גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

פרקליטת מחוז ת"א (אזרחי) לשעבר מצטרפת למשרד תדמור-לוי

אחרי 30 שנה בפרקליטות האזרחית, במהלכה כיהנה בין היתר כפרקליטת מחוז תל-אביב, עו"ד גלי בהרב-מיארה עוברת לשוק הפרטי: "יש לי מקצוע שאני מאוד אוהבת, והחלטתי שמוקדם לי מדי לפרוש ממנו"

בהרב–מיארה. “אני שמחה להתחלה חדשה ומרתקת” / צילום: איל יצהר
בהרב–מיארה. “אני שמחה להתחלה חדשה ומרתקת” / צילום: איל יצהר

במשך 30 שנה עבדה עורכת-הדין גלי בהרב-מיארה בפרקליטות האזרחית במחוז תל-אביב והמרכז. היא טיפסה בסולם הדרגות עד שמונתה לפרקליטת מחוז תל-אביב והמרכז (אזרחי). במהלך שנות עבודתה בפרקליטות ייצגה בהרב-מיארה את המדינה ורשויות סטטוטוריות, במגוון רחב מאוד של נושאים.

בהרב עסקה במגוון התחומים שבהם עסקה הפרקליטות האזרחית - עניינים מנהליים ומשפחה, נזיקין, מערכת הביטחון, דיני עבודה, מקרקעין, נושאים פיסקליים, משפט מסחרי ואכיפה משולבת. היא גם הקימה וניהלה את המחלקה לעניינים מנהליים, וטיפלה בין היתר בענייני מכרזים, תכנון ובנייה, חופש מידע ותובענות ייצוגיות.

בתקופת כהונתה של בהרב-מיארה - קדנציה מלאה בת שמונה שנים - כפרקליטת מחוז תל-אביב (פמת"א), מנתה פמת*א, הפרקליטות האזרחית הגדולה בארץ, כ-200 עובדים, מהם כ-130 עורכי-דין, וכ-50 סטודנטים ומתמחים.

לפני כשנה סיימה בהרב-מיארה קדנציה מלאה כפרקליטת המחוז, ופרשה מהפרקליטות. "חשבתי שמבחינת ההנאה שלי, תפקיד פרקליטת המחוז הוא הטוב ביותר שיכול היה להיות לי, ושנכון לפרוש בזמן מהתפקיד הכי טוב שלך. כבר לא היה לי הרבה לאן להתקדם, ורציתי לעזוב בשיא, עם חוויית פרישה טובה. אז בתום הקדנציה המלאה, לא חשבתי שיהיה נכון לקחת תפקידים נוספים בפרקליטות".

בשנה האחרונה מילאה בהרב-מיארה תפקידים התנדבותיים בוועדות ציבוריות, וביניהן הוועדה המייעצת לחוק בתי-המשפט לעניינים מנהליים, והוועדה המייעצת לסדר-דין אזרחי. כיום היא מכהנת כיו"רית הוועדה לבחינת כשירות מינויים בתאגידים העירוניים במשרד הפנים, וכחברה במועצת בתי-הדין המנהליים.

לבהרב, תארים ראשון ושני מהפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל-אביב, שם שימשה כעוזרת-הוראה, מתרגלת וכמרצה מן החוץ.

לאחרונה החליטה להצטרף לשורות משרד עוה"ד תדמור-פרופ' יובל לוי, כיועצת (of counsel) בתחומי התמחותה. "בחנתי כל מיני אופציות בתחום הניהול, בתחום בוררויות וגישורים, ובסופו של דבר החלטתי שיש לי מקצוע שאני מאוד אוהבת ונהנית ממנו, והחלטתי שמוקדם לי מדי לפרוש ממנו".

אני מניח שקיבלת הרבה הצעות עבודה ממשרדים פרטיים. למה בחרת דווקא במשרד תדמור?

"אמנם יש לי היכרות מאוד רחוקה עם השוק הפרטי, אבל חשבתי שזה משרד שיכול להתאים לי, ושיהיה לי נוח לעבוד בו, בהתחשב במקום שממנו אני באה. מדובר במשרד מוביל מבחינת המוניטין המקצועי שלו והמוניטין בכלל. אחרי שנים רבות, עתירות אתגרים, עשייה וסיפוק בשירות המדינה, אני שמחה להתחלה חדשה ומרתקת זו. יש לי אמון רב בצוות המשרד, במקצועיותו הרבה, וביכולתי להשתלב בו ולתרום לפעילותו".

לאחרונה נמתחת ביקורת מצד גורמים שונים על הפרקליטות, והפרקליטים מנהלים מאבק נגד נציבות הביקורת על הפרקליטות בראשות השופטת הילה גרסטל.

"אני יכולה לומר, שרגשית אני מזדהה עם הפרקליטות, ואני מאוד מקווה שהפרקליטות תישאר איתי, כי היא חלק מאוד משמעותי מהחיים הבוגרים שלי. לגבי גוף הביקורת על הפרקליטות - הוא עובדה מוגמרת, ומאחר שזה נושא כל-כך רגיש, לא נראה לי נכון כרגע להתייחס אליו".

- האם את מרגישה שהביקורת על הפרקליטות מוגזמת?

"התקפות על הפרקליטות יש והיו כל הזמן. בתור פרקליטה של מחוז תל-אביב והמרכז, הגיעו אלינו תמיד כמויות גדולות של תלונות דרך מבקר המדינה, לשכת עורכי-הדין וגופים נוספים, ולמיטב זיכרוני, כל התלונות הללו נדחו. חלק גדול מהן היו תלונות של מה שאנחנו קוראים 'תלונות סדרתיות' וחלק מהן היו 'תלונות טקטיות', שהוגשו כדי להשפיע ולהפעיל לחץ על הפרקליטות. זה לא היה נעים, וזה לוקח הרבה מאוד משאבים - גם של הפרקליט הספציפי וגם של פרקליט המחוז - לענות לתלונה".

- אחרי פרשת רות דוד, פרקליטת מחוז ת"א (פלילי) לשעבר, את עדיין מאמינה ביושרה של הפרקליטות?

"חד-משמעית כן. ההיכרות העמוקה שלי היא עם האנשים שאני עבדתי לצדם, ואני לחלוטין ולגמרי מאמינה בגוף הזה".

ד"ר דוד (דודי) תדמור בירך על הצטרפותה של בהרב-מיארה למשרדו, ואמר כי היא "פרקליטה מבריקה ומנוסה במידה יוצאת דופן. גלי מביאה למשרדנו ידע, יכולת וניסיון חריגים בהיקפם ובעומקם; נתברך ביכולותיה ובניסיונה, ואנו גאים עד מאוד על הצטרפותה לשורותינו".

משרד תדמור-פרופ' יובל לוי מונה כ-90 עורכי-דין, מתוכם 25 שותפים. בראש המשרד עומדים ד"ר תדמור, לשעבר הממונה על הגבלים עסקיים בישראל, ועו"ד עופר לוי. המשרד הוא מהמובילים בארץ בתחומי עיסוקו, הכוללים ליטיגציה, הגבלים עסקיים, מימון פרויקטים ותשתיות, איכות הסביבה, בנקאות, אנרגיה, משאבי טבע ועוד. למשרד שלוחה סינית ושיתוף-פעולה אסטרטגי עם משרד עורכי-הדין Guangda, פירמה סינית מובילה, אשר בסיסה בגואנגג'ואו (העיר השלישית בגודלה בסין), ויש לה סניפים בבייג'ין, בשנחאי ובשנג'ן.

עוד כתבות

גללי פלדה במפעל הייצור / צילום: רויטרס

חד-אסף מפטרת עשרות עובדים על רקע הוזלת יבוא הפלדה לעומת ייצור מקומי

יצרנית הפלדה נימקה את הפיטורים בצורך לצמצם את היקפי הייצור בישראל ולהגדיל את מרכיב היבוא, "בלי לפגוע בהיקף המכירות הכולל" ● המניה מגיבה לדיווח בעלייה של 5%

דונלד טראמפ ומנכ"ל אפל טים קוק / צילום: רויטרס

טראמפ: טים קוק הציג טיעונים טובים לגבי הקושי של אפל להתחרות בסמסונג לאחר שיוטלו עליה מכסים

מנכ"ל אפל נפגש לארוחת ערב עם נשיא ארה"ב ואמר לו כי "יהיה קשה לאפל לשלם מכסים אם היא מתחרה בחברה טובה מאוד שלא משלמת מכס" ● לדברי טראמפ, קוק העלה "טיעונים טובים" ● על רוב מוצרי אפל צפוי להיות מוטל מכס יבוא של 10% בקרוב, והם צפויים להיות מושפעים מהמכסים יותר מסמסונג שמייצרת את מוצריה במספר מדינות

בנימין נתניהו / צילום: איל יצהר

ראש הממשלה נתניהו מגיב לסרטון זריקת החלה של אשתו באוקראינה

עוד ציין נתניהו בסרטון הפייסבוק כי "אם זה מה שדרוש כדי שהביקור הזה שמביא הסכם סחר חופשי מורחב ומשרד אוקראיני בירושלים ועוד דברים חשובים - ניחא, שיהיה כך"

מכשירי גלקסי של סמסונג / צילום: יח"צ

סאני מתחילה למכור חבילת סלולר ב-14.90 שקל

החברה תמכור את השירות על בסיס הרשת של הוט מובייל

שרה פריש / צילום: דוברות הכנסת

השופטת בדימוס שרה פריש הודיעה על אי קבלת התפקיד של יו"ר וועדת ההיתרים

"לאחר התלבטויות רבות הגעתי למסקנה ומאחר שהוועדה הפכה להיות כדור משחק במגרש הפוליטי, מקומי אינו שם!", כך כתבה הערב השופטת בדימוס שרה פריש למבקר המדינה מתניהו אנגלמן

אייל חנקין / צילום: אמיר רון

מינויים ושדרוגים בקבוצת עזריאלי: אושר שכר המנכ"ל אייל חנקין

בעלי מניותיה של ענקית הנדל"ן המניב עזריאלי אישרו בימים האחרונים את שידרוג עלות העסקת המנכ"ל, אייל חנקין, ובעלת השליטה, דנה עזריאלי, בתפקידה כיו"רית, וכן אישרו את מינויו של דני גילרמן כדירקטור בלתי תלוי בחברה, ואת מינויים של אהוד רצאבי ויוסף שחק כדירקטורים חיצוניים (דח"צים)

ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא אוקראינה ולדימיר זלנסקי / צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

אוקראינה: נתניהו וזלנסקי דנו בפנסיות של יוצאי אוקראינה החיים בישראל

(עדכון) - רה"מ בנימין נתניהו החל את הביקור הרשמי באוקראינה והתקבל ע"י נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי במשמר כבוד בארמון הנשיאות בקייב ● על הפרק - דיון בהסכם סחר בין המדינות והסדרת תחום הפנסיות של יוצאי אוקראינה החיים בארץ ● במפגש נחתמו מספר הסכמים

מוצר של ונוס קונספט  / צילום: אתר החברה

חברת האסתטיקה הרפואית ונוס קונספט תמוזג לחברת רובוטיקה בנאסד"ק לפי שווי של 240 מיליון דולר

החברה הממוזגת צופה השנה הכנסות של 130-135 מיליון דולר, רובן מפעילותה של ונוס ● המנכ"ל דום סרפינו: "אנחנו רוצים להגדיל את השוק ללקוחות שהם לא פלסטיקאים ויכולים להרשות לעצמם רק את המכשיר שלנו בזכות המודל העסקי" ● "הרובוטיקה תהיה השדרוג הבא שלנו בשוק האסתטי"

פירות וירקות/ צילום: תמר מצפי

האם בקרוב כל הפירות והירקות בסופר יגיעו כשהם ארוזים?

משרד החקלאות יוצא במכרז לתמיכה ישירה ברשת שיווק שתציע פתרונות לאריזת פירות וירקות ● המכרז מיועד לרשתות השיווק ומאפשר להן להציע פתרונות לאריזת פירות וירקות, בתמורה לתמיכה ישירה משוערת של 9.5 מיליון שקל

הבורסה בתל אביב/ צילום: איל יצהר

סגירה חזקה בבורסה: ת"א 35 עלה ב-1.2%, טבע זינקה ב-5%

מדד ת"א 90 טיפס ב-1.5%, ומדד הבנקים עלה ב-1.95% ● אלטשולר שחם גמל זינקה בעוד 6% ובכך השלימה זינוק של 36% מאז שהונפקה בבורסה ● במהלך החודשים אפריל-יוני חלה ירידה של 4.6% בייצור התעשייתי בישראל, כך פרסמה הלמ"ס ● וואן טכנולוגיות זינקה ב-7.1% לשיא ● חד-אסף צפויה לצמצם את פעילות הייצור בשוק המקומי ולפטר 45 עובדים

גל הבר, אלון גונן / צילום: יח"צ

לאחר שמכר אשתקד מניות Plus500 תמורת מאות מיליוני שקלים: אלון גונן חוזר לקנות מניות בחצי המחיר

מנייתה של פלטפורמת המסחר המקוון נפלה 55% בשנה האחרונה, על רקע חולשה בתוצאות שנבעה מהחמרת הרגולציה בתחום ● היקף הרכישות של גונן - כ-43 מיליון שקל

אופיר כהן / צילום: גיא קרן

איך יגיב היועמ"ש בבג"ץ על העתירה לפסילת מינוי אופיר כהן למנכ"ל משרד המשפטים?

ביום רביעי ידון בג"ץ בעתירה נגד מינויו של אופיר כהן למנכ"ל משרד המשפטים ע"י השר אמיר אוחנה ● בינתיים הוקפאה כניסתו לתפקיד ● אם היועמ"ש אביחי מנדלבליט יגן על המינוי, הוא יצטרך להסביר מדוע החליט לפעול בניגוד להנחיית היועמ"ש מ–1999 בנוגע למינויים בתקופת בחירות

עשו אקזיט/ צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

מחקר חדש מצא: אלה התכונות שמאפשרות להפוך רעיון מהגראז' לאקזיט של מיליארדים

המחקר, שנערך באוניברסיטת בר-אילן, מנסה לייעל את השקעות העתק שזורמות לתעשיית הסטארט-אפים באמצעות זיהוי תכונות היזם ● החוקר ד"ר יחיאל רווה: "לא מדברים על בית הקברות של ההייטק, אנחנו רוצים להפחית את שיעור הכישלון מ־90% ל־70%"

ארז רוזנבוך / צילום: עמית חכמוב

מגוריט רוכשת 56 דירות בפתח תקווה ב-130 מיליון שקל

החברה הודיעה היום כי רכשה ארבעה בניינים בשכונת כפר גנים ג' שמאוכלסים במלואם ● שכר הדירה השנתי המתקבל בגין השכרת הנכסים עומד על כ-4.1 מיליון שקל

מבחן הנאמנות / צילום: Shutterstock  א.ס.א.פ קרייטיב

המבחן של יועצי ההשקעות: אלה התשובות המנומקות

מה צופה עקום התשואות? מה משמעות מדד ה-TR? וכיצד יגיב השוק לעלייה במדד המחירים לצרכן? בחינה מקצועית א' של רשות ניירות ערך נערכה ב-4 ביולי למבקשים לעשות קריירה כיועצי השקעות ● הנה החלק השני של רשימת השאלות והתשובות לבחינה

איתן פטיגרו / צילום: יח"צ יוסי זליגר

ראש מועצת שוהם: בעלי קרקע מעכבים בנייה? שישלמו ארנונה כאילו הכול בנוי

ראש המועצה איתן פטיגרו מציע להשית על המתעכבים בבנייה ארנונה בגובה שימוש בזכויות הבנייה במגרש: "לממש את פוטנציאל ההכנסות ולמנוע פילים לבנים"

יגאל דמרי / צילום:איל יצהר

גם יגאל דמרי רוצה את אפריקה ישראל: מציע תמורה של כ-1.1 מיליארד שקל במזומן, מניות ואג"ח של חברת דמרי

גובה ההצעה של דמרי דומה לזה שהגישו יתר המתמודדים על אפריקה ישראל, אך חברת הנדל"ן מציינת כי "מרבית רכיבי ההצעה והתמורות המופיעות בה הן על בסיס מזומן או נכסים סחירים של המציעה" ● מניית דמרי מציגה מתחילת השנה זינוק מרשים של יותר מ-60% בערכה, שהוביל אותה לרמת שיא המשקפת לחברה שווי נוכחי של כ-1.4 מיליארד שקל

דירות חדשות בקרית גת / צילום: איל יצהר

עלייה של 8% במספר עסקאות הנדל"ן במחצית הראשונה של 2019; רוב הרוכשים – זוגות צעירים

לפי נתוני הכלכלנית הראשית, מספר עסקאות הנדל"ן שבוצעו במחצית הראשונה של 2019 הגיע ל-54 אלף דירות ● מספר הדירות שנרכשו במסגרת הגרלות מחיר למשתכן מגיע לכ-13% מכלל העסקאות ● הכלכלנית הראשית מציינת את הגידול במספר העסקאות בדירות החדשות גם בשוק החופשי, כגורם שמוביל את השוק

זאב אבלס / צילום: איל יצהר

צומת הדרכים של בנק אגוד: היו"ר שנדבק לכיסא והבנק שנשאר מאחור

יו"ר בנק אגוד, זאב אבלס, סוגר בימים אלה 20 שנה בתפקיד - הישג מרשים במיוחד בבנק שסובל מיעילות ומרווחיות נמוכות ונסחר בשווי נמוך משמעותית מההון העצמי שלו • אגוד נמצא בימים אלה בצומת דרכים, כשהוא מחכה להחלטה על מיזוג עם מזרחי טפחות • כשבעלי השליטה מאבדים עניין בבנק, ועתידו תלוי בהחלטת ביהמ"ש על המיזוג, דבר אחד בטוח - זהות היו"ר לא תשתנה בקרוב ● ניתוח

תעשייה מסורתית \ צילום: שאטרסטוק

הלמ"ס: ירידה של 4.6% בייצור התעשייתי בחודשים אפריל-יוני

התאחדות התעשיינים: "הוואקום המנהיגותי הכלכלי מדרדר במהירות את המשק הישראלי למיתון"