גלובל כנפיים השלימה עסקת ליסינג לרכישת מטוס אירבוס

גלובל כנפייםבעקבות רכישת המטוס מדגם 330-200 Airbus תמורת 88 מיליון דולר צפויים דמי החכירה של החברה-הבת של כנפיים ל-246 מיליון דולר

12.04.2016, 10:05

גלובל כנפיים ליסינג, מקבוצת כנפיים אחזקות, ממשיכה בצעדי ההצטיידות האסטרטגיים לחידוש והרחבת צי המטוסים ומודיעה על השלמת עסקת ליסינג לרכישת המטוס החדיש והיקר ביותר בצי.

העלות הכוללת של רכישת המטוס החדיש מסתכמת לסך של כ-88 מיליון דולר. על פי הסכם החכירה, צפויים התקבולים מדמי החכירה, המשולמים על ידי החוכרת (חברת התעופה Virgin אוסטרליה) להסתכם לסך של כ-83 מיליון דולר. עסקה זו הקפיצה את היקף התקבולים הצפויים מהסכמי החכירה של גלובל כנפיים בשנים הבאות ל-246 מיליון דולר.

המטוס, מדגם איירבוס 330-200 משנת ייצור 2012, הוא הצעיר והחדיש ביותר בצי ומוחכר, כאמור, ל-Virgin אוסטרליה, לתקופה המסתיימת במהלך שנת 2024 - תקופת החכירה הרחוקה ביותר כיום - בדמי חכירה קבועים המשולמים מדי חודש מראש.

איירבוס A330-200 / צילום: איירבוס

בנוסף לדמי החכירה, תפקיד החוכרת בידי הקבוצה, מדי חודש, רזרבות לשיפוץ בגין השימוש במטוס בחודש הקודם.

העסקה מבוצעת באמצעות רכישת חברה ייעודית אנגלית אשר מחכירה את המטוס לחוכרת ובמועד ההשלמה תהיה הבעלים של המטוס. החוכרת העמידה לטובת החברה והחברה הייעודית פיקדון שאינו נושא ריבית בגובה 2 חודשי דמי חכירה, כביטחון לעמידתה בהתחייבויותיה על פי הסכם החכירה, אשר יוחזר לה בתום תקופה זו.

את העסקה מימנה גלובל כנפיים באמצעות הלוואה בהיקף של 40 מיליון דולר, שנטלה מבנק זר; מתמורת הפקת איגרות חוב של החברה (סדרה ב') בסך 30 מיליון דולר; ממקורותיה העצמיים ומהפקדות החוכרת.

לאחר ביצוע עסקה זו, ימנה צי המטוסים של הקבוצה 17 מטוסי סילון (11 מטוסי איירבוס ו-6 מטוסי בואינג) אשר 16 מהם מוחכרים ל-11 חברות שונות בעשר ארצות על פני 6 יבשות שונות.

סידני סלסקי, מנכ"ל גלובל כנפיים ליסינג, מסר: "אנו גאים להודיע על השלמת העסקה הגדולה בתולדותינו לרכישה והחכרת מטוס בודד, הן בהיקפה הכספי והן בהיקף התקבולים הצפויים, בסך כולל של כ-83 מיליון דולר. מעבר לתרומה המשמעותית של העסקה לזרם ההכנסות הצפוי של החברה בשנים הבאות, מדובר בחדירה לטריטוריה חדשה ותוספת של לקוח איכותי - חברת התעופה השנייה בגודלה באוסטרליה. זהו צעד חשוב במימוש תוכניתנו האסטרטגית לחידוש והרחבת צי המטוסים, המעיד על יכולתנו לבצע עסקאות איכותיות ומורכבות בזכות הניסיון והאיתנות הפיננסית של החברה ואמון המשקיעים בפעילותנו".

צרו איתנו קשר *5988