בית המשפט המחוזי בבאר-שבע גזר היום (ב') 26 שנות מאסר בפועל על ראש ארגון פשיעה באילת, אילן בן-שטרית. כמו כן, נגזר עליו לשלם קנס של 1.1 מיליון שקל. 16 שנות מאסר נגזרו על יניב מלול, ו-12 שנים נגזרו על אורן אלמקייס, שניהלו את הארגון יחד איתו.

ארגון הפשיעה האילתי עסק בסחיטות, בהלוואות בריבית גבוהה ובניהול מועדוני הימורים. כמו כן, לארגון מיוחסים מעשי אלימות קשים וכמה ניסיונות רצח.

"הסיבות שהביאו את הנאשמים לביצוע העבירות הן העצמת כוחות בעולם העבריינות, השתייכותם לארגון ומעמדם הבכיר בארגון, שהקנו להם כוח ומעמד בעיר אילת", נכתב בכתב האישום. "איש לא העז להפר את מילתם, ומי שעשה זאת 'שילם' על כך".

 

לפני הכרעת הדין התנהלו מגעים לעסקת טיעון, ועלתה האפשרות כי בן-שטרית יקבל 13 שנות מאסר, ושאר חברי הארגון יקבלו 5-3 שנים. ואולם, בן-שטרית סירב להצעה, ועסקת הטיעון ירדה מהפרק. כעת פרקליטי הנאשמים מתכוונים לערער לבית המשפט העליון.

עורכי הדין רפי ליטן ועמית ויצמן, המייצגים חלק מהנאשמים, מסרו לאחר מתן גזר הדין: "בית המשפט לטעמי טעה מלכתחילה כאשר הרשיע את הנאשמים בעבירה של ניהול ארגון פשיעה, ואנחנו סבורים כי בית המשפט העליון יזכה אותם מאישום זה. עונשם של הנאשמים נגזר רובו מעבירה זו, ולכן אני מעריך שהדברים ישתנו בבית המשפט העליון".

"אתה אילן בן-שטרית הגדול, אנשים פוחדים ממך", אמרה בשבוע שעבר החוקרת לבן-שטרית באחת מחקירותיו ביחידה הארצית לפשיעה חמורה ובינלאומית (יאחב"ל). בן-שטרית המשיך להיתמם. "מה אני, ערס? אני עוזר לאנשים. אין סמים באילת, רק עסקים. חברים שלי מכבדים אותי, עושים לי כבוד", אמר.

ההכחשות לא הועילו. בן-שטרית, שנמנה עם בכירי העבריינים הפועלים תחת הארגון של יצחק אברג'יל, הורשע לצד שבעה מעמיתיו בשורת עבירות, ובהן ניסיונות רצח, קשירת קשר לביצוע פשע, סחיטות באיומים, ניהול בתי הימורים ועבירות מס בהיקף של מיליוני שקלים.

במשטרה מקווים שעם סגירת התיק השתחררה עיר הנופש הדרומית, ולו לזמן מה, מאחיזתם של סוחרי הסמים ומועדוני ההימורים.