גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

עדי הימלבלוי: "חשוב לי שהביטחון הכלכלי יבוא ממני"

כשעדי הימלבלוי הייתה ילדה היא ידעה פשוט לא לבקש, כי לא היה ■ כיום, עם קריירת דוגמנות, משחק ועסקים, היא לא שוכחת את זה לרגע

עדי הימלבלוי / צילום: יחצ שי יחזקאל
עדי הימלבלוי / צילום: יחצ שי יחזקאל

בספטמבר, טס הקאסט של "איפה אתה חי?", הקומדיה של האחים חי ורונן דוידוב המשודרת בכאן 11, לצלם את העונה השנייה של הסדרה בעיר בוכרה. חמש שעות טיסה, 300 שנה אחורה בזמן, חום אימים. עדי הימלבלוי, שמגלמת את דפי הסטודנטית, חייתה שם שבוע בתנאי שדה, והרגישה בסיפורי אלף לילה ולילה. כשחזרה ארצה, היא נפגשה עם בעלה נדב לדייט בן שלוש שעות בנתב"ג, שם החליפה למזוודה עם בגדים חמים, ועלתה על הטיסה לקלן, שם השתתפה בתערוכה עם ענבל שלווי, אחת השותפות שלה ב"בייביז בנמל" - חנות קונספט לחדרי ילדים. כשחזרה ארצה הספיקה לזגזג בין צילומים להלבשה תחתונה, לפקיחת עין על המסעדות של בעלה בחולון, ועל בית הקפה שלהם "גן סיפור" בראשון לציון.

וכל זה עוד לפני שהזכרנו את חנוכה: השכמה בחמש וחצי בבוקר, שלוש, ארבע ואפילו חמש הצגות ביום של "אלאדין והנסיכה יסמין". כל אחד אחר היה מדבר סינית או שותק אחרי שלוש הצגות ברצף, אבל הימלבלוי, מלאת חיים, מצליחה להתגבר על העייפות ולהיות ממוקדת.

"אני לא רוצה להכניס את עצמי לתבניות", היא מתייחסת אל הג'גלינג שבו היא מתנהלת, בין הדוגמנות, המשחק והעסקים. "ההגדרות האלה גורמות לי תסכול. פעם זה העסיק אותי יותר. עברו מספיק שנים שבהן עברתי את התסכול שחושבים שאני בלונדינית ותו לא. היום זה לא מעסיק אותי".

למה לא למדת משחק?

"לא למדתי בבית ספר, אבל כן אצל מורים פרטיים, כך שזה פחות חסר לי מקצועית, אלא ברמת החוויה. הייתי הפרעת קשב מהלכת, היה לי קושי גדול להיות בבית ספר, בעיקר בשיעורים שלא עניינו אותי. אמא שלי התנגדה לריטלין, והייתי מתביישת כשהיו מוציאים אותי לשיעורי אמנות, כדי שאצור ואשתחרר כאילו סימנו אותי כבעייתית. דווקא הלימודים בבית ספר למשחק זה משהו שיכולתי להתחיל, לסיים וליהנות מהם. אבל הייתי בשיא העבודה שלי ולא היה לי את האומץ לעצור את הכול, להיעלם וללכת ללמוד".

היו כאלה שעשו את זה, כמו רונה לי שמעון או אגם רודברג, שלקחו את הסיכון הזה, למדו משחק בצורה מסודרת, ובזכות זה גם עלו ליגה.

"ויש עוד דוגמאות של כאלה שזה עבד להם מצוין. אולי זה היה בגלל הפחד הכלכלי שאם אלך ללמוד, הכול יגמר. הרגיש לי אז לא פייר לסגור את השפע. קיבלתי כל-כך הרבה, אני עושה מה שבא לי. כל החיים הייתי בסביבת שחקנים. אבא היה בברנז'ה, הייתה לו קפיטריה בקאמרי, ראיתי הצגות וזה היה קסם ומה שרציתי לעשות. הוא ישב בכסית, הכיר את כולם, אבל אני גם ראיתי איך הוא מתכלב. גר בדירת חדר בריינס של 20 מטרים, בלי רישיון נהיגה, כאילו חי את החלום".

ולמרות זה, בחרת במקצוע.

"וזה גרם לי להיאחז בדברים אחרים חוץ ממנו. למדתי לקבל את הצורך בביטחון כלכלי. אני עושה מה שנכון לי באותו הרגע וזה מרגיש לי טוב ובטוח. יכול גם לבוא יום שבו אומר, אני לא רוצה יותר".

ובינתיים, את טסה לבוכרה בתנאי טירונות.

"ואת יודעת מה, המפגש עם הארץ הזו והמוסלמים שגרים בה וקיבלו אותנו בכזאת אהבה, גם כשידעו שאנחנו מישראל, היה שווה את זה. הם חיים בעוני גדול, בבתים אין רצפה והקירות עשויים מטיט - ודווקא בגלל זה, משהו הרגיש מאוד מתאפשר. אין הגדרות, יש רק לבבות שנפתחים".

לא דאגו לכם לתנאים נוחים יותר?

"כשהגענו למלון, המים באמבטיה שלי היו חומים, אז סגרו את כל המים במלון ליותר מ-24 שעות. כשהם חזרו, לא היו מים חמים, כי סגרו את הגז שמחמם אותם ברחוב. בביוב אין שסתומים, אז בבוקר, פותחים את הדלת בשירותים יחד עם החלון בחדר, כדי לתת להם להתאוורר - ועם כל זה, בוכרה באמת מדהימה. אלאדין ממש".

לפחות זה הכניס אותך לאווירת חנוכה.

"קניתי שם נעליים, כובע, מנורה, שנראים כאילו נלקחו מהסיפור. חנוכה בשביל שחקנים זה כמו מילואים. סיימתי עכשיו שלוש הצגות, מחרתיים יש לי ארבע ואחר כך חמש ביום".

איך עומדים בזה פיזית?

"זה החנוכה העשירי שלי, וזה קשה, מאתגר ומתיש. עם זאת, זה גם כיף גדול, כי את חיה בתוך פנטזיה במשך שמונה ימים רצופים".

כמה שתכחישי, בהצגה החמישית אי אפשר להפגין אותן יכולות כמו בראשונה לאותו יום.

"בתחילת הדרך שלי היית צודקת, אבל היום אני יודעת למנן את עצמי. על הבמה העבודה היא אותה עבודה בכל ההצגות, אבל מאחורי הקלעים אני פחות מתקשרת, יותר עייפה ומכונסת בעצמי, רק רוצה לנשום בין הצגה להצגה".

כמה זמן יש לכם לנשום?

"בין ארבעים דקות לשעתיים הפסקה. זו רוטינה כזאת. כל קהל הוא שונה ויש לו אנרגיה אחרת. זה מה שמשאיר אותנו בפוקוס. אני לא בטוחה שיש באמת הבדל בין הצגה בתיאטרון רפרטוארי, שמציגה בכל יום, להפקות חנוכה. יש הצגות ברפרטוארי שמציגות פעמיים ביום".

זה עדיין לא חמש.

"חמש הצגות ביום זה מאוד נדיר, ורק בשבוע של הדלקת הנרות. אני רואה את זה כריצה לטווח קצר, לעומת ריצות ארוכות - ואני רצה למרחקים קצרים באופי. אני מנסה לברר עם הפסיכולוגית שלי למה. אני מניחה שזה קשור לזה שאני הפרעת קשב אחת גדולה".

ולמרות ההפרעה, את גם אשת עסקים פעילה.

"העשייה היא חלק מהפרעת הקשב שלי. אני חייבת לדעת מה הדבר הבא, וזה יכול להיות גם חופש. יש לזה המון רבדים. מהמקום הכלכלי, אני רוצה שיהיה לי הכול, לא כמו בילדות שלי, שלא יכולתי להרשות לעצמי דברים. גדלתי עם אם חד-הורית ואבא שנפטר ממחלה. הייתי היחידה בכיתה שההורים שלה התגרשו, וזה נראה אז נורא עקום".

אז הריצות הקצרות שלך הן מענה על מחסור?

"מענה של ביטחון. הילדה הקטנה שבי רוצה לגדול אחרת, וזה לא שגידלו אותי לא טוב, להיפך. בתור ילדה ידעתי פשוט לא לבקש, כי זה לא מתאים. חשוב לי שהביטחון הכלכלי יבוא ממני. אני עושה דברים שאני מאמינה בהם".

כמו "בייביז בנמל".

"למדתי עיצוב פנים, אבל אני לא מסוגלת לעצב לאנשים אחרים בגלל התמשכות התהליך. בעסק אנחנו מגישים חדרים מעוצבים, כדי שלא ילכו לאיבוד בחנות, והם יכולים לבחור מה שהם רוצים".

מה התפקיד שלך באופרציה?

"אני אחראית על העיצוב עם ענבל, וקניינית. ענבל עושה את הלוגיסטיקה ונמצאת יותר מכולנו בחנות, כי אנחנו עסוקים בדברים אחרים. אני נמצאת שם פעמיים בשבוע ומעורבת, כמו כל השותפים, בכל דבר".

ובמסעדות?

"הייתי יותר מעורבת בהתחלה ברמת העיצוב, אבל היום יותר במאקרו. אז כן, אני מתרוצצת כל היום בין מקום למקום, אבל בשלוש זה נגמר, כשאני אוספת את ליאו מהגן".

גם בדוגמנות את מעורבת או שמצטלמת וזהו?

"ב'פמינה', מהרגע הראשון אמרתי שכל דבר שהם צריכים ממני, רעיונות, עיצובים, שרק יגידו. שלחתי רפרנסים. אני לא יכולה רק לעמוד ולהצטלם, זאת לא אני. לכל פרויקט שבו אני מעורבת, אני מכניסה את האינפוט שלי, ולא עשיתי אף פרויקט שלא מכבד אותי מאיזשהו אספקט".

כסף נחשב אספקט?

"בהחלט, כל עוד זה לא נוגד דברים אחרים. לא אעשה משהו שאני חושבת שהוא שיט. קרה שאמרתי כן לפרויקט, וכמה ימים לפני הצילומים ביטלתי. אנשים הפסידו בגללי, אבל הבינו. אף אחד לא רוצה שאעשה משהו שאני לא שלמה איתו. משהו שלא כתוב טוב, שאמור להצחיק ולא מצחיק".

עדי הימלבלויאישי: 33, נשואה 1, מתגוררת בהרצליה | אקטואלי: משחקת ב"איפה אתה חי?", שעונתה השנייה משודרת בימי חמישי ב-21:30 בכאן 11; ובהצגת הילדים "אלאדין והנסיכה יסמין", שתציג בסוף השבוע בקיבוץ גן שמואל, באיירפורט סיטי ובכרמיאל

עוד כתבות

דורשי עבודה חדשים שנרשמו בלשכת התעסוקה מתחילת חודש מרץ

מעל רבע מיליון מובטלים בישראל; כמעט 6,000 דורשי עבודה חדשים מאמש

88.8% מהנרשמים החדשים מתחילת מרץ הם עובדים שהוצאו לחל"ת ● מתחילת מרץ נרשמו 905,818 מובטלים חדשים ● סך דורשי העבודה עומד היום על 1,059,429 בני אדם

תל אביב./  צילום: גיא ליברמן

מכת קורונה: השוכרים בורחים מת"א ומחפשים דירות זולות בפתח תקוה

שוק השכירות מגיב במהירות למשבר הכלכלי ומשנה את מפת הביקושים • מנתוני חברת WeCheck עולה כי השוכרים הצעירים מוותרים על הדירות היקרות של העיר ללא הפסקה ומחפשים תחליפים • במקביל נרשמת ירידה של כ-30% בהיצע הדירות להשכרה בכל הארץ

גליה רהב / צילום: איליה מלניקוב, גלובס

האחראית על מתחם הקורונה בשיבא: "הבעיה שלנו תהיה להחליט את מי להנשים ואת מי לא"

היא מנהלת את המכון למחלות זיהומיות בשיבא כבר שנים והתמודדה עם התפרצות האיידס, אבל אף אחד לא הכין את פרופ' גליה רהב לאתגר הרפואי הגדול ביותר שידענו. ועכשיו היא גם נבחרה להדליק משואה ביום העצמאות ● הרופאות שמובילות את המלחמה בנגיף הקורונה בישראל ● ליידי גלובס

לא כולם מעוניינים בוועד עובדים / צילום: שאטרסטוק

קיזוז הפסדים ושבח מקרקעין בעקבות המגפה

עסקים שמוצאים את עצמם עם הפסדים בעקבות הקורונה יוכלו להקטין את חבות המס בעזרת קיזוז הפסד עסקי או הפסד הון

נתניהו וכחלון / צילום: מארק ישראל סלם - ג'רוזלם פוסט

דעה: כדי להתמודד עם המשבר, ובכלל - חייבים להגדיל את היחס חוב תוצר

בניגוד למבקרים הקבועים, הגדלת החוב היא הדרך הנכונה להבטיח את השיקום הכלכלי של המשק הישראלי עם תום המשבר, מבלי לייצר צמצום נוסף בשירותים החברתיים שיחבל בסיכוייה של ישראל להתמודד עם משברים עתידיים

הפגנת העצמאים / צילום: שלומי יוסף, גלובס

בשורת החג לעצמאים: מענק הפיצוי יעלה ל-10,000 שקל באפריל

מאבק העצמאים והביקורת שמתח "גלובס" על מענק הסיוע לעצמאים נשאו פרי: אמש הגיע האוצר לסיכום כי מענק אפריל יוגדל, יבוטל חישוב הכנסות בני הזוג יחד וגם שכירים בעלי שליטה יזכו לפיצוי

משלוח של כמיליון ביצים שנחת בישראל / צילום: לסר

מיליון ביצים נחתו בישראל - מתי הן יגיעו לסופרמרקט שלכם?

אחרי החוסרים החריגים, כמיליון ביצים נחתו הלילה בישראל ופוזרו הבוקר ברשתות המזון, ומשלוח נוסף צפוי להגיע גם מחר ● אלא שברשתות המזון כבר מבהירים כי המשלוח הנוכחי לא יאפשר למלא את החוסרים האדירים שקיימים היום

צעיר עם מסיכה ועם הטלפון שלו בתל אביב / צילום: שלומי יוסף, גלובס

מגפת הקורונה צריכה ללמד אותנו גם שיעור בצניעות

במלחמתם במידע כוזב, עיתונאים ובודקי עובדות עלולים להתמכר לאשליה ההפוכה: שהעובדות הוודאיות על המגפה נמצאות במספרים הרשמיים ובעמדות של המומחים ● לפעמים מוטב להודות בצניעות, שלא על כל הסוגיות יש כבר תשובה חד־משמעית ● המשרוקית של גלובס

יאיר המבורגר / צילום: תמר מצפי

בצל הקורונה: מה חושבים במודי'ס על חברות ביטוח האשראי הפועלות בישראל

בססח - שבבעלות קבוצת הביטוח הראל וחברת יולר הרמס הזרה - נותרה באופק יציב לדירוג A3 שלה, בעוד שאופק הדירוג של כלל ביטוח אשראי השתנה לשלילי בדירוג זהה ● קופאס הבינלאומית, שפועלת עצמאית בישראל, עברה לאופק שלילי בדירוג A2

 

חוסן כלכלי / צילום: איל יצהר, גלובס

מדד החוסן הכלכלי של גלובס: מה עשתה הקורונה לכיס שלנו, ומה להערכת הישראלים היא עוד תעשה

"גלובס" ומכון שילוב משיקים מדד דו-שבועי לבדיקת הדופק הכלכלי: ההכנסות של למעלה מ-60% ממשקי הבית כבר נפגעו, כ-40% מהאזרחים מעריכים שמצבם הכלכלי יורע וכרבע לא יוכלו לעמוד בחודש הבא בהוצאה בלתי צפויה • אצל העצמאים, התמונה חריפה עוד יותר: 85% איבדו מהכנסתם

משה כחלון / צילום: רפי קוץ

תדברו על זה בליל הסדר: הגרלה מחודשת ל-418 דירות מחיר למשתכן

אחרי שבהגרלות קודמות של מחיר למשתכן לא היה להן ביקוש, משרד הבינוי והשיכון מוציא להגרלה חוזרת 418 דירות ב-11 ערים

מיצג של בית מעוקל בתוצאה ממשבר הסאב פריים, 2010. האם ארה"ב בדרך למשבר נדל"ן חריף יותר? / צילום: Mike Segar, רויטרס

חובות המשכנתאות מאיימים לכתוש את כלכלת ארה"ב הרבה אחרי שהקורונה תיעלם

בחסות חוק התמריצים החדש, רוב המפוטרים הפסיקו לפרוע את המשכנתאות החודש ● באמריקה חוששים כי שוק הנדל"ן עומד בפני קריסה

קובי חזן. / צלם: אורן קאן

זמן להשקיע ? "אני ממליץ למי שנמצא על הגדר לרדת ממנה"

קובי חזן, המנהל את קרן הגידור אמידה, מעריך כי בנקודת הזמן הזו כדאי לחזור להשקיע במניות, "אבל חייבים לעשות את זה בצורה סלקטיבית" ● באיזה מגזרים לדעתו כדאי להתמקד ?

עסקים סגורים בתל אביב / צילום: איל יצהר, גלובס

לא פטור מלא: הממשלה אישרה הנחה של 25% בארנונה לעסקים

ההנחה משקפת 3 חודשי פטור מתשלום, אך לא פטור מלא כפי שביקשו ארגוני העצמאים במו"מ ● לטובת מתן ההנחה יועמד תקציב בסך כ-2.8 מיליארד שקל לצורך שיפוי הרשויות המקומיות

רוני חזקיהו החשב הכללי במשרד האוצר / צילום: משרד האוצר

הביקורת עשתה את שלה: עסקים קטנים יוכלו לקבל אשראי מוגדל מקרן הסיוע

החשב הכללי באוצר, רוני חזקיהו, קבע כי עסקים קטנים בעלי מחזור מכירות שנתי של עד 25 מיליון שקל יוכלו לקבל הלוואה מוגדלת מקרן הסיוע המיוחדת שהקים האוצר ● עפ"י ההנחיה החדשה, עסקים אלה יוכלו לקבל הלוואה מוגדלת בגובה עד 16% ממחזור המכירות השנתי

מחסום משטרתי בבני ברק / צילום: Ammar Awad, רויטרס

עוצר פסח: יציאה מהבתים תיאסר מ-15:00, עשרות מחסומים נפרסו ברחבי הארץ

הפעילות המשטרתית בכבישים וביישובים תוגבר עוד יותר לקראת כניסתן לתוקף של המגבלות בערב החג, שבמסגרתן האזרחים מתבקשים שלא לעזוב את מקום מגוריהם מחשש להתפשטות הקורונה ● רשת המחסומים תתרחב מהצפון ועד הדרום, ומפרי ההנחיות יסתכנו בקנסות ● העוצר - עד מחר ב-7:00

דדי גלעד / צילום: Tyto Care

טייטו קר גייסה 50 מיליון דולר כדי לתת שירותים רפואיים מרחוק

החברה פיתחה מכשיר לבדיקת ריאות, לב, גרון ואוזניים שמאפשר לאדם לצלם את עצמו ולשלוח לרופא ● בחברה מתכננים לייצר פי שלושה יותר מכשירים מהתכנון כתוצאה מביקושים גבוהים בשל נגיף הקורונה

בנייה בגני תקווה / צילום: תמר מצפי, גלובס

לקראת פסח: רשות מקרקעי ישראל יוצאת בסדרת הקלות

בין היתר - תשלומים לספקים וללקוחות ישולמו באופן מיידי, ללא דחיית אשראי ספקים/לקוחות, גם אם נקבע כך במסגרת ההסכם מול הספק או הלקוח; פינוי פולשים מבתי מגורים מאוכלסים לא יבוצע בשלב זה אלא בהתאם להנחיות היועמ"ש

חלוקת חבילות סיוע לנזקקים בחיפה / צילום: ברק סלע

מהצעירים של חיפה דרך השכנים בבני ברק ועד המתנדבים בקיבוץ גת: הקהילות שלא מחכות לסיוע מהמדינה

בימים של ניתוק פיזי וסגר תחבורתי, קמות באזורים שונים בארץ יוזמות מקומיות, שהופכות את החיים של הנזקקים לקצת יותר טובים ● מהמתנדבים בקיבוץ גת, דרך השכנים בבני ברק ועד לצעירים בחיפה - כך פועלות הקהילות שמעדיפות לא לחכות לסיוע מהמדינה

אבי בן טל, מנכ"ל רשת 13 / צילום: ינאי יחיאל

לאחר דיון בבית הדין לעבודה: הנהלת רשת ועובדי חדשות 13 חוזרים לשולחן המו"מ

עד לסיום המו"מ תוקפא הוצאתם לחל״ת של 21 עובדי חדשות 13 המועסקים בתכניות 5 עם יעקב אילון וחדשות היום עם אלי ומירי