חגיגה בחלל: מענקים ב-8 מיליון שקל למנכ"ל והמשנה למנכ"ל

אם תושלם מכירת חלל לתאגיד התקשורת הסיני Xinwei תמורת 285 מיליון דולר, חברת ח.מר המחזיקה ב-3% ממניות חלל, תכיר ברווח של 28 מיליון שקל

דוד פולק/ צילום: חלל תקשורת
דוד פולק/ צילום: חלל תקשורת

מכירתה הצפויה של חלל תקשורת  לתאגיד התקשורת הסיני Xinwei, עליה עדכנה אתמול (ד') חברת הלוויינים שבשליטת שאול אלוביץ', צפויה לייצר תגמולים נאים בהיקף כולל של יותר מ-10 מיליון שקל לכמה ממנהליה הבכירים, במידה והעסקה תושלם כמתוכנן.

גם לחברת הפרויקטים ח. מר המחזיקה בכ-3% ממניות חלל תקשורת צפויה ליהנות מהעסקה. ח. מר, שבשליטת קרן פימי של ישי דוידי והיו"ר חיים מר, עדכנה הבוקר כי היא צופה רווח לפני מס בהיקף של כ-28 מיליון שקל בעקבות מכירת מניות חלל תקשורת לסינים תמורת 285 מיליון דולר (כ-1.1 מיליארד שקל), כפי שדווח, בדרך של מיזוג משולש הופכי.

חלל תקשורת נסחרת לפי שווי של כ-900 מיליון שקל, אחרי קפיצה של כ-9% שרשמה מנייתה לפני יומיים, עם ההודעה הראשונה בנושא, ומימושים קלים אתמול והיום.

מנהלי חלל תקשורת צפויים כאמור ליהנות ממענקים בהיקף כולל הצפויים להגיע לסכום דו-ספרתי של מיליוני שקלים. מי שצפוי לעמוד בראש הנהנים מהעסקה הנרקמת הוא מנכ"ל חלל תקשורת, דוד פולק, שב-2014 אישרו לו בעלי המניות מענק הצלחה מיוחד וחד פעמי בסך של 3 מיליון שקל בהשלמת העסקה, וכן מענק שימור בסך של 2 מיליון שקל נוספים בתנאי שיישאר בתפקידו 6 חודשים לאחר השלמתה.

המשנה למנכ"ל, יצחק שניברג, צפוי ליהנות ממענק שימור של 3.3 מיליון שקל, לאחר שבעלי המניות אישרו באותו אסיפה להגדילו ב-1.3 מיליון שקל, בכפוף לכך שימשיך בתפקידו שנה וחצי לאחר השלמת העסקה. כמו כן, שמונה סמנכ"לים בחברה צפויים ליהנות ממענקי שימור של 9 משכורות במקרה של השלמת העסקה שיינתן להם בתנאי שימשיכו בתפקידם שנה וחצי ממועד השלמתה.

בחלל תקשורת הסבירו אז כי "שדרת הניהול בחברה מורכבת, מרביתה ככולה, ממנהלים שעובדים בחברה שנים רבות אשר בנו מערכות עסקיות ארוכות עם כלל הגורמים בתחומם, לרבות, ובעיקר, לקוחות חשובים ששימור ופיתוח הקשרים עימם הינו בעל חשיבות וערך רב לחברה". עניין נוסף שהזכירו שם הוא תיקון רישיון החברה מחודש מאי 2015, אז נוספו הוראות "הדורשות קיום מרכיב ישראלי בניהול החברה בכל עת".

חלל תקשורת, הנמצאת בשליטת חברת יורוקום של שאול אלוביץ' (בעל השליטה בבזק), עוסקת באספקת שירותי תקשורת לוויינית באמצעות לווייני "עמוס", וחלק מפעילותה כולל עבודה הדוקה עם גורמים ביטחוניים ישראלים.

עניין זה עלול לעורר קשיים בהשלמת העסקה במקרה של עזיבת מנהליה, משום שהרישיון "מונה בעלי תפקידים ונותני שירותים אשר עליהם להיות אזרחי ישראל ותושבי ישראל, ובעלי התאמה ביטחונית מתאימה בהתאם לרמת הסיווג הביטחוני שתקבע הרשות הביטחונית המוסמכת". עוד קובע הרישיון כי "הניהול השוטף של חלל תקשורת ומרכז עסקיה נדרש להיות בישראל, ומקום מושב הנהלת החברה ומשרדה הראשי יהיו בישראל". 

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988