תיק 2000: מבקר המדינה שפירא יבדוק יחסי נתניהו-אדלסון

המבקר ביקש מהיועמ"ש לקבל את חומרי החקירה בתיק 2000, כולל הקלטות השיחות בין נתניהו למוזס ■ לדעת שפירא, כבר בשלב זה ברור ש"ישראל היום" מהווה תרומה פוליטית אסורה

בנימין נתניהו שלדון אדלסון / צילום: אבי אוחיון - לע"מ ויח"צ-אסף לב
בנימין נתניהו שלדון אדלסון / צילום: אבי אוחיון - לע"מ ויח"צ-אסף לב

מבקר המדינה, יוסף שפירא, פנה ליועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, כדי לקבל את הקלטת השיחות בין ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לבין מו"ל "ידיעות אחרונות", ארנון (נוני) מוזס, ואת שאר חומרי חקירת תיק 2000. בכוונת שפירא לבחון את היחסים בין ראש הממשלה לבין בעליו של העיתון "ישראל היום", שלדון אדלסון.

המבקר טען בפני מנדלבליט כי כבר בשלב זה של חקירת התיק, ברור כי החינמון מהווה בעצם תרומה פוליטית אסורה מצד אדלסון. היועץ המשפטי ענה כי יעביר את החומרים לידיו של שפירא רק בתום החקירה, משום שחקירה פלילית קודמת לבדיקת המבקר.

נזכיר כי מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר, חתם על תצהיר שהוגש לוועדת הבחירות המרכזית בשנת 2015, בו נכתב בשמו של נתניהו כי אין לו קשר כלשהו לעיתון "ישראל היום" ולתכניו.

בעבר הגיעו תלונות למבקר הקודם, מיכה לינדנשטראוס, וליועץ המשפטי הקודם, יהודה וינשטין, והאחרון העביר בזמנו את החומר לאנשי משרדו. אז אמרו שם כי יש חשד אמיתי אך קשה להוכחה. כעת, אחרי שיחות נתניהו-מוזס וחומרים שהעביר מוזס למשטרה - המצב משתנה.

 

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא דין וחשבון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988