הדולר ממשיך לאבד גובה: היציג נקבע על 3.388 שקלים

האירו נקבע ברמה של 4.217 שקלים ■ בעולם מתחזק האירו בכ-0.5% לרמה של 1.245 דולרים לאירו

דולר / צילום: שאטרסטוק
דולר / צילום: שאטרסטוק

הדולר ממשיך לאבד גובה היום. במסחר בין הבנקים נחלש הדולר בכ-0.5% ובנק ישראל קבע את השער היציג ברמה של 3.388 שקלים לדולר. האירו נקבע ברמה של 4.217 שקלים.

בעולם מתחזק האירו בכ-0.5% לרמה של 1.245 דולרים לאירו. 

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, נחפז לתקן אמש התבטאות של שר-האוצר בממשלו, סטיוון מנוצ'ין, שאיימה על איתנות הדולר. טראמפ הכריז שהוא תומך בדולר חזק.

מנוצ'ין עשה אתמול שתי כותרות גדולות בפורום הכלכלי העולמי בדאבוס: הוא אמר, כי הדולר לא עומד בראש מעייניו בטווח הקצר, וכי צריך פיקוח חזק יותר על המטבעות הדיגיטליים.

בפאנל שערך הערוץ הכלכלי האמריקאי CNBC, ציין מנוצ'ין, שחולשת הדולר "אינה בעיה שלי". לדבריו, "ברור שדולר חלש הוא טוב בשבילנו מפני שהוא (תומך) בסחר ובהזדמנויות".

מנוצ'ין הוסיף: "בטווח הארוך יש לי אמונה בסיסית באיתנות הדולר". כעבור זמן, לאחר שהתברר כי דבריו חוללו ירידה חדה בשער הדולר בשווקים הגלובליים, מיתן במקצת מנוצ'ין את הצהרתו הראשונית ואמר, כי הוא אינו מקדיש זמן רב מדי להרהורים על חולשת הדולר בטווח הקצר.

בתשובה על שאלה האם דבריו בפאנל אינם משקפים שינוי בעמדה האמריקאית המסורתית כלפי הדולר, אמר מנוצ'ין: "בהחלט אין שינוי בעמדתי כלפי הדולר. יש אולי שינוי קל בהשוואה (לעמדות של) שרי-אוצר קודמים שקבלו, בעבר הלא רחוק, שהדולר חזק מדי, חזק מדי".

טראמפ לא אהב זאת. לאחר שקיבל דיווח על דברי מנוצ'ין, אמר נשיא ארה"ב, בראיון ל-CNBC, כי דברי שר האוצר שלו על הדולר החלש הוצאו מהקשרם. "הדולר צריך להיות מבוסס על עוצמת המדינה", אמר טראמפ. "... בסוופו של דבר, אני רוצה לראות דולר חזק".

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא יומן קורונה?
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988