עו"ד מיכאל אטלן ימונה לראש הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן

מכהן כיועץ המשפטי של משרד הכלכלה החל משנת 2007 ■ שר הכלכלה אלי כהן: "אטלן מביא עמו מוטיבציה גבוהה לקדם את תחום הצרכנות ולהוביל את הרשות לפעילות משמעותית למען הצרכנים"

מיכאל אטלן ואלי כהן / צילום: דוברות משרד הכלכלה והתעשייה
מיכאל אטלן ואלי כהן / צילום: דוברות משרד הכלכלה והתעשייה

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן יביא בימים הקרובים לאישור הממשלה את מינויו של עו"ד מיכאל אטלן, לתפקיד ראש הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן.

הבחירה באטלן נעשתה בהמשך לוועדת איתור, שבראשה ישב מנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה, עמית לנג, והשתתפו בה נציג נציבות שירות המדינה, אילן רם; נציגת אגף החשב הכללי באוצר, יפעת ענבר; נציג האקדמיה, שלומי פריזט; ונציבת הציבור, אורלי גרטי-סרוסי.

לוועדה נגשו למעלה מ-60 מועמדים, ולאחר מיון נציבות שירות המדינה והליך ראיונות החליטה הוועדה, פה-אחד, להמליץ לשר הכלכלה והתעשייה על שני מועמדים לבחירתו. כאמור, בימים הקרובים יגיש שר הכלכלה לממשלה הצעת החלטה לאישור המינוי.

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, מסר: "בפנינו עומדים אתגרים משמעותיים בתחום הצרכנות, השקיפות, המודעות הצרכנית והמלחמה ביוקר המחיה, ולרשות יש תפקיד מכריע במימוש יעדים אלה ויצירת שינוי אמיתי. משרד הכלכלה בשיתוף הרשות לסחר הוגן מקדמים תוכנית אסטרטגית בתחום הגנת הצרכן ויוקר המחיה, אשר מטרתה להביא בשורה אמיתית לצרכנים".

עו"ד מיכאל אטלן מכהן כיועץ המשפטי של משרד הכלכלה החל משנת 2007. עד אז, משנת 2001, כיהן כסגן בכיר ליועמ"ש המשרד, ומשנת 2004 שימש כממלא-מקומו.

חברי ועדת האיתור נימקו את בחירתם באטלן בכך שהציג חזון מגובש ומחויבות באשר למדיניות אשר שהרשות צריכה לנקוט בשנים הקרובות, לצד יכולת מוכחת לקידום וקביעת מדיניות ויכולת ניהולית הכוללת ניהול צוות של כ-50 עורכי דין. עוד ציינה הוועדה כי עו"ד אטלן הוא בעל היכרות רבה, ניסיון רב והבנה מעמיקה בעבודת הממשלה והכנסת וכן הבנה עמוקה בתחומי הצרכנות והסחר ההוגן.

יצוין כי עד להקמת הרשות כגוף עצמאי, היה אטלן אמון, בין היתר, על הייעוץ המשפטי לתחום הגנת הצרכן והוביל במסגרת זו גם את המעבר מכלי אכיפה פליליים בלבד לאכיפה מינהלית, במטרה להגביר את ההרתעה והאכיפה בתחום הגנת הצרכן.

עוד ציינה הוועדה את ההבנה המעמיקה של אטלן בטיוב הרגולציה והביורוקרטיה הממשלתית, לרבות הצלחה מוכחת בהפחתת הרגולציה, סוגיה משמעותית בעבודת הרשות.

בנוסף הוביל אטלן את הצוות המשפטי שעסק ברפורמה בחוק התקנים, שלו הלשכות משמעויות על יוקר המחיה, וכן הוביל את הרפורמה בתחום אכיפת זכויות עובדים.

השר כהן הוסיף כי "עו"ד אטלן מביא עמו ניסיון רב-שנים בעיסוק ברגולציה, זכויות עובדים וצרכנים וידע רב בתחום התנהלות ממשלתית, ציבורית וכלכלית. התרשמתי כי אטלן מביא עמו מוטיבציה גבוהה לקדם את תחום הצרכנות ולהוביל את הרשות לפעילות משמעותית למען הצרכנים, ואנו ערוכים לצאת לדרך".

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988