נחסמה הצעה להעניק הטבות המס של הגמל לתיקים מנוהלים

במסגרת הצעת החוק של ח"כ מיקי זוהר (ליכוד) דובר על מוצר מתחרה לקופת גמל שישקיע בני"ע, בקרנות נאמנות ובתעודות סל ■ למדריך קופת גמל להשקעה

חבר הכנסת מיקי זוהר / צילום: דוברות הכנסת
חבר הכנסת מיקי זוהר / צילום: דוברות הכנסת

יוזמה חקיקתית פרטית חדשה שנועדה להרחיב את הטבות המס הניתנות לחוסכים בקופות הגמל להשקעה גם לחוסכים בשווקים אחרים ובראשם קרנות הנאמנות והתיקים המנוהלים, נחסמה לפי שעה ולא עלתה לדיון בממשלה.

קופת גמל להשקעה היא מכשיר החיסכון הפרטי ההוני החדש יחסית של האוצר, שאושר עם תקרת השקעה של 70 אלף שקל לשנה לתעודת זהות, ובניגוד לעמדת רשות ני"ע, שחוששת מהשפעות המוצר הזה על שווקים מקבילים הנמצאים תחת פיקוחה: קרנות הנאמנות והתיקים המנוהלים. מדובר במוצר חיסכון שעתיד להיות חלופה אטרקטיבית גם לפיקדונות בבנקים.

הגמל להשקעה נחסך מהנטו של החוסך, לאחר תשלומי המס, והחיסכון האמור יחויב בתשלום מס רווחי הון רק במועד פדיון הכספים, ולא תוך כדי חיי החיסכון. כמו כן, חוסכים שישמרו את הכסף בקופת הגמל להשקעה עד גיל הזכאות לקצבת הזקנה, ויבחרו לקחת את הכספים בקצבה חודשית (ולא בתשלום הוני חד-פעמי), יוכלו ליהנות מפטור ממס רווחי הון על החיסכון.

על פי ההצעה שלא קודמה היום על-ידי הממשלה, להצעת החוק אין עלות תקציבית, שכן הפטור שבה נשען על הפטור שניתן לקופת הגמל להשקעה.

■■

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988