גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

איי.די.אן מפסידה - ובעל השליטה אבי נחמיה נהנה מ-135 א' ש' בחודש

רון גוטלר ועופר ארדמן, בעלי מניות מיעוט בחברת הנדל"ן שנמצאת בשליטת נחמיה: "אין דרך אחרת לתאר זאת מאשר מצב הזוי"

אבי נחמיה / צילומים: יח"צ
אבי נחמיה / צילומים: יח"צ

איי.די.אן בהפסדי ענק, ובעל השליטה, אבי נחמיה, נהנה מ-135 אלף שקל בחודש

רון גוטלר ועופר ארדמן, בעלי מניות מיעוט בחברת הנדל"ן שנמצאת בשליטת נחמיה: "אין דרך אחרת לתאר זאת מאשר מצב הזוי"

למרות המצב הפיננסי המאתגר של חברת הנדל"ן איי.די.אן (ADN), עם הערת "עסק חי" בדוחותיה, מכירת נכסיה והפסד ענק של 114 מיליון שקל בסיכומה של 2016, בעל השליטה ומנכ"ל החברה, אבי נחמיה, ממשיך ליהנות משכר שמן של 135 אלף שקל בחודש צמוד למדד, ועלות העסקתו ב-2009 הגיעה ל-1.9 מיליון שקל.

עניין זה עורר בתקופה האחרונה את זעמם של רון גוטלר ועופר ארדמן, בעלי השליטה הקודמים בחברה, המחזיקים כיום בכ-20% ממניות איי.די.אן.

בימים האחרונים פרסמו השניים הודעת עמדה, שבה הם כותבים, בין היתר, כי "לא מובן כיצד דירקטוריון החברה מאפשר במצב הדברים האמור לבעל השליטה בחברה להמשיך ולהתנהל באופן שערורייתי, למשוך משכורת-עתק, לדרוש בונוס בגין רווחי עבר שנמחקו לחלוטין, לנהוג ברכב פאר על חשבון החברה ולהמשיך לשכור משרדים מפוארים אשר אין בהם כל שימוש. אין דרך אחרת לתאר זאת מאשר מצב הזוי".

עוד מציינים גוטלר וארדמן כי במצבה הנוכחי של החברה, "ברור לחלוטין כי הצעד המתבקש הוא פירוקה תוך חלוקת נכסי החברה הנותרים לבעלי מניותיה וסיום חובות הדיווח שלה. כל השתהות בנקיטת הליכים כאמור והשארתה של החברה במצב שבו היא נחשבת 'כתאגיד מדווח', על כל העלויות הכרוכות בכך, הוא בלתי מתקבל על הדעת ויביא את החברה במהרה לפשיטת רגל".

גוטלר וארדמן גם מביעים "חשש ממשי לגבי כישוריהם של דירקטורים חיצוניים, אשר נבחרו והומלצו על-ידי דירקטוריון החברה ובעל השליטה בחברה", ומדגישים את חשיבות פעילות הדירקטוריון בתקופה הנוכחית, "על-מנת למנוע מבעל השליטה להשתלט על נכסי החברה וכן לצורך חלוקת נכסי החברה באופן שוויוני".

השליטה באיי.די.אן נרכשה על-ידי נחמיה ורומן ירובי בסוף 2011, מידי גוטלר וארדמן, בהשקעה של כ-32 מיליון שקל, בעיקר באמצעות הקצאת מניות. כיום מחזיקים נחמיה וירובי בכ-61% ממניות החברה, הנסחרת בשווי של 11 מיליון שקל, אחרי שבשנה האחרונה איבדה קרוב ל-60% מערכה.

כאמור, בנובמבר האחרון מכרה איי.די.אן את החזקותיה בארבעת נכסי הנדל"ן המניב שהיו לה בגרמניה ובצרפת, ובסיכום שנתי סבלה מירידת ערך של הנכסים בהיקף של קרוב ל-60 מיליון שקל, נוסף על הפסד של יותר מ-70 מיליון שקל שרשמה מחילוט שנעשה לנכסים שלה על-ידי הגורם המממן.

אבי נחמיה / צילומים: יח"צ

נדל"ן, רפואה ושעה היסטורית

מדוע בהשקת מתחם הרופאים היו הרבה חפירות?

אמש (ב') התקבצו יחד ברמת החייל בתל-אביב רופאים בכירים, יזמי נדל"ן ואנשי עסקים. המטרה: השקת מתחם הרופאים החדש "הברזל 11".

וגם אלמנט ארכיאולוגי היה שם: ברוך חדד, בעלי חברת הבנייה עומר הנדסה, הזכיר לנוכחים כי בניית המתחם הופסקה לאחר שבמהלך עבודת חפירת החניונים התגלתה במקום אבן ביזנטית מבאר קדומה, שגילה הוערך בכ-1,400 שנה. בהמשך חודשה עבודת הבנייה לאחר הפסקה של כמה חודשים, שבמהלכם התקבל אישור רשות העתיקות להעתיק את הבאר לקיסריה.

אפרופו היסטוריה - בעומר הנדסה הזכירו גם כי החברה היתה זו שבנתה בשנות ה-80 את משרדי סמל"ת, והיא גם זו שהרסה את המבנה לטובת הקמת מתחם הרופאים.

הגיעו והתרשמו: פרופ' שלמה משיח; ד"ר יורם וולף, יו"ר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית; פרופ' דן פליס; פרופ' אריאל פינקלשטיין; פרופ' עדה קסלר; ד"ר מרינה לנדאו; וגם מארגני קבוצת הרכישה של הרופאים, בהם קלמן סופרין, בעלי קבוצת סופרין; האחים רוני ויואל וייס, בעלי קבוצת וייס (לשעבר בעלי קמור מוטורס יבואנית BMW), כאשר קים וייס, בתו של רוני וייס, הייתה אמונה על ההפקה; האדריכל עמי מור ממשרד יסקי מור סיון, מתכנני הפרויקט; חבר הכנסת לשעבר אופיר פז פינס, שרכש נכסים במתחם; אורי וילד, מנכ"ל קבוצת האנרגיה אדלטק; דודי כהן, מפכ"ל המשטרה לשעבר; עורכי הדין אמיר חן ושי עדולם ממשרד פישר-בכר-חן-וול-אוריון; צחי סופרין, מנכ"ל קבוצת סופרין; סמנכ"ל הקבוצה, ערן לב; ואחרים.

רוני וייס, שלמה משיח, קלמן סופרין ויואל וייס / צילום: טל מנור

התקווה הישראלית

מי מאמין שיש סטארט-אפים בישראל שדינם שלא להירכש?

עשרות משקיעים מישראל ומחו"ל הגיעו הבוקר (ג') למלון ריץ קרלטון הרצליה, שם התקיים כנס הטכנולוגיה השנתי TECH TREK של בנק ג'פריז, חברת הבנקאות האמריקאית להשקעות גלובליות, בשיתוף לידר שוקי הון, הברוקראז' המייצג את ג'פריז בישראל.

המארחים - נתי גינור, ראש השוק הישראלי בג'פריז; שי בן-יקר, מנכ"ל לידר שוקי הון; ואלון גלזר, סמנכ"ל המחקר - קיבלו את הבאים לכנס, שנערך זו הפעם השלישית ומפגיש בין משקיעים לבין בכירים בחברות ציבוריות מובילות כמו גם חברות פרטיות מתחום ההיי-טק והטכנולוגיה.

הגיעו ונשאו דברים: ביל בריידי, סגן יו"ר ג'פריז וראש הקבוצה הטכנולוגית; דיויד זרבוס, אסטרטג ראשי; ומאט פולץ, ראש תחום האקוויטי.

עוד עלו לבמה: נבות וולק, מנכ"ל מיקרוסופט ונצ'רס ישראל; תומר בר-זאב, מנכ"ל איירון סורס; האנג'ל טל ברנח, מייסד קרן דיסרפטיב; ואייל וולדמן, מנכ"ל ומייסד מלאנוקס.

ברנח ריאיין בכנס את אדם פישר מקרן בסמר ואת סקוט טובין מבאטרי וונצ'ר ושאל אותם מה קרנות הון סיכון מארה"ב מחפשות בישראל. לדבריהם, כיום הסטארט-אפ ניישן מציעה חדשנות במחיר תחרותי יותר מאשר ארה"ב, כמו גם אפשרויות לצמוח ללא הצורך להירכש.

מאט פולץ, שי בן יקר ונתי גינור / צילום: רונן מחלב

פיקוח, תחרות ורגולציה בענף הבנקאות

ד"ר חדוה בר, המפקחת על הבנקים, תשתתף בוועידת שוק ההון 2017 של "גלובס". בר תתארח לשיחה 1:1 עם עירית אבישר, כתבת הבנקים ושוק ההון ב"גלובס", שבה הן ישוחחו על התחרות בענף הבנקאות, על הלחץ מצד הכנסת להגברת הרגולציה על הבנקים, ועל שוק האשראי הקמעוני ביום שאחרי חוק שטרום.

ועידת שוק ההון 2017 Capital Markets, שתתקיים ביום שלישי, 13 ביוני 2017, היא הפלטפורמה המקצועית לניתוח האתגרים העומדים בפני המגזרים הפיננסי והעסקי. הוועידה תארח אנשי עסקים וממשל, מנהלים בכירים, מנהלי השקעות, בעלי שליטה בחברות וכן יזמים ומשקיעים במגוון תחומים, לרבות חדשנות פיננסית טכנולוגית.

ד"ר חדוה בר / צילום: תמר מצפי

עוד כתבות

שוקי אברמוביץ  / צילום: איל יצהר

בדרך לעוד חברת פינטק: שוקי אברמוביץ' מונה ליו"ר גליליאו טק

אברמוביץ', פעיל ותיק בשוק ההון, יחליף בתפקיד היו"ר את שלומי טופז, בעל השליטה ומנכ"ל גליליאו טק ● השלד הבורסאי, שנסחר כיום בשווי שוק של כ-13 מיליון שקל, הסב באחרונה את תחום פעילותו ממיחזור פסולת לטכנולוגיה פיננסית

בניין ג'רוזלם פוסט בירושלים / צילום: איל יצהר, גלובס

"מטעה צרכנים": הרשות להגנת הצרכן קונסת את ג'רוזלם פוסט

הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן הודיעה לחברת ג'רוזלם פוסט על כוונתה להטיל עליה עיצום כספי של כ-400 אלף שקל ● ג'רוזלם פוסט הסתירה מצרכנים את תנאי הביטול של קורס אנגלית, שרכשו באלפי שקלים

השקות מרובות של שירותים פיננסיים מטעם ענקיות הטכנולוגיה / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

חשבון עו"ש בגוגל? מה ענקיות הטק יעשו עם המידע הפיננסי שלנו

על אף שענקיות הטכנולוגיה זוכות ליחס מחמיר וחשדנות מצד רגולטורים, הן לא מהססות להיכנס לתחום הפיננסי, שיאפשר להן להפיק תובנות נוספות ורגישות על המשתמשים ויסייע להן להמשיך לבצר את מעמדן

מבט אווירי על מתחם הבורסה ברמת גן / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

בדרך למנהטן: תוכנית הענק שמבקשת לשלש את מתחם הבורסה ברמת גן

תוכנית ענק שנבחנת בוועדה המחוזית מבקשת לשלש את מתחם הבורסה • החיבור התחבורתי אמנם מצוין, אבל הרחובות הצרים אינם מעודדים הליכה ומעלים סימני שאלה בנוגע לאטרקטיביות של האזור

גבול ישראל-סוריה ברמת הגולן / צילום: איל יצהר

דובר צה"ל: ארבע רקטות שוגרו מסוריה לישראל ויורטו

זוהו 4 שיגורים משטח סוריה לעבר ישראל שיורטו ע"י כיפת ברזל ● ככל הנראה לא היו נפילות בשטח ישראל ● תושבים באצבע הגליל דיווחו על שמיעת קולות נפץ ● סוכנות ידיעות סורית דיווחה במקביל על פיצוץ ליד דמשק

בצלאל סמוטריץ' / צילום: שלומי יוסף

סמוטריץ': "נסגור אחת ממסילות הרכבת בנתיבי איילון למשך שישה שבועות"

זאת לצורך ביצוע עבודות חשמול הרכבת ● עוד אמר סמוטריץ' ש"אם נעבוד רק בלילות, ייקח שנה וחצי לסיים את הפרויקט" ● "אנחנו נערכים לכך שיהיו רכבות שיבוטלו. תהיה התקוממות. לי יש את האומץ ואני אצטרך ואבקש את הגיבוי שלכם" ● כשנשאל לגבי עבודות בשבת אמר "אם אפשר שלא - אז לא"

הפגנת יוצאי אתיופיה  / צילום: מאיר המאירי

השוטר שירה למוות בסלומון טקה יואשם בגרימת מוות ברשלנות

כך הודיע היום מח"ש לבני משפחתו של טקה ז"ל, שציפו כי השוטר יואשם בהריגה וקיבלו את ההחלטה במורת-רוח ● הירי בטקה, שהתרחש בסוף יוני, הצית מחאה נרחבת של יוצאי אתיופיה נגד המשטרה בכל רחבי הארץ

אליזבת וורן  / צילום:   Shutterstock

וורן: "מאמץ אידיאולוגי בוטה של ממשל טראמפ להסיח את הדעת מכשלונותיו במזה"ת"

המתמודדים הדמוקרטים המובילים במירוץ לנשיאות ממחזרים עמדות ותיקות ● וורן: "עוד ניסיון אידיאולוגי בוטה של ממשל טראמפ כדי להסיח הדעת מכשלונותיו במזה"ת" ● ביידן: "הצהרת פומפיאו פוגעת בדיפלומטיה ומרחיקה אותנו מפתרון של שתי מדינות" ● אייפ"ק: אין לנו עמדה בסוגיית ההתנחלויות

 סוחרים בבורסתNYSE/  צילום: רויטרס  .rendan McDermid

החוזים מצביעים על שיא נוסף בוול סטריט; הום דיפו צוללת בטרום-מסחר לאחר הנמכת תחזיות

הום דיפו עקפה את תחזית הרווח למניה בסנט אחד, אך לא עמדה בתחזית ההכנסות ● עיני המשקיעים נשואות לחדשות נוספות לגבי שיחות הסחר ● נעילה מעורבת בבורסות אסיה: מדד הניקיי היפני איבד 0.5% הבוקר, שנחאי עלתה ב-0.85% והבורסה בהונג קונג קפצה ב-1.5%

סין / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

החזית הפנימית של סין באסיה: מלחמת הסחר היא לא רק מול ארה"ב

תשומת הלב במלחמת הסחר ממוקדת בארה"ב ובסין, אולם מלבדן יש שחקנים חשובים אחרים, שהתגובה שלהם תעצב את קווי האספקה של הכלכלה הגלובלית

אפי נוה צילום: איל יצהר

התנועה לחופש המידע תומכת באפי נוה: "ביהמ"ש פוגע בזכויות הנאשמים לקבל מידע"

התנועה מבקשת להצטרף לעתירה בג"ץ שהגישו אפי נוה וזוגתו נגד ההחלטה שלא למסור להם מידע שלטענתם יכול לבסס את טענתם לאכיפה בררנית • לטענת התנועה, "מדובר בתקלה חמורה שמתרחשת בעידוד המדינה"

פארק העסקים ביקום / צילום: תמר מצפי

ביי ביי פישמן: קרן JTLV של עמיר בירם תרכוש 50% מפארק העסקים בקיבוץ יקום

תמורת העסקה מגיעה ל-250 מיליון שקל ● לאחרונה מימש קיבוץ יקום אופציה להעמיד את מניות קבוצת מבני תעשיה בפארק העסקים יורופארק למכירה ● למרות מיקומו האטרקטיבי סובל יורופארק מתפוסה ממוצעת של פחות מ–70% עקב נטישת דיירי עוגן ● העסקה תניב למבני תעשיה רווח של כ–70 מיליון שקל

יאיר לפיד/ צילום:  Shutterstock  א.ס.א.פ קריאטיב

לפיד: "דברי נתניהו על הערבים הם גזענות בלתי נסלחת"

ח"כ יאיר לפיד בישיבה של סיעת כחול לבן: "אם יקרה משהו למי מהיושבים פה בחדר, שיידע שזה ביבי. הוא מוביל לאלימות" ● יו"ר כחול לבן בני גנץ: ניהול מו"מ פוליטי אל מול הליכוד "שקול לדיבור עם הקיר"

בוריס ג'ונסון ותרזה מי. יש חיים אחרי הברקזיט / צילום: רויטרס, עיבוד תמונה: טלי בוגדנובסקי

השוק מתחיל להסתכל באופטימיות על היום שאחרי הברקזיט

ההחלטה על היפרדות מהאיחוד האירופי גרמה למשקיעים הגלובליים להקטין את חשיפתם לשוק הבריטי בכ-14 מיליארד ליש"ט ● לאחרונה החלו לבצבץ ניצני אופטימיות זהירה וקולות "שוריים" חלשים בשווקים ● המחנה האופטימי מביט מעבר לאופק ההסכם,  והזרקור עובר לאיטו לעיסוק במרוויחים האפשריים

פדריקה מוגריני / צילום: פרנציסיוב וולסצ'רטס, רויטרס

האיחוד האירופי בתגובה להצהרת פומפיאו: "ההתנחלויות בלתי חוקיות"

שרת החוץ של האיחוד האירופי פדריקה מוגריני פרסמה הערב כי "עמדת האיחוד האירופי לגבי מדיניות ההתנחלויות בשטח הפלסטיני נשארת ללא שינוי" ● "האיחוד האירופי קורא לישראל לחדול ממדיניות ההתנחלויות"

קיילי ג'נר / צילום: שאטרסטוק

קיילי ג'נר מוכרת 51% מחברת הקוסמטיקה שלה ב-600 מיליון דולר

ענקית היופי והטיפוח קוטי היא הרוכשת של Kylie Cosmetics ● ג'נר, שהקימה את החברה ב-2015, תמשיך להוביל את הפעילות הקריאייטיבית

נתיבות / צילום: איל יצהר

בית המשפט ביטל את תוכנית הותמ"ל בנתיבות: "כאוס תכנוני"

התוכנית שנדחתה ממוקמת בחלקה המערבי של העיר נתיבות וממזרח לנחל בוהו ● טענת העותרים העיקרית היא שסוגיית גבולותיה המוניציפליים של נתיבות נדונה כבר כמה פעמים בוועדת הגבולות של משרד הפנים, ובקשותיה להרחיב את שטחה נדחו

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החוץ האמריקאי מייק פומפיאו / צילום: ג'ים יאנג, רויטרס

מזכיר המדינה האמריקאי פומפיאו: "ההתנחלויות לא מפרות את החוק הבינלאומי"

כתגובה להחלטת בית הדין האירופי לסמן מוצרים המיוצרים בהתנחלויות, מייק פומפיאו הודיע היום כי ארה"ב מרככת את עמדתה ביחס להתנחלויות ישראליות בגדה המערבית ● מועצת הביטחון של האו"ם תתכנס ברביעי הקרוב לדיון בעקבות הצהרת ארה"ב

מימין לשמאל: בירנצוייג, מנכ"ל וייסייטס, שייר, סמנכ"ל פיתוח עסקי, פולק, מדען ראשי, רוטשילד, סמנכ"ל מוצרים, עכאוי, סמנכ"ל טכנולוגיות / צילום: רוית תורקיה

סטארט-אפ הווידאו-אנליטיקס ויסייטס גייס 10 מיליון דולר

החברה הוקמה ב-2015 ומעסיקה 15 עובדים במשרדיה בת"א ● המערכת שפיתחה ויסייטס מסוגלת לזהות התנהגויות של אנשים מקטעי וידאו ולהתריע על אירועים חריגים כמו קטטות רחוב

גיל שפירא, מנהל השקעות ראשי (CIO) של חברת eToro  / צילום: גיא חמוי, יח"צ

מחזקת את ניהול ההשקעות: eToro מינתה את גיל שפירא ל-CIO

פלטפורמת המסחר במניות ובמטבעות דיגיטליים שמובילים האחים יוני ורונן אסיא, הכריזה על הוספת תפקיד ניהולי חדש ● שפירא, לשעבר מנכ"ל חברת תעודות הסל של פסגות, יהיה אחראי על ניהול ההשקעות במניות ועל פעילות האנליסטים בחברה