מנכ"לית בזק סטלה הנדלר תוכל לצאת לחופשות בחו"ל

רשות ני"ע נעתרה לבקשתה של הנדלר לצאת לחו"ל, בתנאי שתפקיד ערבות ותחזיר את דרכונה עם שובה לארץ ■ הנדלר חשודה ששימשה כ"חפרפרת" של בעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ', וקידמה את ענייניו

סטלה הנדלר/ צילום:  יחצ ינאי יחיאל
סטלה הנדלר/ צילום: יחצ ינאי יחיאל

מנכ"לית בזק, סטלה הנדלר, החשודה ב"פרשת בזק" ששימשה לפי החשד כ"חפרפרת" של בעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ', וקידמה את ענייניו, רשאית לצאת לחופשות באיטליה ובארה"ב עם בני משפחתה. זאת, לאחר שבית המשפט אישר את בקשתה לאשר לה לצאת לשתי חופשות - האחת עם בעלה באיטליה, בסוף אוגוסט-תחילת ספטמבר, והשנייה עם בתה בארצות הברית, מ-15 בספטמבר ועד סוף החודש.

הנדלר חשודה במעורבות אסורה בעסקאות העומדות בלב חקירת "פרשת בזק" - בזק-yes ו-yes-חלל תקשורת - לאחר שלפי החשד, היא, יחד עם אחרים, פעלו כ"חפרפרות" והעבירו באופן שיטתי מידע ומסמכים מסווגים לאלוביץ', באותן עסקאות מפוקפקות.

מעורבותה של הנדלר בפרשה נחשפה, לאחר שמה שהחל כ"פרשת בזק-yes", שעסקה "רק" באי סדרים לכאורה במסגרת עסקת בזק-yes, התעצם והפך לשלוש פרשות - האחת עוסקת בחשדות בנוגע להוצאת מסמכים וחומרים מסווגים; השנייה בחשדות בנוגע להתנהלות של בכירים ונושאי משרה סביב עסקאות בעלי עניין; והשלישית בנוגע לעבירות דיווח וטוהר המידות, שמגיעה עד מנכ"ל משרד התקשורת. בכל הפרשות עולים חשדות להפעלת נושאי משרה שונים, הן בחברת בזק והן בשירות הציבורי, לצורך קידום עניינים האישי של בעל השליטה בבזק, וקבלת כספים על-ידם בהיקף של מיליארדי שקלים.

על-פי החשד, במהלך תקופת גיבוש ואישור עסקאות בזק-yes ו-yes-חלל תקשורת, ניצלו מזכירת חברת בזק, לינור יוכלמן והמנכ"לית הנדלר את מעמדן בוועדות הבלתי תלויות שאמורות לאשר את העסקאות, ואת נגישותן לפרטי המשא-ומתן, תוך שהן מעבירות לאנשי יורוקום, ובכלל זה שאול אלוביץ', אור אלוביץ' ועמיקם שורר - הנמנים עם הצד הנגדי לעסקה - פרטים ומסמכים חסויים אשר נדונו במסגרת הוועדות הבלתי תלויות.

כמו כן, חשודות הנדלר ויוכלמן, כי הן פעלו בהתאם להנחיות שקיבלו מאנשי יורוקום כדי ליזום ולסכל מהלכים הן בקרב חברי הועדה, והן מול גורמי מקצוע חיצוניים שהיו מעורבים בעבודת הוועדה - מהלכים אשר היה בהם כדי לקדם את האינטרסים של יורוקום במסגרת עסקאות אלה.

 

כתוצאה מפעילותם האסורה של החשודים, טוענת רשות ניירות ערך, קיבלו יורוקום - באמצעות שאול אלוביץ', אור אלוביץ' ועמיקם שורר, אשר היו אמונים על המשא-ומתן מול בזק - יתרון משמעותי בלתי הוגן על-פני ציבור המשקיעים בחברת בזק, ועל-פני חברי הועדות הבלתי תלויות של חברת בזק, במסגרת המשא-ומתן שנוהל בקשר לעסקת יס ועסקת חלל. זאת, תוך קיומו של ניגוד עניינים חמור בין תפקידיהם השונים, תוך "זיהום" היורד לשורשן של העסקאות עצמן ואגב ביצוען של עבירות פליליות חמורות.

בעקבות מעשים אלה מייחסת רשות ניירות ערך לאלוביץ', אור אלוביץ', עמיקם שורר, וסטלה הנדלר ביצוע עבירות דיווח, עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, עבירות מרמה והפרת אמונים, עבירות מנהלים ועובדים בתאגיד ועבירות שיבוש הליכי החקירה.

בפרשה נוספת הנחקרת במקביל, נחשדים פילבר, המכהן כמנכ"ל משרד התקשורת; שאול ואור אלוביץ', הנלדר ושורר, בקידום אינטרסים של בזק במשרד התקשורת. בפרשה הזו, דווקא פילבר שימש לפי החשד כ"חפרפרת".

במסגרת תנאי שחרורה ממעצר של הנדלר, הוטלו על הנדלר תנאים מגבילים על-מנת להבטיח את התייצבותה לחקירות, ובהם צו איסור יציאה מהארץ, הפקדת ערבות בנקאית או מזומן בסך 700 אלף שקל והפקדת דרכונה בידי רשות ניירות ערך למשך 180 יום.

זמן קצר לאחר מכן, בחודש שעבר, פנתה הנדלר באמצעות עוה"ד נתי שמחוני ואסף קליין בבקשה לאשר לה לצאת מן הארץ במהלך אוגוסט וספטמבר, לחופשות שתוכננו מבעוד מועד עם בני משפחתה. רשות ניירות ערך הסכימה לבקשה, בתנאי כי הנדלר תפקיד ערבות כספית נוספת בסך 200 אלף שקלים לצורך נסיעותיה - אשר תושב לה עם חזרתה לארץ בתום נסיעתה השנייה. עוד הוסכם, כי על הנדלר להשיב את הדרכון לידי מחלקת החקירות ברשות ניירות ערך, מיד עם חזרתה מהחופשה.

אתמול (ג') אישר שופט השלום בת"א, ד"ר שאול אבינור, את הבקשה להתיר להנדלר לצאת לחופשות, בכפוף לתנאים המוסכמים.

סטלה הנדלר

גיל: 55

תפקיד: מנכ"לית בזק

חשדות: העברת מידע רגיש לשאול אלוביץ', בעל השליטה בבזק, לבנו אור אלוביץ' ולעמיקם שורר, יד ימינה של המשפחה, במסגרת עסקת בזק-yes ובמסגרת עסקת חלל, אשר נאמדות בכמיליארד שקל כל אחת. חשודה כי העבירה לאנשי יורוקום, הצד הנגדי לעסקה, פרטים ומסמכים חסויים וכן פעלה בהתאם להנחיות שקיבלה מהם, כדי ליזום מהלכים שהיה בהם כדי לקדם את האינטרסים של יורוקום.

תנאים מגבילים: צו איסור יציאה מהארץ, הפקדת 700 אלף שקל והפקדת דרכון

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988