הביטקוין לא עוצר: טיפס במהלך המסחר מעל רף 6,000 דולר

כעת רושם המטבע הווירטואלי עלייה של כ-5% ונסחר סביב 5,980 דולר ■ בחודש האחרון זינק המטבע בכ-50% וגרר קפיצה עשרות אחוזים גם במטבעות דיגיטליים אחרים

ביטקוין/ קרדיט: שאטרסטוק
ביטקוין/ קרדיט: שאטרסטוק

המטבע הווירטואלי המוביל בעולם, הביטקוין, לא עוצר. במהלך המסחר היום טיפס הביטקוין מעל רף 6,000 דולר ליחידה וכעת הוא רושם עלייה של כ-5% ונסחר סביב 5,980 דולר.

בכך משלים המטבע זינוק של יותר מ-500% מתחילת השנה. 

במבט על 12 החודשים האחרונים, מחיר הביטקוין עלה ביותר מ-800% מרמה של כ-640 דולר באמצע אוקטובר 2016. עליית הביטקוין בחודש האחרון גררה עמה עלייה של עשרות אחוזים גם במטבעות דיגיטליים אחרים.

ייתכן כי הנסיקה במחיר הביטקוין באה על רקע התבטאויות חיוביות בנוגע למטבעות דיגיטליים ולטכנולוגיה העומדת מאחוריהם - הבלוקצ'יין מצד מוסדות כלכליים רשמיים. כך למשל, יו"ר קרן המטבע הבינלאומית, כריסטין לגארד , אמרה לפני כשבוע, בהתייחסות לדבריו של מנכ"ל ג'יי.פי מורגן צ'ייס בנוגע לביטקוין, "אנחנו צריכים להיזהר לא לתייג את התחום כהונאה. זה הרבה יותר מזה".

ג'ימי דיימון, מנכ"ל הבנק הגדול ביותר בארה"ב, הבהיר פעם אחר פעם שהוא שונא את המטבע הווירטואלי ביטקוין , אבל זה לא מנע מהבנק שלו לאמץ את הטכנולוגיה שבבסיס המטבע הזה. השבוע השיק הבנק את השלב השני של תוכנית הניסוי שלו בבלוקצ'יין . מדובר על העברה מהירה ובטוחה יותר של תשלומים חוצי גבולות בין ג'יי. פי. מורגן ובנקים אחרים, כולל רויאל בנק אוף קנדה והקבוצה הבנקאית האוסטרלית והניו-זילנדית.

למרות שהמערכת החדשה לא תסחור במטבעות וירטואליים ומוצפנים, היא תשתמש בטכנולוגיית הרישום האוטומטי שעומדת בבסיס שלהם. ה"וול סטריט ג'ורנל" דיווח שג'יי. פי. מורגן ישתמש באותה טכנולוגיה של המטבע הווירטואלי אתריום.

הביקורת האחרונה של ג'יימי דיימון על הביטקוין היתה לפני שבוע, כאשר הוא אמר שלמטבע הזה "אין למעשה ערך" וש"הממשלות הולכת למחוץ אותו". הוא כן השמיע חוות דעת חיובית מאד על שרשרת הבלוקים. "אנחנו משתמשים בזה. הטכנולוגיה הזו תהיה טובה להרבה דברים שונים", אמר דיימון בכנס בוושינגטון, לפי ה"וול סטריט ג'ורנל". "אלוהים ברך את בלוקצ'יין".

עוד גורם שכנראה השפיע על גל העליות הנוכחי במחיר הביטקוין, הוא שמועות כי בסין שוקלים לאפשר מסחר במטבע הדיגיטלי לאחר שתיקבע רגולציה בתחום, אף שהמסחר במדינה נאסר לפני כחודש. סין היא כיום שחקנית מרכזית בתחום הביטקוין, וכ-70% מ"כריית" המטבעות החדשים נעשים בה.

נוסף על כך, לפני כשבוע הודיע Coinbase - אחד האתרים הגדולים הפועלים בתחום החלפות מטבעות דיגיטליים - כי לראשונה יוכלו לקוחותיו לרכוש באופן מיידי ביטקוין ומטבעות דיגיטליים אחרים עד סכום של 25 אלף דולר באמצעות חשבון בנק בארה"ב. קודם לכן נאלצו לקוחות אלה להמתין כמה ימים עד שרכישות המטבע אושרו להם.

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובלי ושוקי עולם?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988