"משהו רע עומד לקרות"; תחזית האימים של בנק אוף אמריקה

מייקל הרטנט, אסטרטג ההשקעות של בנק אוף אמריקה, מעריך כי בחודשיים הקרובים שוק המניות האמריקאי יהיה תנודתי אך יסיים את המחצית הראשונה בעליות של כ-10% ■ מעריך עוד כי השוק יקרוס לקראת סוף השנה או בתחילת 2018

וול סטריט / צילום: רויטרס
וול סטריט / צילום: רויטרס

אסטרטגים בבנק אוף אמריקה-מריל לינץ' מאותתים בסקירה חדשה כי השוק השורי, שנולד לפני יותר מ-8 שנים, עלול להסתיים בתוך כשנה. בבנק אוף אמריקה מעריכים כי השוק יוסיף לעלות בכ-10% במחצית הראשונה של השנה, לפני הקריסה הגדולה שתגיע בסוף השנה או בתחילת 2018.

"אתם יכולים לקרוא לזה ה'טרייד של איקרוס'. גל העליות הנוכחי, שהחל בפברואר 2015, יסתיים בסוף 2017", מעריך האסטרטג הראשי של בנק אוף אמריקה מייקל הרטנט. הוא מוסיף עוד כי לא צפוי תיקון משמעותי בשווקים בטווח הקרוב אך בינואר ופברואר תהיה תנודתיות גבוהה יותר.

הרטנט וצוות האסטרטגים בבנק אוף אמריקה אינם מכריזים באופן רשמי על מותו הקרב של השוקי השורי, אך מעריכים כי הוא נמצא בשלביו האחרונים. לטענתו, שוק המניות בארה"ב ימשיך בראלי לפני שייחלש במחצית השנייה של השנה. הוא מציין כי אחד האיתותים לכך ש"משהו רע עומד לקרות" יהיה אם הדולר והזהב יעלו במקביל. "זה סימן נדיר שמבשר רעות". הוא מציין עוד כי איתותים נוספים לקריסה בשוק יהיו נפילות באג"ח ובמניות הבנקים. הרטנט מסביר כי בשלב מסוים, כאשר האינפלציה תתחיל לעלות בקצב גבוה והבנקים המרכזיים יגבירו את קצב העלאות הריבית, הזהב (שבאופן היסטורי נחשב לנכס שבו משקיעים בתקופות של עלייה באינפלציה) יתחיל לזנק במקביל לעלייה בדולר.

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובלי ושוקי עולם?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988