יהיה בסדר: כל הפקקים והעדכונים מהכבישים בדרך לארוחה

יוצאים לארוחת החג ומפחדים לעמוד בפקקים? אתם לא לבד ■ כל העדכונים מהכבישים ברחבי הארץ שיעזרו לכם לבחור את הדרך הנכונה כדי להספיק לקרוא את כל ההגדה ■ חג שמח

פקק / צילום: אלון רון
פקק / צילום: אלון רון

שעות ספורות לקראת ליל הסדר, הישראלים הרבים שעושים דרכם אל ארוחות החג נאלצים להתמודד עם אתגר לא פחות מורכב ממציאת האפיקומן - הפקקים. כמדי שנה, גם הערב יבלו מאות אלפים במשך שעות בעומסי התנועה בדרך לסעודת החג המסורתית. בשל כך, משטרת ישראל מעדכנת על העומסים השונים ברחבי הארץ, כדי שתצליחו לבחור את הדרך הנוחה ביותר לארוחת החג.


ממוקד התנועה של משטרת ישראל נמסר על עומסים בצירים הבאים:

בצפון הארץ, ישנם עומסים בכביש 6 לצפון, ממחלף באקה ועד מחלף עירון; בכביש 2 לצפון, מג'אסר א-זרקא ועד זכרון יעקב; כביש 655 למזרח, ממחלף עירון ועד מי עמי; בכביש 70 לצפון, ממחלף עין תות ועד מחלף אליקים, מסומך ועד אבליים ומג'וליס עד כליל; בכביש 77 למזרח, מטוראען ועד לצומת גולני; ובכביש 87 למזרח עמוס מיהודיה ועד לקצרין.

במרכז עמוסים כביש 1 למערב, מגינות סחרוב ועד למחלף הראל, ומלטרון עד שער הגיא; כביש 2 לצפון ממחלף נתניה ועד מחלף אולגה; וכביש 44 לצפון, ממחלף העוגן ועד לחפר.

במקביל, מתגבר אגף התנועה של משטרת ישראל את כוחותיו בכבישים. "תקופת החג וחול המועד מתאפיינת בכמות נסועה גדולה המגבירה את הסיכון בכבישים, לפיכך, בתקופה זו יפעלו שוטרי ומתנדבי אגף התנועה בכוחות גלויים וסמויים על מנת לאכוף עבירות מסכנות חיים ועבירות בריונות כביש", מסרה המשטרה.

"במקביל אנו עושים מאמצים גדולים בכדי להקל על עומסי התנועה שיצטברו במהלך התקופה וזאת באמצעות אופנועים, ניידות ושוטרים בצמתים הראשיים אשר יכווינו את התנועה, מומלץ לציבור הנהגים להקדים את יציאתו ליעד בכדי להימנע מעומסי התנועה, יש לשמור על סבלנות ולהישמע להוראות השוטרים הנמצאים בהכוונות התנועה".

במד"א סיימו את ההיערכות לחג, תגברו כוחות ברחבי הארץ וקראו לציבור להגיע ולתרום דם, על מנת להתגבר על החוסר הצפוי במהלך ימי החג. מנכ"ל מד"א אלי בין ייחל לכך שהחג יעבור בשלום: "במד"א ערוכים לתת מענה לכל תרחיש אפשרי במהלך החג".

זמני החג והתחזית למחר:

כניסת החג: ירושלים: 18:29; תל-אביב: 18:44; חיפה: 18:36; באר-שבע: 18:46

יציאת החג : ירושלים: 19:43; תל-אביב: 19:45; חיפה: 19:45; באר-שבע: 19:45

בשעות הערב, כאילו במיוחד לקראת ליל הסדר - יהיה נעים בכל הארץ. מחר, ביום החג, יהיה חמים יותר ונוח לטיולים ולכל פעילות מחוץ לבית. ביום רביעי ייעשה שרבי ברוב חלקי הארץ, ישרור אובך ואף ייתכנו טפטופים. בחמישי יוסיף להיות חם, אבל גשם צפוי לרדת ברוב האזורים, עם רוחות חזקות ואובך

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988