אייסקיור: תוצאות ביניים חיוביות בניסוי להקפאת גידולים בשד

אייסקיורמתוצאות הביניים שפרסמה חברת המכשור הרפואי עולה כי רמת המצוקה שלפני הפרוצדורה הייתה נמוכה עד בינונית ו-6 חודשים לאחר הפרוצדורה הפכה נמוכה

17.04.2016, 11:15

חברת אייסקיור מדיקל מדווחת על פרסום תוצאות ביניים ראשוניות מניסוי ICE3 לטיפול בטכנולוגיית ההקפאה באמצעות מערכת ה-IceSense3 של החברה להקפאת גידולים סרטניים בשד.

התוצאות הוצגו בכנס האגודה האמריקאית של מנתחי השד (ASBS) בדאלאס, טקסס, שנערך בין ה-13 ל-17 באפריל.

עדכון התוצאות כלל 41 מטופלות בגילאים 66 עד 90 (ממוצע גיל: 76.1) עם גידול ממאיר בשד בגדלים שבין 0.3 ס"מ ל-1.4 ס"מ. עפ"י שאלון סטנדרטי שניתן לכל המטופלות, רמת המצוקה ( distress) שלפני הפרוצדורה הייתה נמוכה עד בינונית ו-6 חודשים לאחר הפרוצדורה הפכה נמוכה.

22 מטופלות עברו תקופת מעקב של חצי שנה ומטופלת אחת עברה תקופת מעקב של שנה - אצל אף אחת מהמטופלות לא זוהתה חזרתיות של הסרטן.

מהודעת אייסקיור עולה כי לא נרשמו כל אירועים או סיבוכים ואף מטופלת לא קיבלה טיפול כימותרפי משלים למרות שדבר זה נתון (עפ"י פרוטוקול המחקר) להחלטתו הבלעדית של הרופא. עד לתאריך דיווח זה, טופלו במסגרת המחקר כ-70 נשים.

לדברי מנכ"ל אייסקיור מדיקל, חזי הימלפרב: "אנו מעודדים מהתוצאות הטובות עד כה וכן משביעות הרצון של הרופאים המטפלים והמטופלות עצמן. אנו מעריכים כי ככל שהמידע הקליני על יעילות הטיפול של אייסקיור בגידולי סרטן השד יתרחב, הדבר יסייע לאימוץ השימוש במערכת ה-IceSense3 ע"י רופאים מחוץ למחקר ה-ICE3 ובכך יאיץ את מאמצי המסחור שלנו בארה"ב ומחוצה לה.

כמובן שגם התוצאות החיוביות שהוצגו בחודש מרץ השנה ביפן ע"י ד"ר אייזוקה פוקומה, על 130 מטופלות, תומכות בשימוש במערכת שלנו על פני פרוצדורות ניתוחיות להסרת גידולים בשד, הן מבחינת החולים והן מבחינת מערכות הבריאות", הוסיף הימלפרב.

מחקר ה-ICE3 שעורכת אייסקיור בארה"ב, הינו הראשון בהיקפו, והוא מבוצע ע"י כירורגים ורדיולוגיים מובילים בכ-20 מרכזים רפואיים בארה"ב (עד כה השתתפו כבר 14 מרכזים). במסגרת המחקר יטופלו נשים בנות 65 ומעלה, שלהן גידול סרטני בקוטר של עד 1.5 ס"מ. המרכזים המשתתפים נבחרים בקפידה לאחר שרכשו ניסיון קודם בשימוש במערכת ה-iceSense3 בטיפול בגידולים שפירים בשד. אייסקיור מספקת תמיכה קלינית וטכנולוגית לכל המרכזים המשתתפים במחקר.

צרו איתנו קשר *5988