גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

אחרי בטר פלייס: שי אגסי מלמד את הסינים על עליות ומורדות

וגם: יגאל דמרי רוכש מניות י.ח דמרי ביותר ממיליון שקל; ורוחה לוין מתמנה לדח"צית בנייר חדרה

שי אגסי וג'ון ליאו/ צילום: הכשרת מנהלים, הבינתחומי
שי אגסי וג'ון ליאו/ צילום: הכשרת מנהלים, הבינתחומי

יגאל דמרי מאמין בעצמו

רכש מניות י.ח דמרי ביותר ממיליון שקל

בעוד גל בעלי העניין והשליטה בחברות הבורסאיות המממשים נתחים מהחזקותיהם בחודשים האחרונים הולך ומתגבר, יגאל דמרי, בעל השליטה ומנכ"ל חברת הנדל"ן י.ח דמרי, רכש בשבועות האחרונים בכמה הזדמנויות ממניות החברה בהשקעה כוללת של יותר ממיליון שקל.

הרכישות שביצע דמרי נעשו לפי מחירי מניה בטווח של כ-59-61 שקל - דומה למחירה הנוכחי המתקרב ל-60 שקל ומשקף לחברה שווי של קרוב ל-1.1 מיליארד שקל.

הרכישות נעשות אחרי עלייה של יותר מ-30% שנרשמה במניית החברה בשנה האחרונה, המשקפת להחזקותיו של דמרי, העומדות על קצת יותר מ-66% מהונה, שווי של יותר מ-700 מיליון שקל.

עיקר פעילותה של דמרי מתמקדת בבנייה למגורים וייזום פרויקטים, ואת הרבעון הראשון של השנה היא סיכמה עם עלייה של יותר מ-40% בהכנסותיה, שהגיעו ל-218 מיליון שקל, ועם רווח נקי של כ-17 מיליון שקל, לעומת הפסד של כ-4 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

יגאל דמרי / צילום: איל יצהר

מנדל"ן לנייר: רוחה לוין מונתה לדח"צית בנייר חדרה

פרשה לפני כחצי שנה מתפקיד מנכ"לית גזית גלוב, ככל הנראה על רקע מעורבות בעלי השליטה

כחצי שנה לאחר שרחל (רוחה) לוין סיימה את תפקידה כמנכ"לית ענקית הנדל"ן המניב גזית גלוב, חברת התעשייה נייר חדרה מינתה אותה לתפקיד דירקטורית חיצונית (דח"צית) בחברה.

לוין (51) מונתה לשמש כמנכ"לית גזית גלוב בספטמבר 2015, ובנובמבר 2016 הודיעה במפתיע כי היא עוזבת את התפקיד, ככל הידוע על רקע המעורבות הגדולה של צמד בעלי השליטה בקבוצה - חיים כצמן ודורי סגל - בניהול היומיומי של המהלכים בגזית גלוב. מי שהחליף אותה בתפקיד הוא סגל.

עלות העסקתה בגזית גלוב ב-2016 חצתה רף של 15 מיליון שקל, בין היתר בהשפעת תגמולים חד-פעמיים, והפכה אותה לשיאנית השכר מבין המנהלות הנשים בבורסה לאותה שנה.

לוין הצטרפה לקבוצת גזית גלוב לפני כ-9 שנים, מתוכן שימשה במשך כ-6 שנים כמנכ"לית החברה-הבת אטריום, הפועלת במדינות מזרח-מרכז אירופה.

גזית גלוב עוסקת ברכישה, בפיתוח ובניהול של מרכזים מסחריים מעוגני סופרמרקטים ברחבי העולם, עם התמקדות באזורים אורבניים צומחים. נייר חדרה, הנמצאת בשליטת קרן פימי של ישי דוידי, עוסקת בייצור ושיווק נייר כתיבה והדפסה, אריזות קרטון ואיסוף ועיבוד פסולת נייר.

השר איוב קרא ידבר על התחרות

שר התקשורת איוב קרא ישתתף בוועידת MAD 2017 של "גלובס". השר ידבר בוועידה על הגברת התחרות בשוק השידורים, הוזלת עלויות בשוק התקשורת ועל תהליך הצעדת חברת דואר ישראל לעידן הסחר המקוון.

ועידת MAD 2017 של "גלובס" תתקיים ביום רביעי, 12 ביולי, במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל-אביב. הוועידה תשים השנה במרכז את הטרנספורמציה על כל השלכותיה ותארח דוברים ומומחים בולטים העוסקים בשיווק, מיתוג, חדשנות, פרסום ודיגיטל, מהעולם ומישראל.

איוב קרא / צילום: אריאל ירוזולימסקי

שי אגסי מלמד את הסינים על עליות ומורדות

מי עוד פגשו את חברי הנהלת ענקית הסחר האלקטרוני?

בזמן שכולם היו עסוקים בביקורו הממלכתי של נרנדרה מודי, ראש ממשלת הודו, הגיעה לישראל בשבוע שעבר משלחת נוספת מהמזרח, הפעם מסין.

כל 50 חברי ההנהלה של חברת המסחר האלקטרוני JD.COM, השנייה בגודלה אחרי עליבאבא, הגיעו לארץ הקודש, כאשר את מרבית הזמן הם העבירו בלימודי חדשנות ויזמות של הכשרת מנהלים ולימודי חוץ במרכז הבינתחומי הרצליה.

ד"ר טלי איכנולד-דביר, דיקנית הכשרת מנהלים ולימודי חוץ בבינתחומי, העידה כי "לחברה יש עניין רב בישראל ובחדשנות ישראלית, בין היתר במסגרת חיפוש אחר טכנולוגיות חדשות וכיווני התפתחות חדשים".

במסגרת זו שמעה הנהלת החברה על חברות סחר אלקטרוני מקומיות, על חברות פינטק, קלינטק, בינה מלאכותית, IOT וכו'. הם פגשו יזמים ישראליים, בהם תומר בר-זאב, מנכ"ל ומייסד איירון סורס; חנן כרמלי, לשעבר סגן המדען הראשי; איתי בק, מנהל תוכנית החממות ברשות החדשנות; פרופ' יאיר טאומן, יזם ודיקן בית ספר אדלסון ליזמות בבינתחומי הרצליה; ואת היזם שי אגסי, מייסד ומנכ"ל בטר פלייס, שנסגרה לאחר ש"שרפה" כ-3 מיליארד שקל.

אגסי סיפר למשתתפים את סיפורו האישי, שעסק מן הסתם בעליות ובמורדות המהוות חלק בלתי נפרד מעולם היזמות. ג'ון ליאו, סמנכ"ל האסטרטגיה של הענקית הסינית, מיהר לתעד את הפגישה בתמונה.

שי אגסי וג'ון ליאו/ צילום: הכשרת מנהלים, הבינתחומי

מוטב לדלג על הטוקבקים

מה עוד ממליץ ניר למפרט, מנכ"ל ח.מר?

במרכז המצוינות של Dell EMC ישראל הושק בשבוע שעבר המחזור השני של תכנית Hybrid, הפועלת לקידום חברות סטארט-אפ בשלבי חיים מוקדמים, ובתנאי שהן כוללות לפחות יזם אחד ממוצא ערבי, דרוזי או בדואי.

הפרויקט הוקם בשיתוף עמותת בוגרי 8200, המעו"ף והרשות לעסקים קטנים.

ד"ר ארנה ברי, סגנית נשיא ומנכ"לית מרכז המצוינות של Dell EMC בישראל, אשר נפגשה עם אנשי המחזור השני של התוכנית, אמרה כי "את תקרת הזכוכית אמנם שוברות יותר ויותר נשים, אבל עדיין אנו לא רואים מספיק גברים ונשים מהמגזר הערבי בעולם הטכנולוגי הישראלי".

ניר למפרט, מנכ"ל קבוצת ח.מר ויו"ר עמותת בוגרי 8200, הזכיר כי רבים הרימו גבה על כך שבוגרי יחידת מודיעין צה"לית פועלים לקידום יזמות במגזר הערבי, ובתוך כך סיפר כי תגובות הטוקבקיסטים היו קשות, "אבל ידענו שאנו במקום הנכון עם האנשים הנכונים", הוא אמר והוסיף כי "באופן כללי אני מאוד ממליץ לא לקרוא טוקבקים".

עוד הגיעו לפרגן: סמי להיאני, ראש אגף פיתוח כלכלי ברשות לפיתוח כלכלי במגזר הערבי, הדרוזי והצ'רקסי; שלומי ליברמן, סמנכ"ל תפעול ב-Dell-EMC; פאדי סווידאן, מייסד Hybrid ומנהל החממה העסקית בנצרת; איתן סלע, מייסד ומנהל תוכנית Hybrid; ואחרים.

שלומי ליברמן, ארנה ברי, פאדי סווידאן, איתן סלע, ניר למפרט וסמי להיאני / צילום: לייה רוז מגן

עוד כתבות

סינמה סיטי חדרה / צילום: דוד חיון

סינמה סיטי פותחת מתחם בחדרה בהשקעה של כ-50 מיליון שקל

מדובר במתחם השביעי של הקבוצה ● המתחם ייפתח היום את שעריו לקהל הרחב, והוא כולל כ-1,600 מושבים, 11 אולמות ואולם VIP בשטח כולל של 2,500 מ"ר

סקר הסקרים

ארבעה ימים לבחירות: מהפך בצמרת הטבלה - הליכוד לראשונה מובילה בממוצע הסקרים

מדינת ישראל הולכת לבחירות בפעם השלישית בתוך שנה ● סקר הסקרים בודק מי מתחזק, מי נחלש, ומי מתנדנד סביב אחוז החסימה ● כל הסקרים מכל כלי התקשורת ● "גלובס" עושה סדר ומביא את המספרים העדכניים ביותר של מערכת הבחירות הסוערת

ערן אייל, מייסד ומנכ"ל Shopin  / צילום: אתר Shopin

יזם הבלוקצ'יין המורשע ערן אייל נעצר וצפוי לגירוש מארה"ב

היזם הישראלי-דרום אפריקאי, שהורשע לפני כחודשיים בהונאת משקיעים בשתי חברות שהקים וניהל, מוחזק במעצר כשבוע ● בינתיים ממשיכה להתנהל התביעה שהוגשה נגד אייל על ידי רשות ניירות ערך האמריקאית בגין הונאה בהנפקת מטבעות דיגיטליים למיזם Shopin

יצחק תשובה/ צילום: גדעון לוין

עוד הנפקת נדל"ן של תשובה: אלעד מגורים החדשה תנסה לגייס 100 מיליון שקל באג"ח

באחרונה השלים בעל השליטה יצחק תשובה הנפקת אג"ח של חברת אלעד גרופ, המרכזת את פעילותו בצפון אמריקה

מה אפשר לקנות ב-1.3 מיליון שקל בדרום הארץ / צילומים: בר אל, שיר גולני. עיבוד תמונה: טלי בוגדנובסקי

איזו דירה אפשר לקנות ב-1.3 מיליון שקל בדרום

4 חדרים באילת ובבאר-שבע, 5 חדרים באופקים או קוטג' בנתיבות

יקי נוימן, מנכ"ל קבוצת דוראל  / צילום: דניאל שיטרית

בדרך לבורסה: חברת האנרגיה המתחדשת דוראל שוב מקדמת הנפקה לפי שווי של 550-500 מיליון שקל

דוראל נחשבת לאחת החברות המובילות בענף הצומח, ובולטת בין היתר בזכות שיתוף הפעולה הפורה עם המגזר הקיבוצי ● הכנסותיה השנתיות מוערכות בכ-100 מיליון שקל, עם רווחיות של כ-15%-11%● מלבד הפרויקטים הקיימים, הגיוס נועד לסייע לדוראל להוציא לפועל תוכניות להתרחבות משמעותית

מלון דן אילת / צילום: סיון פרג'

חודש ינואר במלונות ישראל: משבר הקורונה עדיין לא מורגש

חודש ינואר משקף עלייה של 4% בלינות התיירים בבתי המלון בישראל – אך בצל החרפת משבר הקורונה, סביר להניח כי חודש פברואר לא ישקף מגמה דומה ● התאחדות המלונות: "תיירות הפנים מפצה חלקית על הפגיעה באזורים אחדים בארץ"

נתי כהן / צילום: איל יצהר

משרד התקשורת יביא לממשלה הבאה הצעה להפחתת אגרות תדרי הסלולר

למרות ההפחתה, בשל העובדה שהחברות יידרשו להרבה יותר תדרים בדור החמישי הסכום הכולל שישלמו לא צפוי לרדת והוא יישאר ברמתו כיום

פסיכולוגיה  / צילום: שאטרסטוק

אין לכם זמן לפסיכולוג? הבוס יביא לכם אחד למשרד

יותר ויותר חברות גדולות בארה"ב מתחילות לספק טיפול נפשי לעובדיהן, במקום העבודה ● "כולנו מפחדים, כולנו נלחמים. אם לא נדבר על זה, זה יהרוס לנו את החיים", אומרת מנהלת מוצר מחברת סרנר

אל על  / צילום:יחצ

תסתכל על הנפט סמוטריץ': האם אל על תופסת טרמפ על הקורונה?

החששות מהשלכות התפרצות נגיף הקורונה הביאו את חברת התעופה להזהיר מפני פגיעה בהכנסות, לפטר עובדים ולדחות את השקת הקו לטוקיו ● האם הירידה במחיר הנפט אמורה לספק אור בקצה המנהרה?

גונן אוסישקין  / צילום: סיון פרג'

בעקבות משבר הקורונה: אל על נערכת לפיטורי 1,000 עובדים

מנכ"ל אל על גונן אוסישקין הורה לסמנכ"לים בחברתו לגבש תוכנית מיידית לפיטורי עובדים ● היום דיווחה החברה על הפסקת טיסותיה לאיטליה ולבנגקוק ועל דחיית השקת הטיסה לטוקיו ● בנוסף דיווחה אל על כי נזקי משבר הקורונה עלולים להסתכם בפגיעה של עשרות מיליוני דולרים בהכנסות

מזון תינוקות / צילום: סיון פרג'

מחיר מניית Else הישראלית גבוה פי 5 ממחיר ההנפקה ב-2019

וגם: הנהלת חברת ביומיקס הגיעה הבוקר לחגוג בבורסה לניירות ערך בתל אביב, את הצטרפותה במסגרת הרישום הכפול ● השיחה

ד"ר מטאנס שחאדה, יו"ר מפלגת בל"ד / צילום: איל יצהר, גלובס

יו"ר בל"ד אמטנס שחאדה מבקר את הצעקנים במפלגתו, חושף חילוקי דעות ברשימה המשותפת ומאותת לגנץ שאין לו על מי לבנות

יו"ר בלד, הסמן הקיצוני של הרשימה המשותפת, מותח ביקורת על התנהלותה בעבר ופועל לעשות שינוי ● "אנחנו בהחלט רוצים להמשיך ולנהל מאבק, יש כיבוש וכל עוד יש כיבוש יהיה מאבק. אבל צריך שזה יהיה מאבק פוליטי, לא מאבק צעקני של סיסמאות"

רן עוז / צילום: רמי זרנגר

בניגוד לרצונו של שלמה אליהו: גיא פישר ינהל את חטיבת ההשקעות במגדל במקום אסף שהם

מנכ"ל קבוצת מגדל, רן עוז, ממשיך להרחיק מנהלים המזוהים עם בעל השליטה אליהו, ולמנות אחרים במקומם, לעתים אף ללא עבר בענף הביטוח ● פישר שימש בעבר כמנהל ההשקעות בתיק הנוסטרו של בנק לאומי

האם השקל הוא המטבע החזק ביותר בעולם? / צילומים: shutterstock, עיצוב: טלי בוגדנובסקי

המאזן הלאומי ל-2018: סך הרכוש בישראל עלה ב-7% ועמד על קרוב ל-3.5 טריליון שקל

הרכוש הלאומי גבוה פי 2.6 מהתוצר המקומי הגולמי - והוא מייצג סכום של 392 אלף שקל לנפש, לעומת 376 אלף שקל לנפש בסוף 2017 - עלייה של 4.4%

בורסות אירופה / צילום: רויטרס

התפרקות בנעילת המסחר בוול סטריט: צניחה של 4.6% במדדים בדרך לשבוע הגרוע מאז משבר הסאבפריים

ירידות חדות בשווקים בצל האצת התפשטות נגיף הקורונה מעבר לגבולותיה של סין ● שלושת המדדים בניו יורק השלימו נפילה של 10% מהשיא ● הדאקס הגרמני צנח ב-3.2%, הפוטסי ב-3.4%, הבורסה בהולנד נפלה ב-3.75% ● הנפט מתרסק מתחת ל-50 דולרים לחבית ● יפן תקפיא את הלימודים בבתי הספר עד לאביב

הנחת אבן הפינה לביה"ח בקריית אתא / צילום: עופר עמר

דעה: חגיגות הנחת אבן-הפינה לבית החולים בקריית אתא הן לא יותר מעבודה בעיניים

מה הרעיון בהנחת אבן-הפינה לבית החולים אזורי ארבעה ימים לפני הבחירות? כלום, בלוף מוחלט ● שוב עובדים עלינו בעיניים, כי בשנים הקרובות לא יוקם בית חולים בקריית אתא

דוד האן / צילום: איל יצהר

"גם עסק פעיל ומשגשג יכול להיכנס לבעיית מימון בשל המשבר"

פרופ' דוד האן, לשעבר כונס הנכסים הרשמי, מעריך כי אם התפרצות הקורונה לא תיעצר בחודשים הקרובים, לא מעט חברות עשויות להיקלע לבעיות תזרימיות קשות ● להערכתו, אם המשבר יחלוף בחודשים הקרובים, חברות ישראליות יוכלו להגיע להסדרים מול החברות הסיניות וגם מול נותני האשראי

בורסת תל אביב סיקור שוטף / צילום: איל יצהר, גלובס

סגירה צורמת באחוזת בית: ת"א 35 צלל ב-4.5%, אל על התרסקה ב-7.4%

חברת התעופה אל על דיווחה על פגיעת וירוס הקורונה בהכנסותיה ●ת"א 35 צלל ב-7.1% השבוע ●  דלק צללה ב-9%, פריגו ב-17%, טבע ב-6% ● הפאניקה בשווקים מעבר לים נמשכת: ירידות של 3% באירופה, וול סטריט צבועה באדום בוהק

רשות המסים מגדירה את המשפחה מחדש / עיצוב: טלי בוגדנובסקי

פרשנות: כמו בחוק דירה שלישית - רשות המסים מגדירה את המשפחה מחדש

רשות המסים מתכוונת לבצע שינוי מהפכני בתחום מיסוי הנדל"ן - שינוי הגדרות התא המשפחתי לצורכי מס רכישה ומיסוי מקרקעין בכלל ● האופציה המובילה היא זו שהופיעה בחוק דירה שלישית: כל הנכסים שייכים לשני בני הזוג