גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

פסגות שם רגל ללוי רחמני: לא אישר לו דמי ניהול של 2.5 מ' ש'

וגם: מי חגגו את כניסתה של קרסו מוטורס למדד ת"א-90 ות"א-125?

לוי רחמני  / צילום: איל יצהר
לוי רחמני / צילום: איל יצהר

פסגות שם רגל ללוי רחמני: לא אישר לו דמי ניהול שנתיים של כ-2.5 מיליון ש'

בית ההשקעות היה היחיד שהתנגד באסיפת בעלי המניות של חברת הביטוח איילון

בית ההשקעות פסגות סיכל את אישור תנאי העסקת בעל השליטה בחברת הביטוח איילון, לוי רחמני, בתפקידו כמנכ"ל - כך עולה מתוצאות הצבעת אסיפת בעלי מניות איילון שהתכנסה אתמול (ד').

באיילון ביקשו לאשר הסכם לקבלת שירותי ניהול של המנכ"ל רחמני, מחברה בשליטתו, לתקופה של 3 שנים החל מאמצע אוקטובר 2016. מתוצאות האסיפה עולה כי פסגות היה הגוף שהתנגד לאישור הסכם זה, ועם התנגדותו יצר רוב מבין בעלי המניות שהשתתף בהצבעה ואשר אינו בעל עניין אישי בהסכם. לעומתו, בין הגופים הגדולים שהשתתפו בהצבעה, מגדל והפניקס תמכו בהסכם.

רחמני הוא בעל השליטה באיילון (כ-86%), ומכהן בה כנשיא, כדירקטור וכמנכ"ל, וכן כדירקטור בחברות בנות בקבוצת איילון, ובהן בחברה הבת איילון ביטוח.

איילון ביקשה לאשר לו דמי ניהול שנתיים של כ-2.5 מיליון שקל על בסיס תגמול חודשי של כ-208 אלף שקל בתוספת מע"מ וכן תנאים נוספים, בהם רכב צמוד (בנפח מנוע 3,000-4,000 סמ"ק), החזרי הוצאות ועוד. עלות העסקתו של רחמני ב-2016 עמדה על כ-3 מיליון שקל - קרוב ל-1.8 מיליון שקל כדמי ניהול, ומענק של 1.25 מיליון שקל נוספים.

בעלי המניות כן אישרו את מדיניות התגמול של איילון, וכן את תנאי העסקת היו"ר שלמה גרופמן, שבמשרה של 50% צפוי ליהנות מתגמול שנתי של קרוב ל-900 אלף שקל, שעיקרו דמי ניהול.

לוי רחמני  / צילום: איל יצהר

קרסו מוטורס פתחה את יום המסחר בבורסה

מי חגגו את כניסתה של החברה למדד ת"א-90 ות"א-125?

אל בניין הבורסה לניירות ערך בתל-אביב הגיעו הבוקר (ה') חברי הנהלת יבואנית הרכב קרסו מוטורס.

הסיבה למסיבה: פתיחת יום המסחר לרגל כניסתה של החברה למדד ת"א-90 ות"א-125 בבורסה החל מהשבוע הבא.

קרסו החלה להיסחר בבורסה בתל-אביב ביוני 2011, כאשר שווי השוק של החברה מגיע כיום לכ-2.7 מיליארד שקל, ומחזור המסחר היומי במניה בממוצע מתחילת השנה הגיע לכ-2.5 מיליון שקל.

רגע לפני הצלצול בפעמון על הפודיום, אמרו יואל קרסו, יו"ר קרסו מוטורס ואיציק וייץ, מנכ"ל החברה כי "את הרומן עם הבורסה הישראלית התחלנו בשנת 2011, ומאז עשינו כברת דרך שאנו היום גאים בה מאד".

וייץ הוסיף והודה לכל מי שקשור לחברה ובעיקר לעובדים. או אז הוא פנה לנוכחים ואמר כי חשוב לקרסו להישאר במדד 125 ומשום שהיא חותרת להיכנס למדד 35, ולכן הוא מנצל את הבמה, וממליץ להם בהזדמנות זאת על הרכבים של החברה.

עמית רחמני, מנהל יחידת המדדים בבורסה, הזכיר לנוכחים כי "הבורסה השיקה את הרפורמה במדדים בפברואר השנה, כשאחד החידושים שלה הוא מסלול מהיר גם למניות ותיקות במטרה לאפשר חלון הזדמנות חודשי לכלל החברות שרשומות למסחר בבורסה ואינן נכללות במדדים.

אחת המטרות העיקריות ברפורמה הייתה להגדיל את שיעור אחזקות הציבור בקרב החברות הנסחרות בבורסה ונקבע רף מאתגר של מינימום 30% החזקות ציבור".

קרסו, הוא אמר, אכן נענתה לאתגר.

עוד נכחו, צלצלו בפעמון, פתחו את המסחר וחגגו - חברי דירקטוריון החברה בהם אורלי חושן, אריק קרסו, מושי קרסו ושרה קרסו; דרור שילה, סמנכ"ל הכספים; איתי בן-זאב, מנכ"ל הבורסה לני"ע.

מי שעוד הגיע לפרגן היה עו"ד שמעון מזרחי, יו"ר מכבי תל-אביב בכדורסל, שקשור למשפחה המיתולוגית היות שהיה נשוי בעבר לציפורה קרסו, בתו של חיים קרסו, אבי המשפחה.

שמעון מזרחי ואיציק וייץ / צילום:גיא אסייג

מוזיקת המקרה: אהרונישקי חוגג 70 ופוצח בשיר

מי האזין לנגינת אקורדיון ולסיפורו הנוסטלגי של המפכ"ל לשעבר?

אם חלפתם השבוע במקרה סמוך למועדון הברל'ה שבקיבוץ להבות חביבה ושמעתם שמהמקום בוקעים צלילי אוקרדיון, דעו שהמקור היה מסיבת יום הולדתו של המפכ"ל לשעבר, רנ"צ שלמה אהרונישקי.

עם חתן השמחה, שציין 70 שנים, חגגו בני משפחתה וחברים, כאשר מי שהיה אמון על הפקת האירוע היה תנ"צ בדימוס דני חדד, לשעבר מפקד מרחב צפון ועוזרו לשעבר של אהרונישקי.

שיאו של הערב היה כאשר אהרונישקי, שניגן בילדותו בקיבוץ דפנה על אקורדיון, לא איבד את חיידק הבמה והופיע בפני הקהל המפרגן, כאילו לא חלפו עשרות שנים מאז הופעתו האחרונה.

ואם בנוסטלגיה עסקינן, אהרונישקי הפליג על גליה, וסיפר שכשהיה קצין בצה"ל ושירת בהנדסה קרבית, הוא קיבל הצעה מהמפכ"ל דאז אהרון קראוס ומשר המשטרה חיים בר-לב, לשמש קצין החבלה הראשי של משטרת ישראל. או אז רפאל איתן (רפול), הרמטכ"ל, התנגד נמרצות, אולם אהרונישקי החליט לעבור ויהי מה ללובשי המדים הכחולים. הוא התקדם בסולם הדרגות במשטרה עד שמונה למפכ"ל. כך, הוא הסביר, הגעתו למשטרה היתה מקרית לחלוטין.

שמחו, פיזמו, שרו בציבור וחגגו: בני המשפחה המורחבת בהם אחיו חיה בריקשטיין (בריק) ואמוץ אהרונישקי, וילדיו של אהרונישקי, בן ונועם; פרופ' שלמה מור יוסף, לשעבר מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי ומנכ"ל הדסה; אפרים שטנצלר, לשעבר יו"ר קק"ל; שי חרמש, לשעבר יו"ר המועצה המקומית שער הנגב; פיני בדש, ראש מועצת עומר; המפכ"ל לשעבר רנ"צ משה קראדי; ראובן שיף, שותף מנהל וממייסדי הפירמה שיף הזנפרץ ושות'; ניצב בדימוס שחר אילון, מנכ"ל רכבת ישראל ואחרים.

חיה בריקשטיין, אמוץ אהרונישקי ושלמה אהרונישקי  / צילום: אלבום פרטי

עדי סופר-תאני, מנכ"לית פייסבוק ישראל, חושפת את השיטה של מארק צוקרברג

וגם: בשורה לסטארט-אפיסטים בצפון הארץ

אמש ציין מתחם העבודה לסטארט-אפים Open Valley ברמת ישי שבעמק יזרעאל, שנתיים להיווסדו. בהזדמנות זו הכריזו אופיר דובובי ויוסי אקרמן, מייסדי המקום, על שילובה של שותפה חדשה - אסתר ברק-לנדס, מייסדת חממת נילסן אינוביט בקיסריה, שכעת הצטרפה לשותפות עמם על-מנת להקים מתחם דומה וגדול אף יותר בפארק התעשייה בקיסריה.

ברק-לנדס אף הובילה במהלך הערב מפגש של "אחת על אחת" עם עדי סופר-תאני, מנכ"לית פייסבוק ישראל. את השיחה פתחה סופר-תאני בהכרזה על משהו דרמטי שעומד להתרחש - פרידה מהטלפון הסלולרי לשעה.

עוד במהלך השיחה עקצה סופר-תאני את משקפי הגוגל גלאס, הפרויקט המושהה של חברת גוגל, ושאלה מדוע צריך משקפיים שייצרו מציאות מדומה או רבודה, אם ממילא יש לנו את הסמארטפון שהולך איתנו לכל מקום. היא הצהירה שמציאות מדומה ורבודה יהפכו תוך עשור למשמעותיות בחיים שלנו. "אני אקנה נעליים ואמדוד אותן על הרגל שלי בלי לצאת מהבית", היא הבטיחה.

סופר-תאני טענה בביטחון כי "פייק ניוז" הן עניין קטן יותר ממה שעושים ממנו, ופייסבוק מנסה לייצר "מערכת וורפיקציה של תוכן שתלחם בו".

היא סיפרה כי פייסבוק היא לא יותר מאשר סטארט-אפ לכל דבר.

"אופן ספייס הם דרך להשטחת הארגון ומארק צוקרברג עונה על שאלות קשות כל יום שישי בארבע אחרי צהריים", היא סיפרה, "אם אין שאלות קשות ומעצבנות של העובדים מארק שואל את כולם בשיחת הועידה מה קרה להם היום. זה קורה כי מארק רוצה שמישהו חוצפן וצעיר ישאל שאלה שלא תהיה תשובה עליה, זאת כדי שלא יקרה לפייסבוק מה שקרה לקודאק ונוקיה.

על השאלה כיצד בכלל הגיעה לתפקיד המנכ"לית בישראל, ענתה סופר-תאני "התקשרו אלי. אני מכורה לעולם הסטארט-אפים והבנתי שאוכל להמשיך את זה".

יוסי אקרמן , עדי סופר תאני, אסתר ברק-לנדס ואופיר דובובי / גלעד בן שץ

עוד כתבות

צחי הנגבי, הליכוד / צילום: ליאור מזרחי

האם רובי ריבלין הגן בשם הדמוקרטיה על ח"כ שנפגש עם אש"ף?

ח"כ צחי הנגבי טען כי "בזכות קולו של רובי ריבלין לא הוסרה בזמנו החסינות של מוחמד מיעארי" ● האם ב-1990 הגן ריבלין על ח"כ שנפגש עם אש"ף? נברנו בארכיון ● "המשרוקית של גלובס"

מייסדי AppsFlyer: מימין לשמאל אורן קניאל ורשף מן / צילום: אפספלייר, יח"צ

עכשיו זה רשמי: אפספלייר גייסה 210 מיליון דולר

החברה, שבודקת יעילות של קמפיינים שיווקים, ביצעה סבב גיוס לפי שווי של 1.4 מיליארד דולר בהובלת הקרן האמריקאית ג'נרל אטלנטיק

בנימין נתניהו / צילום: מאיר אמירי

נתניהו: "מי שמצביע לכחול לבן, מצביע לבחירות רביעיות"

נתניהו פתח הערב את קמפיין הליכוד באירוע בירושלים ● "אנחנו נחיל את הריבונות על כל ההתיישבות, הכול כלול, בלי יוצא מן הכלל"

השפעה ניכרת על מצב החיסכון הפנסיוני  / אילוסטרציה: shutterstock, שאטרסטוק

השנה הכי טובה לחוסכים לפנסיה מאז 2009: איפה הכי השתלם לשים את הכסף ומי הקרנות המנצחות

התשואות הענפיות הממוצעות שרשמו אפיקי החיסכון לטווח ארוך בשנה שעברה היו בשיעורים שבין 11.25% ל-12.7%, ורבים מהגופים בתחום אף הצליחו להכות את השיעורים הגבוהים האלה ● מנתונים שאסף "גלובס" עולה כי הקרנות הוותיקות רשמו תשואות שנתיות גבוהות במיוחד ועקפו את החדשות

דונלד טראמפ / צילום: Jonathan Ernst, רויטרס

צפו: החל משפט ההדחה של דונלד טראמפ בסנאט

עם פתיחת משפטו של דונלד טראמפ בסנאט, נחשפת אסטרטגיית ההגנה שלו: כתב האישום אינו טוען שהנשיא הפר חוק כלשהו ולכן אין לו כל בסיס חוקי ● התובעים הדמוקרטים: טראמפ מגלם את חלום הבלהות של האבות המייסדים ● סקר: רוב קטן של האמריקאים תומך בהדחת טראמפ

חלוקת רכוש לא שוויונית/ צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

אופציות וביטקוין במקום הרכב והדירה: איך אפשר לחלק בין בני זוג נכסים כלכליים חדשים שקשים להערכה?

בניגוד לרכב או לדירה המסורתיים, לסוגי רכוש "חדשים" - בהם מטבעות וארנקים דיגיטליים וכן אופציות ומניות בחברות הייטק - אין ערך קבוע, וערכם יכול להשתנות מדי יום מחדש ● האם שופטי בית המשפט לענייני משפחה מסוגלים להתמודד עם הסוגיות החדשות?

יעקב אחימאיר / צילום: אביב חופי

דעה: קציבת קדנציות - גם מאחורי המיקרופונים

קציבת קדנציות לשדרנים ולפרשנים הבכירים בשידור הציבורי תאפשר לכוחות חדשים ומגוונים להתקדם בארגון ותייצר מעבר פורה בין ערוצי התקשורת השונים, הפרטיים והציבוריים • דעה

מעצר, אילוסטרציה \ צילום: שאטרסטוק

סין: ראש האינטרפול לשעבר נשלח ל-13.5 שנים בכלא

זאת באשמת קבלת שוחד, יותר משנה אחרי שהוא נעלם באופן דרמטי כשהוא עדיין מחזיק בתפקיד הבינלאומי שלו

ג'ף בזוס, מנכ"ל אמזון / צילום: רויטרס Rex Curry

דיווח: הטלפון של מנכ"ל אמזון ג'ף בזוס נפרץ ע"י יורש העצר הסעודי

הפריצה קרתה בשנת 2018, לאחר שבזוס קיבל הודעת וואטסאפ חשודה שנשלחה ככל הנראה מחשבונו האישי של יורש העצר הסעודי, כך אמרו מקורבים ל"גארדיאן"

נת"צ בתל אביב / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

נוהגים בניגוד לחוק בנתיבי תחבורה ציבורית? בתל אביב תקבלו קנס של 500 שקל, זה מה שיקרה לכם בחיפה

נתוני האכיפה של עיריית ת"א ל-2019, שהגיעו לידי "גלובס", חושפים כי חלה ירידה במספר הנהגים הפרטיים שנוסעים בנתיבים בניגוד לחוק • אלא שת"א היא החריגה, ובשאר הרשויות הגדולות - דוגמת ירושלים, חיפה ורמת גן - לא מוצאים לנכון לאכוף, והאוטובוסים עומדים בפקק עם כולם

בחירות 2019, מועד ב' / צילום: שלומי יוסף

דעה: על מה לא נדבר בבחירות 2020?

בבחירות המתקרבות נדבר על המון נושאים, אבל נדמה שעל מה שחשוב לכלכלה הישראלית לא נדון • השלום, שחסרונו גורם לעלויות כלכליות גבוהות, המסים שיש להעלות כדי להרחיב את היקף ואיכות השירותים הציבוריים וגם הילודה הגבוהה שעליה יש לתת את הדעת ● דעה

חתימת הסכם קיבוצי בבנק הפועלים / צילום: אגף הדוברות בהסתדרות

ללא הפתעות: נחתם ההסכם הקיבוצי החדש בבנק הפועלים, בהתאם להבנות שהוכרזו לפני כשבועיים

במסגרת ההסכם סיימו העובדים וההנהלה תקופה של שנתיים שבהן לא היה לעובדי הבנק הסכם קיבוצי תקף, מאחר וההסכם הקיבוצי הקודם בבנק תם בסוף 2017, ומאז ועד עתה לא הושגו הסכמות לגבי ההסכם החדש

פארק התעסוקה כפיר  / הדמיה: ויו פוינט

משרד השיכון יצא במכרזים לקניון ולשטחי תעסוקה בבית שמש

בחודש הבא יפורסמו שני מכרזים להקמת מבנים מניבים בעיר; האחד הינו פארק תעסוקה וקניון ראשון בעיר, השני הוא קרקע לבניית קניון ובניין משרדים חדשים ● ראשת העיר: "בית שמש טובה לעסקים - העירייה מזמינה יזמים וחברות עסקיות לקחת חלק במכרזי משרד השיכון ומתחייבת לאפשר להם מסלול ירוק, ללא ביורוקרטיה וללא חסמים מיותרים"

נמל חיפה / צילום: איל יצהר, גלובס

ועדת השרים אישרה את הפרטת נמל חיפה; התנאי: הזרמת הון של מיליארד שקל

מדובר בנמל השלישי בישראל שיעבור לידיים פרטיות • המתמודדים הצפויים: מספנות ישראל וחברות מסין • על רקע ההפרטה, חשש מתחרות מול נמל המפרץ החדש שייפתח ב–2021

התפרצות וירוס הריאות המסתורי בסין / צילום: Koki Kataoka, רויטרס

וירוס הריאות המסתורי בסין: מניות יצרניות תרופות בעלייה, חברות הנסיעות בירידה

מספר המאובחנים זינק מתחילת השבוע פי שלושה ל-218 ● הנגיף שהתפרץ במרכז סין, התפשט במספרים קטנים ליפן, דרום קוריאה ותאילנד ● בעקבות חששות שהועלו שסין מסתירה היקף ההתפשטות, הנשיא שי ג'ינפינג קרא: "לפרסם מידע בצורה מהירה ולהעמיק את השת"פ הבינלאומי"

מייסדי החברה: גל רינגל (מימין), גל גולן וקובי ניסן / צילום: דניאל סינגר

הסטארט-אפ שמנסה להחזיר לגולשים את השליטה על המידע שלהם

הסטארט-אפ Mine, שגייס עד כה 3 מיליון דולר, מאתר את המידע שהמשתמש סיפק ברשת - מפרטי כרטיס אשראי ועד מספר הדרכון

עתליה שמלצר / צילום: אביב חופי

משאירה את הכסף "בתוך הבית": חברות של משפחת שמלצר ימשיכו להעניק לשלמה החזקות שירותי רכב ביותר מ-300 מיליון שקל בשנה

אושר חידוש הסכם למתן שירותי תחזוקה, פחחות, גרירה, תיקוני דרך וחילוץ לחברת הליסינג הציבורית, שהתמורה עבורם עמדה על כ-1 מיליארד שקל בשלוש שנים ● דירקטוריון שלמה החזקות: "העסקאות הן לטובת החברה"

הפרויקט המתוכנן בשיכון דן / צילום: אבולב מדיה

גבע נדל"ן מארגנים קבוצת רכישה להקמת פרויקט משרדים בשיכון דן

החברה רכשה אופציה מחברה בבעלות של איציק ברוך וישראל לוי לרכישת מתחם משרדים בשכונה במחיר של 37.3 מיליון שקל ● עלות שדרוג הפרויקט מוערכת בכ-55 מיליון שקל

נפגעי הקורקינטים והאופניים החשמליים - סופ"ש 17-18 בינואר

אתמול באיכילוב: שלושה נפגעים בתאונות קורקינט ואופניים חשמליים

מדי יום "גלובס" ובית החולים איכילוב מדווחים על מספר הנפגעים מתאונות שבהן מעורבים כלי רכב חשמליים: אופניים וקורקינטים

מיקי גנור ואבריאל בר יוסף / צילומים: כדיה לוי, אביב חופי

אבריאל בר יוסף נחקר ארבעה ימים ברצף, הפרקליטות נאבקת להשאיר את מיקי גנור בישראל

אבריאל בר יוסף הוא החשוד הבכיר היחיד בפרשת הצוללות שטרם התקבלה לגביו החלטה ● הפרקליטות ערערה על החלטת המדינה לאפשר למיקי גנור לצאת מישראל תוך הפקדת ערבות ● נציג המדינה בדיון: "אם גנור רוצה לברוח, כל מה שהוא צריך לעשות זה לטוס, יש לו רכוש ודרכון גרמני"