חיפוש ב
כתבות
ני"ע
חפש
ראשיפורטל פיננסיכל הכותרותשוק ההוןבארץגלובלי ושוקי עולםנדל''ן ותשתיותנתח שוק וצרכנותדין וחשבוןגלובס טקדעותמגזין Gליידי גלובסהמשרוקית מדד התחדשות עירונית 2017 עוה"ד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, צדרבוים SRFF: מוביל בהתחדשות עירונית / מדד גלובס מדלן 2016
תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

עוה"ד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, צדרבוים SRFF: מוביל בהתחדשות עירונית / מדד גלובס מדלן 2016

המדד, שיתוף פעולה בין "גלובס" ואתר מדלן, מעניק מידע אובייקטיבי אודות מומחים בתחום ומידע עדכני אודות עולם התמ"א 38 ופינוי בינוי

המדד להתחדשות עירונית 2016
המדד להתחדשות עירונית 2016

משרד עורכי הדין דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, צדרבוים & ‭ SRFF‬ הוא מהמשרדים המובילים והבולטים בארץ בתחומי המס, שוק ההון, נדל"ן, היי טק וליטיגציה אזרחית. המשרד הוקם ב-‭1997‬ בידי עורכי הדין ירון טיקוצקי ואלי דורון, והתרחב גם באמצעות מיזוגים עם משרדים נוספים. במשרד צוות משפטי המורכב מלמעלה מ-‭70‬ עורכי דין, רואי חשבון וכלכלנים, וביניהם משפטנים בכירים יוצאי משרד המשפטים, נציבות מס הכנסה ורשויות המס.

למשרד פעילות ענפה בתחום הנדל"ן והוא מייצג חברות יזמיות גדולות וקטנות, ובעלי קרקעות באזור המרכז במיוחד. מזה כעשר שנים המשרד פעיל מאוד בתחום תוכניות התמ"א ‭ 38‬(הריסה ובינוי בעיקר) ותוכניות גדולות של פינוי בינוי. המשרד מלווה כיום כ-‭15‬ מתחמי פינוי בינוי גדולים ומעל ‭ 120‬ פרויקטים לפי תמ"א ‭ 38‬(רובם כאמור מסוג הריסה ובנייה מחדש).

הפרויקט הראשון במסגרת התחדשות עירונית שבו עסק המשרד היה תוכנית פינוי ובינוי שאושרה ב-‭2005‬ באזור הקריות, שבו כ-‭200‬ דיירים. במקום ייבנו כ-‭1,000‬ יחידות דיור חדשות. "אז עדיין נדרשנו לתוכניות מתאר מפורטות, דבר שאינו נדרש כיום", מסביר עו"ד טיקוצקי את התהליך הארוך שעבר הפרויקט מאז. כיום יש בצבר העבודות של המשרד (פרויקטים שהסתיימו, בתכנון ובבנייה) למעלה מ-‭4,000‬ יחידות דיור.

רוב הפעילות של המשרד בתחום ההתחדשות העירונית היא באזור המרכז, אולם המשרד מטפל בפרויקטים לא מעטים גם באזור חיפה, שם מנהל המשרד סניף גדול ומוביל בעיר. לדברי עו"ד טיקוצקי, למשרד יש שני ערכים מוספים משמעותיים בפרויקטים מסוג התחדשות עירונית (תמ"א ‭ 38‬ ופינוי בינוי):

הראשון - הוא ההבנה הנרחבת והייחודית שלהם בתחום המיסוי של פרויקטים אלה: "יזם לוקח על עצמו בפרויקטים אלה תשלומי מסים שונים של הדיירים. למשל, בפרויקט שבו יש לדייר דירות נוספות מחוץ לפרויקט, או יותר מדירה אחת בפרויקט. במקרה כזה אנחנו מכוונים לכך, במו"מ עם אותו דייר, שההקלות והזכאויות במס המגיעות לו ינוצלו בפרויקט זה לטובת היזם, שהרי הוא זה שנושא בעלויות", מסביר עו"ד טיקוצקי.

לעמוד החברה באתר המדד להתחדשות עירונית>>

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988