משרד קובי אורון ניהול פרויקטים בע״מ: מוביל בהתחדשות עירונית / מדד גלובס מדלן 2016

המדד, שיתוף פעולה בין "גלובס" ואתר מדלן, מעניק מידע אובייקטיבי אודות מומחים בתחום ומידע עדכני אודות עולם התמ"א 38 ופינוי בינוי

המדד להתחדשות עירונית 2016
המדד להתחדשות עירונית 2016

קובי אורון רוצה להבהיר מראש כי "ביצוע פרויקט של תמ"א ‭ 38‬ חיזוק מבנים משול ללוחמה בשטח בנוי". בשל כך, עבודתו של המפקח בתחום ההתחדשות העירונית מאתגרת ומסובכת הרבה יותר מאשר "עוד פרויקט של נדל"ן". אורון, אשר מרבית פעילות משרד ניהול הפרויקטים שבבעלותו נתונה ל-‭140‬ פרויקטים, מהם כעשרה מאוכלסים ועוד כ-‭15‬ בביצוע, טוען כי עוד בטרם היציאה לאותו "שדה קרב ביצועי", יש להכין את הדיירים מראש לקראת העומד לבוא.

מה כולל תפקיד המפקח מטעם הדיירים?

"מדובר על רשימה ארוכה ומגוונת שעיקריה: עזרה בבחירת יזם, כתיבת מפרט טכני מפורט, השתתפות בישיבות ובמו"מ מול היזם, בדיקת תוכניות ההגשה והעבודה, פיקוח על הקבלן עד קבלת טופס ‭ ,4‬קיום ישיבות סדירות מול הקבלן, טיפול בבעיות הדיירים בנושאי בטיחות, תשתיות, ניקיון ועוד, ניהול ממשקי העברת מידע לדיירים, הגשת דוח שבועי מפורט לדיירים, פרוטוקול מסירת דירות ושטחים ציבוריים וליווי בשנת הבדק. "כבר בפגישה הראשונה אני שם לדיירים את כל האמת מול הפנים, לא מנסה לייפות את התהליך, ומכין אותם לקראת תקופה מאוד מאתגרת", מצהיר אורון.

"אני מציין בפניהם כי במשך שנתיים יעירו אותם בבוקר לקול רעשים מחרישי אזנים, לריח של אבק, למראה של פיגומים סביבם, לניתוקי חשמל, גז ומים תכופים, ועוד כל מיני הפתעות לאורך הדרך, ואת זה חייבים להפנים עוד בטרם החל הפרויקט". לצד כל אותם אילוצים, מספר אורון על חצי הכוס המלאה: "במידה שפועלים נכון בכל אחד מן השלבים, ומעדכנים את הדיירים לפני כל אירוע מסוג זה, בסיכומו של דבר המאמץ שווה את זה ויותר".

לעמוד החברה באתר המדד להתחדשות עירונית>>

צרו איתנו קשר *5988