השקט היחסי בין הנהלת אל-על לטייסיה נשמר לזמן קצר מדי, ושיבושי הטיסות חוזרים ואיתם הסכסוך על גבם של הנוסעים, עם שורה של ביטולי טיסות. נוסף על טיסה שבוטלה בחמישי האחרון, הערב מבוטלות טיסות אל-על לניו-יורק, לבוסטון ולמוסקבה.

אל-על מודיעה הערב (מוצ"ש) כי "למרות ההסכם שנחתם עם הטייסים, שבו התחייבו כי לא ישבשו יותר את הטיסות, בהנחייתו של קברניט ניר צוק, שבים הטייסים ומשבשים את טיסות החברה. הלילה נאלצה החברה לבטל את הטיסה למוסקבה, לניו-יורק ולבוסטון, נוסף על שתי טיסות מטען וטיסת ניו-יורק שבוטלה ביום חמישי. נוסף על כך משבשים הטייסים את ההדרכות ופוגעים בעמיתיהם, לאחר שהחברה הוציאה לחופשה כ-10 מדריכים שירדו מהדרכות בבת-אחת בטענה של מחלה.

"השיבושים נעשים על אף משא-ומתן המתנהל בימים האחרונים בחסות יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, בנושא הסדרת מעמדם של טייסים ותיקים שהגיעו לגיל 65 ואינם יכולים עוד לטוס, לאחר שמדינת ישראל אימצה בנובמבר 2014 תקנות בינלאומיות האוסרות על טיסה מעבר לגיל 65".

 

עוד נמסר כי "הנהלת החברה פועלת כל העת באחריות ובהגינות כלפי הטייסים אשר אינם יכולים עוד לשמש כטייסים פעילים. אנו מצפים מנציגות הטייסים שלא להפוך כל אי-הסכמה במשא-ומתן לעיצומים גלויים או סמויים - דבר הפוגע בחברה, בעובדים ומעל לכל בקהל לקוחותינו אשר הופכים בעל-כורחם לבני-ערובה".

מוועד טייסי אל-על נמסר: "הנהלת החברה משקרת לנוסעים: אנחנו, הטייסים, איננו נוקטים שום עיצומים, אנחנו מקיימים את כל הטיסות שאליהן אנו רשומים מראש. הנכון הוא שלאף טייס, שלא רשום בכלל לטיסה ספציפית ומקפיצים אותו לטיסת 'ספיישל' באמצע יום ההולדת של בתו, אין שום מוטיבציה לעשות זאת, בזמן שההנהלה זורקת לזבל באכזריות, תוך הפרת הסכמים, את הקברניטים והטייסים הכי מנוסים, בני 65, כאשר היא מפחיתה, בבריונות חד-צדדית, את שכרם בשני שלישים. הנהלת החברה הורסת בכך את חברת אל-על, החברה שהיא הבית שלנו".