חברה בת של אספן מוכרת מבנה בשוויץ בשווי של 250 מיליון ש'

אספן גרופ מחזיקה בנכס (50%) בשותפות עם חברה שוויצרית ■ העסקה תניב לאספן גרופ רווח לפני מס של כ-3 מיליון שקל ותזרים הפנוי לחברה מהעסקה צפוי להסתכם בכ-34 מיליון שקל

פרנק שוויצרי / צילום: שאטרסטוק
פרנק שוויצרי / צילום: שאטרסטוק

חברת בת של אספן גרופ  תמכור את החזקותיה במבנה מסחרי בשוויץ לפי שווי של כ-250 מיליון שקל. אספן גרופ מחזיקה בנכס (50%) בשותפות עם חברה שוויצרית. העסקה תניב לאספן גרופ רווח לפני מס של כ-3 מיליון שקל ותזרים הפנוי לחברה מהעסקה צפוי להסתכם בכ-34 מיליון שקל.

גיא פרג, יו"ר אספן גרופ: "מכירת הנכס בשוויץ הינה בהלימה למדיניות ואסטרטגיית החברה למימוש נכסים אשר מיצו את פוטנציאל ההשבחה שלהם. העסקה ותנאיה מעידים על איכות פורטפוליו הנכסים אשר ברשות החברה וכן על יכולתה של החברה לזהות הזדמנויות השקעה ייחודיות, להשביחן, ולבסוף לבצע מימושים מוצלחים מעל לשווי בספרים. בכוונתנו לפעול להמשך מימוש של נכסים שמיצו את פוטנציאל ההשבחה, ולנתב את התמורה לניצול הזדמנויות עסקיות חדשות".

חברת אספן גרופ , המתמחה בעיקר ברכישה, יזום, השכרה, ניהול והשבחה של נכסים מניבים חתמה היום על הסכם למכירת מלוא אחזקותיה במבנה מסחרי בשוויץ. תמורת העסקה מבטאת לנכס שווי של כ-250 מיליון שקל (כ-66.5 מיליון פרנק שוויצרי) והיא משקפת תשואה ברוטו של 4.7%. חלקה של אספן בנכס הנמכר עומד על 50%, ובעקבות הרכישה היא תרשום רווח של כ-3 מיליון שקל (כ-0.8 מיליון פרנק שוויצרי) וכן תיהנה מתזרים פנוי של כ-34 שקל (כ-9 מיליון פרנק שוויצרי).

המבנה המסחרי בשוויץ נרכש ע"י אספן גרופ ושותפה השוויצרי בשנת 2011, בעלות של כ-50 מיליון פרנק שוויצרי. מאז ועד עתה השביחה החברה את ערך הנכס, נהנתה במהלך השנים מרווחים בגין עליית ערכו והחזירה, עוד טרם המכירה, את מלוא ההון העצמי שהושקע בנכס. יצויין, כי בתחילת שנת 2016 בוצע מהלך השבחה משמעותי לנכס באמצעות הארכת הסכם השכירות עם השוכרת, חברת Hornbach, לכ-15 שנים נוספות עד לשנת 2030. בהתאם לזאת, ביצעה החברה מימון מחדש בתנאים נוחים לנכס (Refinance).

לאחרונה, מונה גיא אליאס למנכ"ל אספן גרופ, ויכנס לתפקידו ב-4 בינואר 2017. לאליאס ניסיון רב שנים בתחום הנדל"ן ובתפקידו האחרון שימש כמשנה למנכ"ל קבוצת קרדן אן.וי במשך 5 שנים. קודם לתפקידו בקרדן כהן אליאס כמנהל חברת הניהול של קרן השקעות מקבוצת אלוני-חץ ובמגוון תפקידי ניהול נוספים בקבוצת אלוני חץ.

אספן גרופ הציגה בתשעת החודשים של שנת 2016 שיפור בתוצאותיה העסקיות. הכנסות החברה בתקופה האמורה עלו לכ-148.2 מיליון שקל והרווח הנקי גדל לכ-27.8 מיליון שקל.

אספן גרופ בע"מ פועלת בעיקר ברכישה, יזום, בהשכרה, ניהול והשבחה של נכסים מניבים הכוללים משרדים, שירותים, מסחר, מבני תעשיה, לוגיסטיקה, בישראל, בגרמניה, בהולנד ובשוויץ וכן בהשקעה וניהול חוות סולאריות ומתקנים לייצור חשמל בישראל ובאיטליה, באמצעות צדדים שלישיים (EPC). בבעלות הקבוצה מבנים להשכרה בישראל ובחו"ל בשווי נכסי כולל של כ-2.1 מיליארד ש"ח, בשטח כולל של כ-341 אלף מ"ר, חלק החברה בשטח הכולל של הנכסים המניבים הינו כ-315 אלף מ"ר, המושכרים לכ-260 שוכרים בתפוסה של כ-92%. יו"ר אספן גרופ הוא מר גיא פרג. החברה נמצאת בשליטת איש העסקים רוני צארום.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988