בנט: "להעניק חנינה לאלאור אזריה; שלא יישב בכלא יום אחד"

שר החינוך אמר בראיון ל"פגוש את העיתונות" כי החייל היורה לא צריך לשבת בכלא גם אם יורשע ■ "האמירה של רה"מ ושר הביטחון דאז הייתה אומללה"

נפתלי בנט / צילום: תמר מצפי
נפתלי בנט / צילום: תמר מצפי

שר החינוך נפתלי בנט אמר אמש (שבת) בראיון לתוכנית "פגוש את העיתונות" כי יש להעניק חנינה לחייל היורה אלאור אזריה. "אני עוקב אחרי המשפט, והגעתי למסקנה הבאה: אזריה, אם יורשע, צריך לקבל חנינה מיידית ולא לשבת יום אחד בכלא. זה המסר שצריך לשלוח", אמר בנט.

"המסר צריך להיות לחיילים בשטח שאנחנו שולחים אותם להגן מפני גל טרור רצחני", ציין השר. "נכון, אם אתם חורגים בצורה בוטה, יש לזה טיפול - אבל לא בצורה כזאת שגוזרים אותו ערב את דינו".

כשנשאל בנט מה המסר שזה מעביר לחיילים, ענה כי הוא לא סבור שניתן לירות בחפים מפשע. "אני לא חושב שיש חייל אחד שחושב שאפשר ללכת ולירות באדם חסר ישע", הבהיר. "יש לזה תקדים היסטורי: קו 300. במצב דומה ביצעו חנינה - לפני משפט. בקונסטלציה שנוצרה אני חושב ואני משוכנע שזה מה שצריך להיות, ואזריה לא צריך לשבת בכלא".

 

בנוגע לאמירתו שחוללה סערה כי צריך "למסור את הנפש" לסיפוח השטחים, אמר בנט כי אמירתו לא הובנה כראוי. "כמובן שכולם מבינים מהי מסירות נפש: לתת את הנשמה ולהתאמץ. גם 200 אלף מורים מוסרים את נפשם יום יום כדי לחנך את ילדי ישראל".

בנט עצמו אמר, עם התפוצצות פרשת החייל היורה, כי "לא נכון היה שהצמרת הפוליטית תתערב באירוע וחרצה את גורלו של החייל". בראיון הבוקר לניב רסקין בגלי צה"ל הוסיף בנט: "מהיום הראשון הייתה התערבות בוטה בהליך המשפטי, שפגעה בו ללא תקנה... אני חושב שאין כיום חייל שחושב שמותר לירות במחבל מנוטל, אבל יש מסר הפוך שעבר שחיילים לא מקבלים גיבוי, וצריך לתקן את זה". 

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא דין וחשבון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988