תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

עו״ד אילן הלוי, נוטריון ומגשר: מוביל בהתחדשות עירונית/ מדד גלובס מדלן 2016

המדד, שיתוף פעולה בין "גלובס" ואתר מדלן, מעניק מידע אובייקטיבי אודות מומחים בתחום ומידע עדכני אודות עולם התמ"א 38 ופינוי בינוי

המדד להתחדשות עירונית 2016
המדד להתחדשות עירונית 2016

"כיום, לא להיות בתחום תמ"א ‭ - 38‬ משמעו לא להיות בתחום הנדל"ן", אומר עו"ד אילן הלוי, אשר לו ניסיון של כ-‭25‬ שנה בענף הנדל"ן, במהלכן ליווה עסקאות מגוונות, הן בצד המשפטי והן בצד הניהולי. הלוי גורס כי תחום ההתחדשות העירונית יצר מהפכה של ממש, לא רק בהיבט הנדל"ני כי אם גם בהיבט החברתי. "התחום הפך למעשה את כל בעלי הדירות בעלות פוטנציאל ההשבחה ליזמים של ממש.

זו מתנה שנתנה המדינה לתושביה, כשהעניקה להם זכויות יש מאין, והם הפכו לפתע לבעלי דירות עם זכויות בנייה נוספות. כעת עליהם לדעת איך להפוך את המתנה לערך, קרי לתרגם אותה לפרויקטים של תמ"א ‭ ."38 ‬ העובדה שבעקבות תמ"א ‭ 38‬ הפך הדייר הלכה למעשה למעין יזם נדל"ן, החדירה בו לדברי הלוי "תחושה של כוח מחד, ומצד שני חשש, בעיקר בשל היעדר ידע ואינפורמציה מספיקים".

בשל כך, גורס הלוי, טוב יעשו דיירי הבניין המתחדש אם יכניסו לתמונה עו"ד עוד בטרם נבחר היזם. "עו"ד צריך להיות שם מההתחלה, על מנת לכוון את הדיירים למו"מ נכון. בסופו של יום היזמים הרציניים יגישו הצעות דומות. החשיבות של עורך הדין היא להדגיש בפני בעלי הדירות את הניואנסים הקטנים, ליידע אותם בזכויותיהם ולהתוות את דרך ההתנהלות הנכונה".

לעמוד החברה באתר המדד להתחדשות עירונית>>

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988