אליום: מגעים מול שותפים בינלאומיים לעסקה אסטרטגית בגרדיה

אליוםמנכ"ל החברה: "אנו ממשיכים להגדיל את היקף הפעילות עם לקוחותינו העיקריים, לקדם תהליכים רגולטוריים ואת מסחור מוצרינו בטריטוריות משמעותיות בהן אנו עדיין לא פעילים, בעיקר באמריקה הלטינית ובאסיה"

01.06.2016, 11:23

אליום, חברת מכשור רפואי ישראלית המתמחה בטכנולוגיות זעיר פולשניות, פרסמה את הדוחות הכספיים לרבעון הראשון של 2016. החברה מעדכנת על מגעים לעסקה אסטרטגית עם מספר חברות בינלאומיות מובילות אשר הביעו התעניינות בעסקה אסטרטגית עם החברה הבת, גרדיה. בנוסף, הודיעה החברה על כוונתה להתחיל בגיוס חולים עבור הניסוי הקליני להרחבת אינדיקציה לתחום הגדול והצומח של צנתורים בגפיים התחתונות.

אליום דיווחה על עלייה של כ-50% בהכנסות הרבעון הראשון לעומת הרבעון המקביל ל-1.9 מיליון שקל. תוצאות הרבעון מצביעות על המשך מגמת הצמיחה בהכנסות, הודות לגידול בהיקף הפעילות עם הלקוחות המובילים של החברה וכן בשל הבשלה של הסכמי הפצה שנחתמו בשנתיים האחרונות. בין המדינות בהן נחתמו הסכמי הפצה נמנות איטליה, רוסיה, צ'כיה וסלובקיה, הודו, קנדה, קזחסטן, טאיוואן, טורקיה, ארגנטינה ודרום קוריאה. החברה צופה המשך גידול מגמת הצמיחה ביחס לשנה הקודמת, הן מלקוחותיה הקיימים והן בעקבות קבלת אישורים רגולטוריים במדינות בהן היא נמצאת בתהליך.

שימוש במערכת של גרדיה מקבוצת אליום / צילום: יח"צ

אסף אלפרוביץ, מנכ"ל קבוצת אליום: "אנו פועלים לקדם עסקה אסטרטגית בגרדיה ונמצאים במגעים עם מספר חברות בינלאומיות מובילות אשר הביעו התעניינות בעסקה שכזו. בכוונתנו לקדם עסקה מיטבית עבור בעלי המניות שלנו תוך מימוש הפוטנציאל העסקי של גרדיה, שכבר קיבלה אישור FDA לשימוש במוצר WIRION לצנתורים בעורקי התרדמה, וכן אישור לקיים ניסוי קליני להרחבת האינדיקציה לשוק הצנתורים בעורקי הרגליים - שוק גדול הצומח בקצב מהיר המוערך בין 8-12 מיליון חולים בארה"ב בלבד, העוברים מדי שנה כ-600 אלף פרוצדורות צנתור רלוונטיות.

"בהמשך למגמה של צמיחה משמעותית במכירות אותה הצגנו בשלושת הרבעונים האחרונים, אנו שמחים לעדכן על רבעון שיא במכירות החברה ברבעון הראשון של 2016. אנחנו ממשיכים להגדיל את היקף הפעילות עם לקוחותינו העיקריים, לקדם תהליכים רגולטוריים בהם אנו מצויים וכן לקדם מסחור מוצרינו באמצעות הסכמי הפצה בטריטוריות משמעותיות בהן אנחנו עדיין לא פעילים, בעיקר באמריקה הלטינית ובאסיה.

בנוסף, אנו ממשיכים לקדם את פיתוח המוצר הייחודי והחדשני שלנו לטיפול זעיר פולשני בחולים הסובלים מהשמנת יתר וסוכרת מסוג 2 באמצעות פתרון יעיל, בטוח והפיך שאמור להוות אלטרנטיבה לניתוחי קיצור ומעקף קיבה. אנו נמצאים בניסויים מתקדמים בחיות גדולות ומתכננים לסיים את פיתוח המוצר לקראת ניסוי ראשוני בבני אדם עד לתום השנה הנוכחית".

צרו איתנו קשר *5988