מצנח הזהב בבראק אן.וי: המנכ"לים יתוגמלו ב-20 מיליון שקל

בידי גל טננבאום ואופיר רחמים 5.2% ממניות בראק אן.וי בשווי של 160 מיליון שקל ■ החברה דיווחה על שיפור בשיעורי התפוסה של נכסיה בגרמניה

טדי שגיא/ צילום: יחצ
טדי שגיא/ צילום: יחצ

גל טננבאום ואופיר רחמים, המנכ"לים המשותפים של חברת הנדל"ן בראק אן.וי , יעזבו את תפקידם בסוף יוני 2018 עם חבילת תגמולים בהיקף מוערך של 20 מיליון שקל. מזימון לאסיפת בעלי מניות שפרסמה היום החברה, עולה כי שני המנכ"לים הוותיקים יקבלו שכר עבודה מלא עד סוף יוני (גם אם יוחלפו קודם לכן), נוסף על בונוסים על עבודתם ארוכת השנים בחברה.

בראק אן.וי פועלת בתחום הנדל"ן המניב והיזמי בגרמניה. ביוני רכש המיליארדר טדי שגיא את השליטה בחברה מידי שמעון ויטרוב ורונן פלד, לאחר שבין בעלי השליטה הקודמים לבין המנכ"לים המשותפים התגלע סכסוך מר סביב דרך ניהולה של החברה.

באותו סכסוך היתה ידם של טננבאום ורחמים על העליונה, בזכות התמיכה שקיבלו ממרבית הדירקטורים. עם זאת, מאז החלפת הבעלות הספיק שגיא לשנות את הרכב הדירקטוריון, וסימן למנכ"לים הוותיקים את הדרך החוצה מהחברה.

ירידה של 67% ברווח הנקי

טננבאום ורחמים זוכים כל אחד לשכר חודשי של כ-136 אלף שקל, שאותו הם ימשיכו כאמור לקבל עד תום העסקתם בסוף יוני. בזימון לאסיפת בעלי המניות נכתב כי בחודשים האחרונים ניהלה ועדת התגמול של החברה משא ומתן עם השניים על תנאי סיום עבודתם. בסוף אוקטובר הגיעו הצדדים להסכמות, ואלה אושרו בידי הדירקטוריון ביום חמישי האחרון.

לפי הסכמות אלה, יזכה כל אחד משני המנכ"לים למענק פרישה של 12 משכורות חודשיות, לפדיון ימי חופשה בתשלום, להפרשת השלמה לפיצויי פיטורין, וכן לבונוס של עד חמש משכורות על ביצועי החברה ב-2017, שיותנה בעמידה ביעדים.

נוסף על כך, תשלם בראק אן.וי לטננבאום ולרחמים כ-3 מיליון אירו (12.3 מיליון שקל) עבור החזקותיהם (1.1% יחדיו) בחברה הבת, שיוזמת את פרויקט המגורים הרחב בדיסלדורף. יש לציין כי בידי שני המנכ"לים גם 5.2% ממניות בראק אן.וי בשווי של כ-160 מיליון שקל.

חבילת פיצויים
 חבילת פיצויים

במקביל, פרסמה היום בראק אן.וי את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי של 2017. פרד גניה, מנהל המחלקה הכלכלית של החברה, הסביר כי מדובר ברבעון שיא מבחינה תפעולית, עם שיפור בשיעורי התפוסה ל-96%, עלייה של 6.2% בשכר הדירה מנכסים זהים, וצמיחה של 17% ב-FFO (תזרים מהפעלת נכסים מניבים; ע"כ) לקצב שנתי של 35.2 מיליון אירו.

"השלמת רכישה של 857 יחידות דיור, הממוקמות בערים צומחות ומגלמות פוטנציאל העלאת שכר דירה של מעל 30%, צפויה לתרום לקצבי צמיחה גבוהים ובני קיימא לאורך זמן", הוסיף גניה.

בראק אן.וי מחזיקה ביותר מ-11 אלף דירות להשכרה בערים גדולות ובינוניות בגרמניה, בשטח כולל של כ-648 אלף מ"ר, וכן ב-27 נכסים מסחריים בעלי שטח השכרה כולל של 330 אלף מ"ר.

במקביל, פועלת החברה בייזום של דירות למגורים בעיקר בעיר דיסלדורף, שם היא מקימה בשלבים את פרויקט גראפנטאל ויוזמת פרויקט נוסף בסמוך אליו. ברבעון השלישי הציגה החברה צמיחה של 3% ברווח מהפעלת הנכסים המניבים (NOI), שהסתכם ב-16.4 מיליון אירו.

את הרבעון השלישי סיימה בראק אן.וי עם ירידה של 67% ברווח הנקי ל-15.9 מיליון אירו, וזאת בשל ירידה בשיעור זהה בעליית ערך הנדל"ן שברשותה. עם זאת, בתשעת החודשים הראשונים של 2017 הציגה החברה צמיחה של 61% ברווח הנקי ל-83 מיליון אירו. ההון העצמי שלה הסתכם בסוף יוני ב-573 מיליון אירו, והוא מייצג 37% מסך המאזן. יחס המינוף חוב ל-CAP נטו עמד על 46.6% בלבד.

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988