תיק המתנות של נתניהו: "האישום בשוחד עדיין על השולחן"

בכירים באגף החקירות מבהירים כי למרות שעוצמת הראיות באישום השוחד נגד רה"מ בתיק 1000 היא בינונית בלבד, החשד עדיין נחקר ■ עוד טוענים הבכירים כי בניגוד לאישום השוחד - הראיות באישום המירמה והפרת האמונים הן חד-משמעיות

בנימין נתניהו וג'יימס פאקר/צילום: אמיל סלמן-הארץ ורויטרס
בנימין נתניהו וג'יימס פאקר/צילום: אמיל סלמן-הארץ ורויטרס

לאחר שבשבוע האחרון נחשף בחדשות 2 על התקדמות בחקירת תיק 1000, פרשת המתנות, הערב (ו') נחשף כי בכירים באגף החקירות מבהירים כי עדיין מדובר בחקירת התיק כתיק שוחד. "האישום בשוחד עדיין על שולחן, לא ירד מהשולחן והחקירה נמשכת", אומרים הגורמים.

בשבועות האחרונים מתקיימות ישיבות אינטנסיביות בתיק 1000. עוצמת הראיות בעניין השוחד כרגע הוא בינוני, ולכן ייתכן כי בסיום החקירה מרכז הכובד של התיק יתרכז דווקא בסעיף של מירמה והפרת אמונים, שם אומרים הבכירים שאין שאלה, ויש ראיות חד-משמעיות.

לפני 3 ימים נחשף בחדשות 2 כי מסתמנת התקדמות בחקירת תיק 1000, וכי המיליארד האוסטרלי ג'יימס פאקר ייחקר כבר בימים הקרובים, אך המועד המדויק טרם נקבע. כמו כן יתבצע חיקור דין של אדם אחד נוסף בלבד, כשכל יתר חיקורי הדין בוטלו.

בשבועות האחרונים העידו 11 עדים נוספים בפרשה, ובמשרד המשפטים התקבלה החלטה שלא יוגש כתב אישום על חוק המתנות, אלא רק באירועים ומקרים בהם פעל ראש הממשלה נתניהו בניגוד עניינים. הפרקליטים ליאת בן-ארי ויונתן תדמור הצליחו לאתר אינטרסים של נותני המתנות, אינטרסים אותם לא ניתן להגדיר כ"מתנות בין חברים" וכן חשד לפעילותו של נתניהו בניגוד עניינים לכאורה.

במסגרת עדותו במשטרה, טען נתניהו כי "עזרתי רק עבור למי שפעל עבור ביטחון ישראל, לכן להבדיל עזרתי גם למאיר דגן שהיה יריבי". עוד חוקרת המשטרה את העזרה שהעניק ראש הממשלה במתן הויזה לארנון מילצ'ן, כשכל השלמות החקירה נועדו לבסס פעילות בניגוד עניינים חריף.

לפני כ-3 שבועות התייחס פרקליט המדינה, עו"ד שי ניצן, לחקירה ואמר כי אמנם לא מדובר ביום-יומיים, אך הוא מקווה שלא מדובר בעוד חודשים ארוכים. "הלוואי שאפשר היה לסיים את החקירה יותר מהר", אמר באירוע משפטי בירושלים.

"בגלל שמדובר בראש הממשלה, אנחנו תפקידנו ללוות את החקירה, היועץ המשפטי לממשלה באופן אישי ואני באופן אישי", הוסיף ניצן. "אנחנו קיימנו עשרות פגישות כדי לראות את התקדמות החקירה, אבל צריך להבין שבחקירות כאלה מצד אחד אתה רוצה להתקדם כמה שיותר מהר, ומצד שני אתה לא יכול להשאיר אבנים לא הפוכות".

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא דין וחשבון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988