גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

איפה נפגשו חמי פרס, עו"ד רוית דום עיני ואלונה ברקת?

מנהלי חברות היי-טק ואנשי עסקים וממשל באו לעשות כבוד ליזמים צעירים באירוע של רשת עמל ■ וגם: נגה קנז נפרדת מרוסאריו קפיטל - אבל לא משוק ההון  

אלונה ברקת רוית דום עיני וחמי פרס / צילום: רפי דלויה
אלונה ברקת רוית דום עיני וחמי פרס / צילום: רפי דלויה

מי עושה שינוי - ומי שותה שמפניה?

מנהלי חברות היי-טק ואנשי עסקים וממשל באו לעשות כבוד ליזמים צעירים באירוע של רשת עמל

אתמול (א') נערך במרכז פרס לשלום ביפו אירוע היזמות והחדשנות של קבוצת עמל, שכלל בשיאו את גמר תחרות היזמות הארצית למען אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים.

עו"ד רוית דום עיני, מנכ"לית רשת עמל, הכריזה בפתח האירוע כי מעתה תיקרא התחרות על שמו של הנשיא התשיעי שמעון פרס. באירוע גם נכח בנו של פרס, חמי פרס - שותף מייסד של קרן ההון סיכון פיטנגו, המכהן גם כיו"ר מרכז פרס.

העיתונאית אורלי וילנאי, שהנחתה את האירוע, אמרה כי "זה כיף שילדים הם שעושים את השינוי - במקום אלה שצריכים לעשות את זה, אבל שותים שמפניה ומעשנים סיגרים במקום".

עוד השתתפו באירוע שערכה קבוצת עמל: אלישע ינאי, יו"ר איגוד תעשיית האלקטרוניקה והתוכנה; יוסי מיוחס, סגן נשיא ומנכ"ל מארוול ישראל; אבי ניסנקורן, יו"ר ההסתדרות; עימאד תלחמי, יו"ר באבקום סנטרס; אורן שגיא, מנכ"ל סיסקו ישראל; אורן הלמן, סמנכ"ל רגולציה, קשרי ממשל ותקשורת בחברת החשמל; ד"ר נורית הראל, יו"רית משותפת בקבוצת ד"ר פישר; אלונה ברקת, בעלת מועדון הכדורגל הפועל באר-שבע; רונה רמון; פרופ' דינה לבל; ד"ר גיא רוטקופף, מנכ"ל איגוד חברות הביטוח; יונה ברטל, מנכ"לית חוג ידידי פרס לחדשנות ויזמות; אפרת דודבני, מנכ"לית בית פרס לחדשנות ויזמות; מיכל כהן, מנכ"לית משרד החינוך; ואורחים נוספים.

אלונה ברקת רוית דום עיני וחמי פרס / צילום: רפי דלויה

רוני בר-און שולח עקיצה לרשות ניירות ערך

בכנס לפתיחת שנת המשפט הפגין שר האוצר לשעבר, בין השאר, את בקיאותו במשנה אבות

בשבוע שעבר ערך משרד עורכי הדין אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות', יחד עם ארגון היועצים המשפטיים, כנס שהוקדש לפתיחת שנת המשפט.

אחד האורחים בכנס, שהתקיים בבורסה לניירות ערך, היה עו"ד רוני בר-און, שר האוצר לשעבר. כשעו"ד צבי אגמון דיבר על הגידול בהגשת תביעות נגזרות, לא יכול היה בר-און שלא להתייחס לדברים. "מה שקורה היום בשוק ההון מזכיר לי את הבדיחה על אחד שנשר מקורס טייס והלך לנ"מ ואמר: 'אם אני לא טס, אף אחד לא יטוס'", אמר בר-און, והסביר את הנמשל בכך ש"זה אולי מה שעושה הרגולציה היום לשוק ההון".

הוא הוסיף כי "שוק ההון לא יכול להיות ג'ונגל", ואף גילה בקיאות במשנה אבות כשאמר: "אלמלא מוראה של מלכות, איש את רעהו חיים בלעהו". והדרש, לדברי בר-און: "צריך רגולציה. אבל מי שמנסה לפעול באינקובטור שהרגולציה מנסה לייצר -המציאות טופחת על פניו".

"הייתי בסך-הכול עשור בכנסת", אמר בר-און למשתתפי הכנס. "אולי זה נראה לכם יותר, כי עשיתי רעש, אבל זה הכול".

עוה"ד רוני בר און וצבי אגמון / צילום: יחצ יוניק

בחטיבה העסקית של בנק הפועלים מחליפים כובעים

הנהלת הבנק אישרה השבוע סבב מינויים באגף המסחרי של החטיבה העסקית

הנהלת בנק הפועלים אישרה השבוע סבב מינויים באגף המסחרי של החטיבה העסקית בבנק. לפי הודעת הבנק, המינויים מתבצעים "במסגרת התוכנית האסטרטגית של הבנק להעמיק את פעילותו בקרב לקוחות מסחריים שנמצאים בשלבי צמיחה ולהגדיל את מעטפת השירותים המוצעת ללקוחות אלה".

במסגרת סבב המינויים, מונה אריק כהן למנהל המרכזים החדשים ללקוחות בצמיחה באגף המסחרי. כהן (52) שימש בשנתיים האחרונות מנהל מרכז עסקים דרום באגף המסחרי, והוא עובד בבנק הפועלים 26 שנים.

מיכל דן (43) מונתה למנהלת מרכז עסקים תל-אביב. דן תחליף בתפקיד את אילן פרץ, שמונה למנהל אגף אשראי קמעוני ומשכנתאות בחטיבה הקמעונאית. דן עובדת בבנק הפועלים 18 שנה, ובתפקידה האחרון ניהלה את מרכז עסקים המרכז.

רועי חיינר (46) ימונה למנהל מרכז עסקים השרון. הוא יחליף בתפקיד זה את בועז דן (54), שימונה למנהל מרכז עסקים דרום במקום אריק כהן. חיינר ניהל בתפקידו האחרון את מרכז עסקים ירושלים, ודן ניהל בתפקידו האחרון את מרכז עסקים השרון.

יגאל בינדס (54) ימונה למנהל מרכז עסקים ירושלים במקום חיינר. בינדס שימש בתפקידו האחרון כעוזר אישי למנכ"ל בנק הפועלים, אריק פינטו. 

אריק כהן/ צילום: בנק הפועלים

נגה קנז נפרדת מרוסאריו קפיטל - אבל לא משוק ההון

אחרי 10 שנים כשותפה וסגנית יו"ר, עוזבת קנז את חברת החיתום וההשקעות - ומוכרת את מניותיה לשותפיה בחברה

נגה קנז, שותפה וסגנית יו"ר בחברת החיתום וההשקעות רוסאריו קפיטל, הודיעה שלשום על פרישתה מהחברה ויציאתה לדרך עצמאית. עם סיום העסקתה, קנז תמכור את מניותיה ברוסאריו (12%) לבעל השליטה ויו"ר החברה, ראובן אבלגון (52%), ולמנכ"ל החברה, ליאור פייס, שמחזיק אף הוא בכ-12% מהחברה באמצעות החברה הפרטית OIP ייעוץ.

רוסאריו קפיטל הוקמה על-ידי אבלגון ב-2003, וב-2007 הצטרפה אליו קנז כמנכ"לית ושותפה. קנז כיהנה במשך 6 שנים כמנכ"לית רוסאריו, ולאחריהן מונתה לסגנית יו"ר.

קנז (50), ילידת קיבוץ גן שמואל, היא בעלת ניסיון של יותר מ-20 שנה בשוק ההון המקומי. היא התחילה את פעילותה בתחום בניהול השקעות ושיווק מוצרים פיננסיים במגדל שוקי הון. ממגדל עברה קנז לבית ההשקעות דש - ולאחר מכן הצטרפה לחברה של אבלגון. בראיון למגזין G לפני כשבועיים אמרה קנז, בין השאר: "יש לי תיק הישרדות על הגב, שמוכן לכל צרה".

קנז לא נפרדת באופן מוחלט משוק ההון, ותמשיך לכהן כדירקטורית חיצונית בחברת הנדל"ן המניב גזית גלוב - תפקיד שאליו מונתה במהלך 2008. ב-2015 נהנתה קנז מתגמולים בהיקף של 463 אלף שקל עבור תפקיד זה.

רוסאריו קפיטל, הפועלת בתחום ההנפקות הציבוריות והפרטיות, נחשבת לחברת בוטיק ואינה חלק מקבוצת פיננסים גדולה, אבל בנק מזרחי-טפחות שותף בהחזקות בה (כ-20%). בסיכום 2016 הובילה רוסאריו הנפקות בהיקף של 7.5 מיליארד שקל - והיא חברת החיתום השלישית בגודלה בשוק המקומי, אחרי פועלים אי.בי.אי ולאומי פרטנרס.

קנז מסרה: "רוסאריו קפיטל היא משפחה עבורי. זכיתי לשותפים מדהימים, ואני גאה על ההישגים שלנו בעשור האחרון. בעקבות תחושת מיצוי מתחום שוק ההון החלטתי לפנות לאתגרים חדשים ולהמשיך לשתף פעולה עם חבריי מבחוץ".

אבלגון מסר: "אני מודה לנגה על שותפות וחברות ארוכה ופורייה, ומעריך את תרומתה להתפתחותה של החברה. אני מאמין ביכולותיה ומשוכנע שנשתף פעולה בדרכה החדשה".

נגה קנז/ צילום: תמר מצפי

עוד כתבות

מורי קסלר  / צילום: יחצ פריגו

לאחר עיכובים: פריגו תשיק גרסה גנרית למשאף ProAir של טבע – כרגע בכמות מוגבלת

מכירות המוצר המקורי ב-2019 היו 274 מיליון דולר, אך טבע משווקת אותו במקביל גם במסגרת מוזלת של גנריקה מאושרת - כהיערכות לתחרות הגנרית שהייתה אמורה להגיע כבר ב-2018 ● במקביל פריגו הודיעה על רכישת נכסי חברה בתחום בריאות השיניים, וטבע הודיעה על אישור FDA למוצר אחר מתחום הנשימה

גבר מסתכל על המחשב בדאגה / צילום: רויטרס

השווקים לא נרגעים מאיום הקורונה: ירידות של 1% במדדים העיקריים בוול סטריט; בורסות אירופה מתרסקות

ירידות חדות מאוד בבורסות אירופה, הפוטסי בלונדון נופל ב-1.7% ● הבוקר באסיה הניקיי היפני צנח ב-3.3% ● UBS: "חפשו מניות Ecommerce, גיימינג ומשלוח מזון ומניות דיבידנד, והימנעו ממגזרים החשופים לנסיעות"

בניין HP ברחובות / צילום: איל יצהר, גלובס

HP-אינדיגו החליטה להוציא את העובדים לחופשת פסח מוקדמת

החברה, שעוסקת בדפוס דיגיטלי ומעסיקה בישראל מעל 2,500 איש, הכפילה את מספר ימי החופשה של העובדים בפסח ● HP-אינדיגו בתגובה: "בכל שנה אנחנו יוצאים לחופשה יזומה ומרוכזת" ● בחודשים האחרונים מבצעת HP העולמית תוכנית התייעלות

אישה צעירה עם טלפון סוללרי / צילום: שאטרסטוק

חברות הסלולר חוששות מפגיעה בהכנסות נדידה בצל הקורונה

לירידה בטיסות לחופשות במדינות אסיה התווספה השבוע גם איטליה, שהיא יעד מבוקש בקרב התיירים הישראלים, וחברות הסלולר חוששות מהירידה בהכנסות מנדידה סלולרית שמביא עימו חג הפסח

התפרצות קורונה בדרום קוריאה / צילום: Ahn Young-joon, AP

בהלת הקורונה: אוניית מסע עם סחורה בשווי 100 מיליון אירו מעוכבת בכניסה לישראל

(עדכונים שוטפים) - סין דיווחה שמתו עוד 71 אנשים כתוצאה מהנגיף, מה שמעלה את מספר המתים ל-2,703 ● ארגון הבריאות העולמי: לא ברור אם ניתן לעצור את התפשטות הקורונה ● שרת הבינוי שאשא-ביטון מקימה צוות מיוחד שיבחן תרחישים אפשריים העלולים להשפיע על ענף הבנייה

חוף הים באילת / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קריאייטיב

בלי תאוות-בצע על חשבון הציבור: כך יכולים ענפי התיירות והתעופה לצאת נשכרים מהקורונה

אחד הענפים הנפגעים במיוחד מהתפרצות נגיף הקורונה ואי-הוודאות שהוא מביא עמו, הוא ענף התעופה והתיירות ● מה המדינה יכולה לעשות כדי לסייע, ומדוע זו גם הזדמנות למלונאים המקומיים?

מיכאל לובושיץ / אינפוגרפיק: יח"צ

מיכאל לובושיץ, מנכ"ל וילי פוד היוצא, ימונה למנכ"ל יינות ביתן

ישמש לראשונה בתולדות יינות ביתן כמנכ"ל שכיר במקומו של נחום ביתן, הבעלים והמייסד, במטרה לבצע את נקודת המפנה שדרושה בחברה ● בנוסף ללובושיץ, גם סמנכ"ל הכספים של וילי פוד, רו"ח אמיר קפלן, מפנה את מקומו ויעבור ליינות ביתן

"קמפוס מובילאיי".
במתחם ייבנו חמישה מבנים בני תשע קומות
הדמיה: יוסי צבקר

מגדל המיליארד יחכה? ערר נגד תוכנית הבנייה הענקית של מובילאיי בהר חוצבים

בעיריית ירושלים אישרו לאחרונה בהליך מהיר את בקשת החברה לבטל בניית מגדל במתחם המוערך במיליארד שקל ולפזר את זכויות הבנייה במספר מבנים • בעמותה שעוסקת ברשויות מקומיות טוענים כעת לפגמים בהליך אישור הבקשה

עופר גרינבאום / צילום: איל יצהר

פריחת שוק ההנפקות ב-2019 הקפיצה את רווחי פועלים אי.בי.אי; התגמול השנתי המצרפי לשלושת בכירי החברה - כמעט 15 מיליון שקל

ירון מוזס, מנכ"ל פועלים אי.בי.אי, ועופר גרינבאום ושי נבו, מנהלי חברת החיתום של אי.בי.אי, מחזיקים גם כל אחד ב-5% ממניות חברת החיתום, שרשמה רווח נקי שנתי של 27.1 מיליון שקל ● החברה נהנתה בשנה שעברה מגידול מהותי בהיקפי הפעילות, בזכות הגאות בשוק ההון שאותה תירגמה להכנסות ולרווחים

מפגינים למען שינוי במדיניות האקלים במומביי / צילום: Francis Mascarenhas, רויטרס

שוקי ההון והברבורים הירוקים: השקעה פסיבית שתוביל השפעה אקטיבית

עולם ההשקעות נמצא רק בתחילת הדרך בניסיונו להבין ולתמחר את הסיכונים הטמונים אירועים הקשורים לשינויי האקלים ● השקעה פאסיבית במדדים "ירוקים" מעניקה הזדמנות להשפעה אקטיבית על עתיד הכלכלה - וגם הזדמנות עסקית מעניינת

חיבורים פיראטיים על עמוד בירכא / צילום: תמונה פרטית

מפעילי תקשורת פיראטיים הגישו למשרד התקשורת בקשות לרישיון ISP

מפעילי התקשורת הפיראטיים מעוניינים להסדיר את פעילותם הבלתי חוקית, לאחר שבשבועיים האחרונים נותקו ע"י הוט בשל התערבות משרד התקשורת

אוטובוסים של אגד / צילום: תמר מצפי

מחר: שביתה בקווי האוטובוס של אגד תעבורה

ועד הנהגים של 'אגד תעבורה' ישבית את התחבורה הציבורית למשך 10 שעות בנתניה, מעלה אדומים, מבשרת ציון, גבעת זאב, וכן קווים רבים בירושלים ובעוטף בנימין, במחאה על תנאי ההעסקה של הנהגים

טל גרנות גולדשטיין, מנכ"לית HOT / צילום: יחצ

"נחוץ שינוי ברגולציה כדי שתעשיית התוכן וההפקות תמשיך לשגשג"

מנכ"לית הוט, טל גרנות-גולשטיין: "חייבים לחשב מסלול מחדש. זה אבסורד שהאסדרה הקיימת לא מחייבת שורה ארוכה של גופים המגיעים למאות אלפי בתים בהפקת תוכן ישראלי" ● על זכויות השידור בספורט: "מעל ל-50% מתקציב התוכן הולך לספורט, לעומת 25% בלבד ב-2014"

כך תיראה שכונת כ"ט בנובמבר בבת ים / הדמיה: פיבקו אדריכלים

964 דירות במקום 224 קיימות בשכונת רמת הנשיא בבת ים

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה ת"א הפקידה את תוכנית התחדשות עירונית במתחם כ"ט בנובמבר בשכונת רמת הנשיא, אותה מקדמת קבוצת אלמוג בתכנונו של האדריכל אילן פיבקו

קובי בראיינט ובתו ג'יאנה בראיינט / צילום: Stephen R. Sylvanie, רויטרס

אלמנתו של קובי בראיינט תובעת את חברת המסוקים על אחראיות לתאונה

הנתבעת היא חברת איילנד אקספרס הליקופטרז, חברת ההחזקות שלה ויורשיו של הטייס המנוח ארה זובאיין, שנהרג גם הוא בהתרסקות ב-26 בינואר ● ונסה בראיינט האשימה את הנתבעים בכישלון לבצע "הטסה מסודרת של כלי הטיס"

צ'יינג' / צילום: תמר מצפי

חשד: ארבעה ישראלים נתנו שירותי המרת מטבע דיגיטלי ללא רישיון ותוך התחמקות ממס

בפעילות משותפת של משטרת ישראל ורשות המסים נעצרו הבוקר ארבעה חשודים בחשד להמרת מטבעות דיגיטליים ללא דיווח ● עם מעצרם נתפסו סכומי כסף בשווי מיליוני שקלים

סחורות בנמל אשדוד. עלייה אחרי תקופה ארוכה של קיפאון וירידות / צילום: איל יצהר

עלתה על סיפון הבלוקצ'יין: חברת נמלי ישראל השיקה פיילוט חדשני להנפקת שטרי מטען

מערכת הבלוקצ'יין הניסיונית של חנ"י אמורה לאפשר מעקב אחרי שטר המטען מהנפקתו ועד למסירת הסחורות בנמל היעד, באופן יעיל, חסכוני ובטוח יותר ● בפרויקט הפיילוט, שהוקם בהשקעה של מאות אלפי שקלים, שותפות גם צים, אדמה וחברות נוספות

זוהר לבקוביץ' / צילום: שלומי יוסף

זוהר לבקוביץ' גייס 15 מיליון דולר כדי להגן על ילדים ברשת

המיזם החדש שלו, לייט (L1ght), נועד לסייע לארגונים גדולים מהמגזר העסקי והציבורי למנוע אלימות ברשת כלפי ילדים ● לייט מפתחת פלטפורמה מבוססת בינה מלאכותית, שיודעת לסנן כמויות אדירות של תכנים ולזהות תופעות של אלימות, בריונות ופדופיליה ברשת

העולם נלחם בפערי שכר מגדריים / צילום: shutterstock

עשרות משרדי עו"ד חתמו על אמנה למיגור פערי השכר המגדריים בתחום

מטרת האמנה של לשכת עוה"ד היא לפעול בצורה יעילה לצמצום פערי שכר מגדריים ולשאוף לשוויון וייצוג מגדרי הולם בכל הדרגים ובכל המשרות הבכירות בענף ● היוזמה נולדה בעקבות פרסום של "גלובס" אודות פערי שכר משמעותיים בין עורכי דין גברים לבין עורכות דין נשים

בית אמות / צילום: איל יצהר, גלובס

השערוכים הקרובים בדוחות הנדל"ן המניב הם רק קצה הקרחון

בלידר שוקי הון מעריכים כי בתוצאות הרבעון הקרוב יציגו חברות הנדל"ן הישראליות רווחי שערוך בהיקפים של מאות מיליוני שקלים ● להערכת לידר, נדרשת ירידה הרבה יותר משמעותית בשיעורי ההיוון, שתביא לשערוכים בהיקפים משמעותיים הרבה יותר