כנופיית אזרחים זרים נכנסה לישראל כדי לבצע גניבות ועוקצים

נעצרה אזרחית קולמביה החשודה שיחד עם נוספים פעלה בשיטה מתוחכמת וגנבה עשרות אלפי שקלים מאזרחים תמימים בישראל

ניידת משטרה / צלם: תמר מצפי
ניידת משטרה / צלם: תמר מצפי

המשטרה עצרה היום (ב') אזרחית קולמביה החשודה שיחד עם נוספים פעלה בשיטה מתוחכמת וגנבה עשרות אלפי שקלים מאזרחים.

לדברי המשטרה, ראשיתה של החקירה באירוע מלפני מספר ימים לפיו תושב מזרח ירושלים העובד כמנהל עבודה, הגיע לסניף בנק במרכז העיר ופדה משכורות עובדיו בסך של כ-40 אלף שקל במזומן שהיו מיועדים לתשלום לעובדים. מנהל העבודה יצא מסניף הבנק כשהכסף בידו והלך לחניה שם נכנס למכוניתו. בדיוק באותו הזמן ניגשה אליו החשודה ובשפה העברית פנתה אליו ואמרה לו שנפל לו כסף ליד רכבו.

בעודו יוצא מהרכב ומחפש את אשר טענה, הבחין כי השקית עם כספו נעלמה מרכבו והצעירה נמלטה מהמקום. מנהל העבודה החל לנסוע ברכבו לכיון היציאה מהחניה והבחין ברחוב סמוך בחשודה. בשלב זה דיווח למשטרה וכוח משטרה שהגיע תוך זמן קצר עצר את החשודה אשר הובאה לחקירה בתחנת לב הבירה.

חקירת המשטרה חשפה כי החשודה, עפ"י החשד, פעלה יחד עם נוספים כחלק ממערך מאורגן ומתוכנן של זרים שהגיעו במיוחד לישראל על מנת לבצע גניבות כספים בצורה מתוחכמת.

החשודה, אזרחית מקולמביה כבת 24, נכנסה לישראל דרך אחד המעברים בדרום הארץ באמצעות דרכון מזויף, שהתה בישראל יחד עם עוד שני אזרחים קולמביאנים, שעפ"י החשד, תיכננו בקפידה את מעשי הגניבה המתוחכמים תוך איתור הקורבנות, תצפית, המתנה, ביצוע היסח דעת באמצעות החשודה והימלטות מהמקום.

עוד עלה מהחקירה כי שני החשודים הנוספים נמלטו מישראל במועד הסמוך למעצרה של החשודה והמשטרה פועלת בשיתוף יחידת האינטרפול לאיתורם.

החשודה שנחקרה בגין התחזות, שימוש במסמך מזויף, גניבה ושהיה בלתי חוקית, היום תובא לדיון נוסף בהארכת מעצרה בית המשפט.

מהמשטרה נמסר כי ככל שעולה מהחקירה ניכר שמדובר בכנופיה של אזרחים זרים שנכנסו לישראל שלא כדין במטרה לבצע גניבות ו'עוקצים' של אזרחים תמימים.

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא דין וחשבון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988