נתניה: ביום ה' ייחתם הסכם גג לבניית 12 אלף יחידות דיור בעיר

ההסכם יבטיח קדם מימון של מיליוני שקלים ועתיד להתייחס בין היתר למתחמי בנייה עתידיים כמו מתחם 'חזית הים הדרומית', עין התכלת, דרום קריית השרון, מתחם חבצלת, מרכז הקונגרסים ועוד

נתניה. היתר בנייה תוך שלושה חודשים / צילום: איל יצהר
נתניה. היתר בנייה תוך שלושה חודשים / צילום: איל יצהר

לאחר חתימת תשעה הסכמי גג בין המדינה לבין הערים ראש העין, מודיעין, קרית גת, קרית ביאליק, רמלה, ראשון לציון באר שבע, אשקלון והרצליה, הסכם גג עשירי במספר צפוי להיחתם ביום ה' הקרוב בין משרד האוצר, רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) ומשרד הבינוי והשיכון לבין עיריית נתניה.

הסכם הגג עם עיריית נתניה צפוי להתייחס לתוכניות להקמת כ-12 אלף דירות חדשות בחלקים שונים של העיר בשנים הקרובות. ההסכם יבטיח קדם מימון של מיליוני שקלים ועתיד להתייחס בין היתר למתחמי בנייה עתידיים כמו מתחם 'חזית הים הדרומית' (נת/620), עין התכלת, דרום קריית השרון, מתחם חבצלת, מרכז הקונגרסים ועוד.

נזכיר כי תוכנית הסכמי הגג קובעת כי המדינה תממן תשתיות ותתחייב להעביר תקצוב מתאים לשכונות חדשות כדי להימנע ממצב בו שכונות חדשות מוקמות עוד לפני שהתשתיות מוכנות או שבנייתן מתעכבת בשל עיכוב בעבודות הפיתוח. העיריות מצידן התחייבו לקדם את התוכניות ולהעניק היתרי בנייה תוך שלושה חודשים בלבד. התוכנית החלה לפעול עוד בימי הממשלה הקודמת בהובלתו של מי שהיה מנהל רשות מקרקעי ישראל בנצי ליברמן יחד עם שרי האוצר והבינוי דאז, יאיר לפיד ואורי אריאל. הממשלה הנוכחית החליטה להמשיך ולקדם את התוכנית.

היעד של הסכמי הגג לשנים 2014-2015 עמד על כ-100 אלף יחידות דיור, ובישיבת קבינט הדיור האחרונה, שהתקיימה לפני מספר חודשים, אישר קבינט הדיור בראשותו של שר האוצר משה כחלון יעד חדש להסכמי הגג בשנתיים הקרובות - 2016-2017- שיעמוד על כ-75 אלף יחידות דיור. במקרים רבים מדובר בתוכניות שלא הצליחו להתקדם וכעת המטרה בהסכמי הגג היא לקדם אותן בהליך מהיר עם התחייבות העיריות שאיתן נחתם הסכם הגג למתן היתרים והסרת התנגדויות.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988