עו"ד גבי מיכאלי ושות׳: מוביל בהתחדשות עירונית / מדד גלובס מדלן 2016

המדד, שיתוף פעולה בין "גלובס" ואתר מדלן, מעניק מידע אובייקטיבי אודות מומחים בתחום ומידע עדכני אודות עולם התמ"א 38 ופינוי בינוי

המדד להתחדשות עירונית 2016
המדד להתחדשות עירונית 2016

עם קילומטראז' של כמעט ארבעים שנה בתחום המקרקעין, עו"ד גבי מיכאלי היה נוכח פעיל בהיווצרותם של פתרונות עסקיים ורעיונות מקוריים ליזמות אקטיבית בנדל"ן המקומי. חלקן של אותן יוזמות התחיל בקול תרועה רמה, אך נעלם כלא היה בשטח, חלקן איבדו מעט כיוון לאורך הדרך, וחלקן פה כדי להישאר - דוגמת ההתחדשות העירונית, לתפיסת מיכאלי.

"ההתחדשות העירונית מהווה פתרון של ‭ win win‬ ‭ ,"situation‬מסביר מיכאלי, מייסד משרד עורכי הדין גבי מיכאלי, נירה אשכנזי ושות', הפועל ברוב תחומי המקרקעין ומלווה כיום כ-‭15‬ פרויקטים של תמ"א ‭ ,38‬ לעיתים כמייצג הדיירים ולעיתים מצד היזם. "לכל הצדדים המעורבים יש יותר מה להרוויח מאשר להפסיד, אך בניגוד לפתרונות אחרים בשוק, בהם רק צד אחד היה חשוף לסיכון, במקרה הזה הסיכון מתחלק באופן נכון בין כולם".

אותו 'פתרון אחר' עליו מדבר מיכאלי הינו קבוצות הרכישה, שהיו במוקדן של פרשיות בתקשורת בעת האחרונה שהציגו אותן באור שלילי. לדבריו, הוא כבר מזמן הבין שהתחום הזה הולך "למקום לא טוב". "הרעיון המקורי היה מצוין, ובתחילת הדרך תמכתי בפעילות זו, שכן הרציונל של התאגדות מספר אנשים תוך ניסיון לחתוך בעלויות שיווק, מיסוי ומימון, ולחסוך את הרווח היזמי - הוא נכון", הוא מסביר. "די מהר, קבוצות הרכישה הפכו להיות מאורגנות על ידי אנשים שעבורם הרווח מובטח בלי כל קשר לפרויקט עצמו, והסיכון נפל אך ורק על חברי הקבוצה, אם בקשר לעלויות הפרויקט המשליכות על המחיר הסופי, מועדי ביצוע, ערבויות, ועוד נקודות בלתי פתורות".

לעמוד החברה באתר המדד להתחדשות עירונית>>

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988