"שיקסע עופי מפה, ניצחנו!": חרדים תקפו צעירה בירושלים

צעירה שנקלעה להפגנת הענק הבלתי חוקית של העדה החרדית והפלג הליטאי-ירושלמי אמש בירושלים ספגה אלימות וקללות מצד המפגינים ■ שוטרי מג"ב חילצו אותה ברגע האחרון

"שיקסע, עופי מפה! ניצחנו!": צעירה שנקלעה להפגנת הענק הבלתי חוקית של העדה החרדית והפלג הליטאי-ירושלמי אמש בירושלים ספגה אלימות וקללות מצד המפגינים במקום. הם קראו לעברה קריאות גנאי ורק ברגע האחרון הבחינו שוטרי מג"ב שהגיעו למקום במתרחש וחילצו אותה ברגע האחרון. האירוע תועד על-ידי צוות חדשות 2. קודם לכן, בתום העצרת, התפתחו עימותים בין המפגינים שחסמו את הכביש לבין כוחות המשטרה.

המפגינים הציבו במה ומחסומים בלב הרחוב והמשטרה החליטה להכיל את האירוע עד שלב מסוים. מדובר בשני פלגים חרדיים שחברו למפגן כוח: הפלג הירושלמי של הרב שמואל אוירבך, שמוביל את הקו המיליטנטי בסוגיית הגיוס, ומצד שני אנשי העדה החרדית בירושלים, שמחרימים את הבחירות, אנשי היישוב הישן.

"אני מברך את כל מי שהגיע להלחם על הדת והיהדות", אמר הרב אוירבך בעצרת. "אוי לנו שכך עשה לנו בימינו. פריצי עמך טועים. צריכים להתעורר ולעמוד על נפשנו ולא להיגרר. אוי לנו שצריכים להסביר ולבאר את הצרה שקמו פריצי עמך לקרר, שהם ככל הגויים ממש. כבר הגיעו לתוך בתי המדרשות, מנסים לגייס". אוירבך המשיך: "אוי לנו שכך עלתה בימינו. אלו הם דברים שהם עיקרי הדת שעל זה מסרנו את נפשנו בכל דור ודור. מי שחי אסור להשלים עם המציאות הזו".

"אין לנו חלק ונחלה בשלטון הכופרים", קראו המפגינים. "ראש הממשלה הראשון שאסור להזכיר את שמו, יימח שמו, אמר שתוך כמה שנים לא יישאר שטריימל אחד במאה שערים. אלפי בחורי הישיבות הם הנקמה!".

ביום ראשון האחרון חסמו עשרות צעירים חרדים כבישים באזור רמת-גן ובני-ברק במחאה על מעצרו של תלמיד ישיבה עריק. ההפגנות התמקדו בצומת ז'בוטינסקי פינת בן-גוריון ברמת-גן ורבי עקיבא בבני-ברק. 4 מפירי סדר נעצרו לאחר שהשתוללו במקום והפרו את הסדר הציבורי.

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988