה

מוסר תשלומים גרוע גורם לבעלי עסקים קטנים נזק משמעותי
במדינת "השוטף פלוס" לקבל את התשלום תוך 30 יום כבר נחשב להישג, אך עבור בעלי עסקים רבים התשלום הפך ל"שוטף פלוס אף פעם", והם מוצאים את עצמם משקיעים כסף רב ומשאבים מיותרים במטרה לרדוף אחריו. במקום לקדם תהליכי מכירה, שיווק והגדלת העסק, הללו עסוקים בשיחות גבייה עם לקוחות והתנהלות מתישה מול ההוצאה לפועל. מוסר התשלומים הגרוע מאלץ עסקים לייצור בגדים או ארונות, לדוגמה, להתרוצץ אחר גביית חובות אבודים, במקום להתמקד במה שהם טובים בו.

ניהול נכון של תיקי לקוחות ומערך גבייה
כמובן שעדיף לא להגיע למצב בו תצטרכו לרדוף אחרי הכסף המגיע לכם, ולכן מומלץ לפתוח לכל לקוח חדש תיק עם כל הפרטים ודרכי ההתקשרות. מאוחר יותר, כשהלקוח לא משלם, תגלו כי קשה יותר להשיג את הטלפונים של בעל העסק והנהלת החשבונות. עוד לפני ההתקשרות עם הלקוח, מומלץ לערוך בדיקה מקדימה במרשם החייבים המוגבלים באמצעים, ובמאגר החייבים המשתמטים מחובם. גם עריכת חוזה מפורט הכולל מועדי תשלום, אופן ביצועו וערבויות אישיות, יקל עליכם בהמשך. זיכרו כי חשוב להתחיל את הליך הגבייה כשבועיים לפני מועד הפירעון, ולוודא שהחשבונית הגיעה ואושרה.

גבייה כספים נכונה מאפשרת למנף את העסק
בניית מערך גבייה מתועד ומסודר שכזה, אינה פשוטה אך אפקטיבית במיוחד. בכל מקרה, ניהול נכון של גבייה, מאפשר תזרים מזומנים, נזילות ותכנון תקציבי לטווח ארוך. עסק קטן שמתנהל ברצינות ואחריות בכל הנוגע לענייני כספים בכלל, ובגבייה בפרט, מקנה לעצמו תדמית מצליחה ואתית.

לאתר התאחדות המלאכה והתעשיה לחצו כאן >>

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988